Podróż z San Francisco do Tokio ze szczególnym schorzeniem


11

Mam szczególny stan zdrowia. Mogę stać i chodzić w porządku, ale dokładnie taki ruch fizyczny mogę wykonać; Nie mogę siedzieć długo ani nie nosić niczego cięższego niż mój smartfon bez pogorszenia mojego stanu (bólu).

Tak się składa, że ​​jestem obywatelem Japonii mieszkającym niedaleko San Francisco z wizą F-1. Niedługo chciałbym wrócić do domu do Tokio. Tak naprawdę wcześniej odbyłem lot non-stop z San Francisco do Tokio (Narita) z tym warunkiem. Podróżowałem wtedy z moją dziewczyną, która pomagała mi z bagażem, ochroną, posiłkami podczas lotu, wyjaśniając załogom mój stan, zabawiając mnie przez 11 godzin i tak dalej. Przeważnie stałem w samolocie, z wyjątkiem 30 minut podczas startu i lądowania.

Teraz tym razem planuję zrobić to wszystko sam. Jak mam to zaplanować? W szczególności:

  • Czy powinienem umówić się z firmą lotniczą?
  • A może z lotniskami?
  • Czy powinienem uzyskać jakieś dokumenty od lekarza, aby pokazać je TSA?
  • Czy mogę uzyskać pomoc dotyczącą bagażu, gdy przejdę kontrolę bezpieczeństwa?
  • Czy jest jeszcze coś, na co powinienem się przygotować?

(Wolę podróże lotnicze, ponieważ mam lepszy pomysł, czego się spodziewać).


7
Czy zdajesz sobie sprawę, że może być konieczne siedzenie przez dłuższy czas, jeśli Twój lot napotka długotrwałe turbulencje? Czy to się stanie, jeśli tak się stanie?
Nate Eldredge,

1
@NateEldredge Jestem tego świadomy. Jeśli chodzi o konsekwencje, nie wiem, jakie byłyby, ponieważ unikałem siedzenia i żaden lekarz nie rozumie przyczyny mojego stanu.
Ochotona

1
Podróż frachtowcem, jeśli jest dostępna, zazwyczaj wymaga zaświadczenia lekarskiego, ponieważ przez dłuższy czas nie byłbyś w pobliżu żadnych usług opieki zdrowotnej. Nie mam pojęcia, czy lekarz byłby skłonny podpisać taki dokument, jeśli twój stan nie zostanie zrozumiany, ale to jest coś, co chciałbyś zbadać przed rozważeniem.
Zach Lipton

3
Jeśli musisz poprosić o jakiekolwiek zakwaterowanie od linii lotniczej, najprawdopodobniej będą chcieli list od twojego lekarza, z dwóch powodów: aby sprawdzić, czy zakwaterowanie jest potrzebne, i aby upewnić się, że możesz bezpiecznie latać w ogóle. Linia lotnicza ma także własnych lekarzy, którzy przeczytają to i podejmą własną decyzję. Jeśli nie są przekonani, że latanie jest bezpieczne, mogą i odmówią transportu. Dlatego możesz zacząć od rozmowy z własnym lekarzem, aby zobaczyć, co on / ona byłaby skłonna napisać.
Nate Eldredge,

1
Na lotniskach / liniach lotniczych obowiązują procedury dla pasażerów o szczególnych potrzebach, a przynajmniej w Europie można je zamówić bez dodatkowych kosztów. Twoja sprawa jest szczególna, ale wydaje mi się, że na pewno możesz uzyskać pomoc w zakresie obsługi bagażu po przybyciu na lotnisko.
mts

Odpowiedzi:


8

Lotniska są stosunkowo łatwe. Na lotnisku SFO amerykańska ustawa o niepełnosprawności i ustawa o dostępie do przewoźnika lotniczego zapewniają ci dostęp do usługi przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Najlepiej zadzwonić z wyprzedzeniem, a także mieć notatkę lekarza. Ta uwaga powinna tylko wspomnieć, że potrzebujesz pomocy przy bramie, a nie wspomnieć w locie. I 99%, jeśli nie potrzebujesz żadnej wiadomości, aby poprosić o usługę wózka inwalidzkiego. Możesz poprosić opiekuna o nieść torbę i pomóc Ci w zapewnieniu bezpieczeństwa, lub możesz sprawdzić wszystko i mieć przy sobie tylko paszport i kartę pokładową. W każdym razie należy dobrze przechylić opiekuna wózka inwalidzkiego.

Najtrudniejszą rzeczą jest lot. Nie sądzę, że możesz poprosić o stanowisko jako zakwaterowanie medyczne. Linia lotnicza byłaby słusznie zaniepokojona tym, że w przypadku turbulencji należy usiąść z pasem bezpieczeństwa i nie chcą oni ponosić odpowiedzialności w przypadku odniesienia obrażeń (krzywdy stojącej lub siedzącej z powodu stanu zdrowia). A w sterowaniu (ekonomicznym) stewardesy wolą, aby klienci siedzieli, aby nie kręcili się wokół łazienek lub kuchni.

Notatka lekarza stwierdzająca, że ​​nie możesz usiąść na czas trwania pobytu, może faktycznie spowodować odmowę przyjęcia na pokład, ponieważ może to być interpretowane jako nierozsądne zakwaterowanie. Możesz poprosić prawnika zajmującego się sprawami niepełnosprawnymi, aby zalecał inaczej, ale może to być trudne. Sądy zwykle zwracają się do linii lotniczych i do opinii pilotów o tym, co jest bezpieczne.

Więc ... w części lotniczej możesz nie chcieć poprosić o zakwaterowanie, ale także spróbować latać samolotem biznesowym lub pierwszą klasą, gdzie stewardesy chętniej zaspokajają potrzeby swoich pasażerów. Na przykład stewardessy klasy pierwszej i biznesowej pomogą ci umieścić bagaż kabiny w górnym półce bagażowej, co jest czymś, czego stewardesy klasy ekonomicznej coraz bardziej nie lubią, aby ci pomóc.

Na lotnisku w Naricie znajduje się personel, który może pomóc w sprawdzeniu bagażu. Są przyzwyczajeni do widzenia ludzi na wózkach inwalidzkich, ale notatka od lekarza powinna pomóc.

Przypomnę:

Podczas sprzedaży biletów zdecydowanie zaleca się kupowanie klasy biznesowej lub wyższej.

Przed wyjazdem: zdecydowanie zalecamy wysyłanie czegokolwiek ciężkiego osobną pocztą lotniczą lub paczką

3 dni przed wyjazdem: najlepiej zadzwonić do linii lotniczej i poprosić o obsługę wózka inwalidzkiego w terminalach

1 dzień przed wyjazdem: najlepiej zadzwonić, aby potwierdzić obsługę wózka inwalidzkiego. Obsługa wózka inwalidzkiego niekoniecznie musi siedzieć na wózku inwalidzkim i zostać popchniętym, mogą po prostu zabrać bagaż kabinowy i możesz chodzić. Pomaga także zasygnalizować TSA, że potrzebujesz specjalnej obsługi.

W dniu w SFO: Polecam zatrudnienie kierowcy limuzyny, który nie tylko zawiezie cię do SFO, ale zaprowadzi cię do stanowiska odprawy lub stanowiska specjalnego z bagażem. Następnie mogą Cię odprawić służby specjalne. Tam spotkasz opiekuna wózka inwalidzkiego.

TSA: Osoba na wózku inwalidzkim może pomóc Ci w TSA z bagażem podręcznym. Niestety, jako obywatel Japonii na wizie F1, nie kwalifikujesz się do wstępnej kontroli TSA ani wejścia globalnego, ale możesz użyć opcji Wyczyść, która ma SFO.

Brama: osoba obsługująca wózek inwalidzki zabierze Cię do bramy, gdzie zostaniesz przekazany agentowi bramy. Jeśli chcesz wsiąść do samolotu jako ostatni (aby zmaksymalizować czas stania), koniecznie powiedz agentowi bramy. Możesz także powiedzieć im, jeśli potrzebujesz pomocy w bramie lub na pokładzie

Lot: Wahałbym się przed powiedzeniem stewardesowi o specjalnych potrzebach, jeśli lecisz ekonomicznie - dopóki samolot nie wystartuje. Nawet wtedy minimalne „Mój lekarz mówi, że muszę stać jak najwięcej podczas tego lotu”. Ale bądź przygotowany na kłopoty, jeśli nie jesteś w biznesie / pierwszy.

W Narita: powinien też na ciebie czekać asystent na wózku inwalidzkim. Pracownik wózka inwalidzkiego przeprowadzi Cię przez odprawę celną i odprawę celną, ale ich odpowiedzialność kończy się w hali przylotów. Więc umówiłbym się z przyjaciółmi na spotkanie z tobą.

Uwaga 1: Każda linia lotnicza lecąca do USA musi mieć funkcjonariusza ds. Rozstrzygania skarg dotyczących niepełnosprawności . Powinieneś sprawdzić CRO linii lotniczej z wyprzedzeniem i mieć ją na swoim telefonie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy na ladzie lub w bramie, zadzwoń do CRO zamiast poprosić o przełożonego. Na pokładzie pilot ma absolutny autorytet, więc twoje opcje są bardziej ograniczone.

Uwaga 2: Nawet jeśli nie musisz bezwzględnie używać laski (lub kul, ortezy lub innego urządzenia wspomagającego), warto je nosić lub używać, aby w widoczny sposób zasygnalizować, że nie jesteś sprawnym pasażerem . Na przykład jeden z moich głuchych przyjaciół ma aparat słuchowy, który nie ma w nim żadnych baterii (ponieważ jest głuchy na kamień), ale jest przydatny do noszenia jako rekwizyt, aby pokazać ludziom, że jest naprawdę bardzo głuchy.

Uwaga 3: Jeśli nie jest to jasne, podróżowanie z przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością może być kosztowne - lub inaczej mówiąc, podróżowanie z przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością jest znacznie łatwiejsze, jeśli jesteś wystarczająco bogaty, aby pozwolić sobie na udogodnienia wyższej klasy i unikaj kłopotów, jakie ponoszą pasażerowie o niższej cenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.