Czy zakaz ubiegania się o wizę amerykańską po oszustwie małżeńskim jest dożywotnim zakazem czy 10 lat?


33

Jamajczyk popełnił oszustwo małżeńskie około 30 lat temu, poślubiając obywatela USA w małżeństwie, w którym pan młody otrzymał pewną sumę pieniędzy, aby się z nią ożenić. Pan młody wpadł w kłopoty prawne z powodu niezwiązanej sprawy, odkryto oszustwo małżeńskie i przyjaciel rodziny został deportowany z powrotem na Jamajkę. Nie ma już żadnych formalności związanych z deportacją i nie pamięta żadnych szczegółów. Nie wiem, czy po prostu zgodziła się powrócić do Jamiki, kiedy wykryto oszustwo, czy też podjęła jakiekolwiek próby obrony prawnej w tej sprawie. Wiem, że współpracowała z władzami imigracyjnymi i że nie musieli jej szukać. Chciałaby przyjechać do USA na dwutygodniową wizytę. Głównym celem tej wizyty jest wizyta u przyjaciela (obywatela USA), który jest śmiertelnie chory.

Patrzyłem na 8 USC 1182 i po przeczytaniu go wydaje się, że nie byłaby dopuszczalna w USA z powodu poprzednich oszustw imigracyjnych. Moje rozumienie opiera się na części, która mówi:

Ogólnie. - Każdy cudzoziemiec, który w wyniku oszustwa lub umyślnego wprowadzenia w błąd w istotnym fakcie stara się uzyskać (lub usiłował uzyskać lub zlecił) wizę, inną dokumentację lub wjazd do Stanów Zjednoczonych lub inną korzyść przewidzianą w niniejszej ustawie, jest niedopuszczalny.

Nie jest dla mnie jasne, czy oznacza to, że byłaby niedopuszczalna na stałe lub gdyby podlegało to 10-letniemu limitowi. Czy ktoś może pomóc w wyjaśnieniu tego? Jeśli zakaz nie jest trwały, czy są jakieś wskazówki, które pozwolą jej zwiększyć szanse na uzyskanie wizy. Zamierza rzetelnie odpowiedzieć na wszystkie pytania podczas procesu ubiegania się o wizę.


2
Należy tylko zauważyć, że zaproponowano edycję, która usuwa kluczową kwestię, że chęć odwiedzenia jest pilna, ponieważ odwiedzana osoba jest śmiertelnie chora. (Edycja może zostać zaakceptowana, ponieważ oprócz usunięcia tej ważnej informacji wprowadza ona całą masę drobnych zmian, które mogą być postrzegane jako ulepszenia.)
David Richerby

1
@DavidRicherby jaki jest powód wizyty w kluczowym punkcie? Jest to uzasadnienie dla chęci wyjazdu do USA na 2 tygodnie i nie ma wpływu na zadawane pytanie.
Callum Bradbury,

14
@CallumBradbury Często radzą sobie z tymczasowymi zakazami podróży: „Nie warto z tym walczyć: poczekaj, aż wygaśnie zakaz”. Nie ma to zastosowania ze względu na pilność sytuacji (choć również dlatego, że wydaje się, że zakaz jest stały). Perphaps, co ważniejsze, jeśli ktoś chce obalić zakaz, „Chcę odwiedzić mojego śmiertelnie chorego przyjaciela” jest o wiele bardziej przekonującym powodem, aby pozwolić mu na zrzeczenie się niż „Chcę zobaczyć Wielki Kanion” lub cokolwiek innego.
David Richerby

3
A poza tym, po co usuwać informacje z pytania? Nawet jeśli nie spowoduje to szkody, jak usunięcie tych kilku słów może być korzystne?
David Richerby

6
Zaakceptowałem edycję, a potem dodałem śmiertelnie chore do pytania.
Itsme2003

Odpowiedzi:


36

Tak, zakaz oszustwa lub umyślnego wprowadzenia w błąd, w INA 212 (a) (6) (C) (i), jest dożywotnim zakazem. Ilekroć prawo mówi, że ktoś jest „niedopuszczalny” bez żadnych innych kwalifikacji, oznacza to, że jest to dożywotni zakaz (tj. Osoba ta nadal będzie niedopuszczalna bez względu na to, ile czasu minęło). W przypadku zakazów, które trwają przez określony czas, prawo mówi coś w rodzaju „kosmita, który… który ponownie stara się o przyjęcie w ciągu X lat od… jest niedopuszczalny”; oznacza to, że jest to X-letni zakaz (tzn. sprawia, że ​​osoba jest niedopuszczalna w przypadku próby ubiegania się o wjazd w ciągu X lat od rozpoczęcia zakazu).

Ponieważ jest objęta zakazem, jeśli chce wyjechać do USA, będzie potrzebować zwolnienia. Ponieważ wybiera się jako gość nieimigracyjny, będzie potrzebować zwolnienia nieimigracyjnego (zgodnie z INA 212 (d) (3) (A)). Nie ma oddzielnego formularza do złożenia wniosku. Zamiast tego będzie starała się o wizę dla odwiedzających jak zwykle, a jeśli odmówi się jej wyłącznie z powodu zakazu (a nie z powodu nie przezwyciężenia „zamiaru imigranta”, który nie ma zrzeczenia się), urzędnik konsularny orzekający o jej wizie poinformuje ją o krokach, które należy złożyć w celu uzyskania zwolnienia, o których zadecyduje ten sam oficer.


Dziękuję za tę informację. Zbadałem to i wygląda na to, że jeśli zwolnienie zostanie zatwierdzone, proces ten potrwa średnio 150-180 dni. Ale przynajmniej istnieje możliwa ścieżka, którą starałem się ustalić. Czy jest również tak, że formularz I-192 lub I-212 również będzie musiał zostać wypełniony?
Itsme2003

3
@ Itsme2003: Nie. Nie trzeba wypełniać żadnego formularza. I-192 ma ubiegać się o zwolnienie nieimigracyjne dla osób, które nigdy nie muszą ubiegać się o wizę, takich jak obywatele Kanady. Zasadniczo nie ma zastosowania do innych narodowości. I-212 wyeliminuje zakaz 9A lub 9C (zarówno dla imigrantów, jak i dla nieimigrantów). Nieimigranci z banem 9A lub 9C mogą uzyskać zrzeczenie się lub zrobić I-212, aby się go pozbyć. Deportacja powoduje zakaz 9A, ale po raz pierwszy minęło 10 lat, chyba że obowiązują inne warunki, więc powinien już dawno minąć.
user102008

6
Inną opcją, o której nie wspomniałem, jeśli nie może uzyskać wizy i jest to bardzo pilne, jest zwolnienie humanitarne. Ale bardzo trudno je zdobyć i nie wiem, czy zobaczenie umierającej „przyjaciółki”, która nie jest z nią spokrewniona, jest wystarczającym celem humanitarnym.
user102008

czy jest jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu? Na odwiedzenie nieuleczalnie chorej osoby może upłynąć 150–180 dni, aby umrzeć jako pierwsza.
Dan Neely,

1
@xyious: To, czy mają zapisy, nie ma znaczenia. Kiedy składa wniosek o wizę, zostaną jej zadane pytania dotyczące tego, czy starała się uzyskać zasiłek imigracyjny w wyniku oszustwa lub umyślnego wprowadzenia w błąd, i będzie musiała odpowiedzieć szczerze, że tak zrobiła. I tylko z tego powodu ma zakaz, ponieważ prawo mówi, że ludzie w takiej sytuacji faktycznej są niedopuszczalni. Nikt nigdy nie musiał jej mówić o tym zakazie (i nie było nawet takiego zakazu w czasie deportacji).
user102008
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.