Dlaczego Wielka Brytania nie prosi o rezerwację podróży na wizę turystyczną?


25

Planuję odwiedzić Londyn na 6 dni z USA. Podałem swoje dane biometryczne, a kiedy przygotowywałem się do wysłania dokumentów do brytyjskiego centrum przetwarzania wiz w USA, skorzystałem z tego linku ze strony internetowej rządu Wielkiej Brytanii, aby sprawdzić dokumenty, które mają zostać przesłane do centrum przetwarzania.

https://www.gov.uk/government/publications/visitor-visa-guide-to-supporting-documents (Przewodnik po dokumentach uzupełniających).

Coś, co naprawdę mnie zaskoczyło, to rozdział 4 (dokumenty, których NIE należy wysyłać wraz z paczką) to rezerwacje hoteli i loty.

Część 4: dokumenty, których nie powinieneś wysyłać, chyba że wyraźnie o to poprosisz

Ta strona zawiera wskazówki dotyczące rodzajów dokumentów, które nie są wymagane do rozpatrzenia wniosku.

  • rezerwacje hoteli

  • rezerwacje lotów

Zazwyczaj zawsze proszono mnie o przedstawienie moich planów podróży, planów zakwaterowania i ich dowodu. Po raz pierwszy plany podróży i zakwaterowania nie są wysyłane. Co może być tego przyczyną? To mnie naprawdę dezorientuje. Każda pomoc w usunięciu mojego zamieszania byłaby bardzo mile widziana.

Odpowiedzi:


53

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​Wielka Brytania ustaliła, że ​​rezerwacje hoteli i przelotów naprawdę nie są bardzo przydatne przy rozważaniu wydania wizy. Lat temu, ale nie zapytać o te dokumenty, i przestał robić.

Oba z nich można łatwo wykonać i łatwo anulować. Można dokonać rezerwacji lotu, nawet nie płacąc za nie! Takie niezapłacone rezerwacje zostaną anulowane w ciągu 24 godzin, ale to wystarczy, aby dostarczyć trochę „dokumentacji”, która ostatecznie niczego nie dowodzi.

A rezerwacje hoteli i lotów, nawet jeśli są płatne, nie mówią nic o zamiarze podróżnego opuszczenia kraju, co jest niezwykle ważne przy rozważaniu wydania wizy. W końcu łatwo jest po prostu nie wsiadać do lotu powrotnego.

Wreszcie plany podróżnych mogą ulec zmianie, a jeśli tak się stanie, rezerwacje hoteli i lotów są bezużyteczne do celów wydawania wiz.

Zwrócono również uwagę, że nieprzestrzeganie wskazówek dotyczących ubiegania się o wizę powoduje, że wniosek wydaje się słabszy niż w innym przypadku, a prawdopodobieństwo jego zatwierdzenia jest mniejsze.

Niektóre kraje wciąż o to proszą, ale mogą mieć inne powody, takie jak wspieranie branży turystycznej, biurokratyczna bezwładność lub cokolwiek innego.

Pamiętaj jednak, że przy wjeździe do kraju może być konieczne przedstawienie informacji o hotelu i locie podczas imigracji . Tutaj informacje są najbardziej przydatne.


3
Chociaż w rzeczywistości informacje o hotelu i locie nie są bardziej przydatne dla urzędnika imigracyjnego przy wjeździe niż dla kogoś, kto decyduje o wydaniu wizy. Zwłaszcza, że ​​bilety w jedną stronę są często droższe niż zwroty, posiadanie biletu powrotnego tak naprawdę nie okazuje się wiele.
David Richerby

1
@DavidRicherby: posiadanie opłaconego biletu powrotnego nie świadczy o chęci wyjazdu, ale przynajmniej dowodzi czegoś o możliwości wyjazdu. Zakładając, że mogą dostać się na lotnisko, oczywiście: jeśli podróż koleją będzie rosła, być może poprosi o obejrzenie biletów powrotnych na lotnisko ;-) Informacje o hotelu również nie dowodzą, że zamierzają wyjechać, ale wskazują coś o zdolności podróżnego do trzymania się z dala od ulic.
Steve Jessop

@SteveJessop Prawda, choć powinni oni już ocenić tę zdolność podczas procesu ubiegania się o wizę.
David Richerby,

@DavidRicherby: tak, ale jeśli nie proszą już o loty w punkcie, w którym ubiegasz się o wizę, tym bardziej powód, aby to zrobić w punkcie wjazdu, ponieważ cała akceptacja wizy była oceniona jesteś niskiego ryzyka, pod warunkiem, że spełniasz również warunki wjazdu. Jeśli uznają, że istnieje ryzyko, że albo nie będziesz w stanie pozwolić sobie na lot powrotny, albo odkryjesz zbyt późno, że nie ma dostępności. Nie wiem jednak, czy urzędnicy imigracyjni faktycznie uważają to za poważne ryzyko, czy może jest to jedynie pełnomocnictwo do utrzymywania twojej podróży / życia w pozornym porządku.
Steve Jessop

@ SteveJessop Zdolność ocenia się, pytając o sytuację finansową, choć zgadzam się, że nie ma możliwości, aby bilety były niedostępne.
David Richerby

28

Poza przyczynami wymienionymi przez Michaela Hamptona, Wielka Brytania nie chce, aby ludzie kupowali bezzwrotne bilety lub rezerwacje hoteli, a następnie stwierdzili, że zmarnowali duże kwoty, jeśli odmówiono im wizy, więc szczególnie odradzają to, np. :

Korzystając z okazji, przypominamy osobom ubiegającym się o wizę, że UKVI nie wymaga rezerwacji lotu ani zgłoszenia biletu wraz z wnioskiem wizowym. Nasze wskazówki online wyraźnie radzą klientom, aby nie dokonywali płatności ani nie rezerwowali podróży, dopóki nie otrzymają decyzji wizowej.

Zobacz także nasze poprzednie pytanie, UK.gov mówi, aby nie dołączać „rezerwacji lotu / hotelu”, ale wtedy moja automatycznie wygenerowana lista kontrolna prosi mnie o zaznaczenie, czy dołączam ten dokument . System pozwala na wskazanie planów podróży, nawet bez potwierdzonych rezerwacji. Ta odpowiedź przytacza wytyczne stosowane przez pracowników UKVI:

W przypadku wniosków wizowych odwiedzający nie muszą przedstawiać planu podróży, ale zwykle należy spodziewać się, że wnioskodawca będzie miał pewne plany dotyczące pobytu i poda informacje na ten temat w formularzu wniosku.

Na granicy należy oczekiwać, że wnioskodawca będzie mógł odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co planuje zrobić

Innymi słowy, nawet bez solidnych rezerwacji, nadal oczekują, że wnioskodawcy będą mieli pojęcie o tym, co planują i jak długo to robią (pięć dni zwykłych turystycznych atrakcji w Londynie lub dwa miesiące pobytu u matki) -laws dom w Walii lub cztery dni na konferencji w Edynburgu itp.) i odpowiednio oceni wniosek.


Cytat lub artykuł, na który wskazuje, nie dostarczają dowodów na to, że Wielka Brytania nie chce, aby ludzie kupowali bezzwrotne bilety lub rezerwacje hotelowe, a następnie stwierdzili, że zmarnowali duże kwoty pieniędzy . Czy coś brakuje?

1
@ JanDoggen cytat bezpośrednio po nim wydawał mi się taki. Twoja teza, że ​​„troska o finanse skarżącego” nie jest motywacją dla VIUK i jej przedstawicieli, jest dla mnie mniej wiarygodna.
Harper - Przywróć Monikę

8
@ JanDoggen Masz rację, że nie mówi wprost: „nie marnuj swoich pieniędzy”, ale jaki jest inny motyw, by doradzać ludziom, by „nie dokonywali płatności” oprócz ostrzeżenia, że ​​te płatności mogą zostać zmarnowane?
Zach Lipton

2
Odradzanie ludziom rezerwowania lotów i hoteli przed uzyskaniem wizy prawdopodobnie uratuje władze przed otrzymaniem tysięcy listów „ale ja już zapłaciłem za lot i hotel i nie mogę odzyskać pieniędzy, proszę wpuścić mnie!”. Jest to korzystne dla linii lotniczych / hoteli, które nie muszą radzić sobie z odwołaniami i zwrotami pieniędzy.
gnasher729
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.