Jakie są różnice w przepisach dotyczących pojazdów w przypadku wjazdu do Kanady z USA za pomocą przyczepy podróżnej?


14

W tym roku planujemy letnią podróż do Kanady. Mieszkam w Michigan, ale kierujemy się na zachód do Minnesoty i kierujemy się na północ do Winnipeg, a następnie wracamy na wschód. Planujemy prowadzić nasz SUV / przyczepę kempingową. Jesteśmy dobrzy w zakresie wymagań dotyczących tożsamości, to dość proste. To, co chcę wiedzieć, to w szczególności:

Jak ułatwić przejście graniczne za pomocą przyczepy podróżnej? Czy są jakieś zasady dotyczące wyposażenia bezpieczeństwa (zgodne z łańcuchami opon wymaganymi zimą lub podobnymi), których muszę przestrzegać, o których mogę nie wiedzieć?

Dzieci będą w odpowiednich fotelikach samochodowych w USA, czy są jakieś zmiany w Kanadzie?

W pełni oczekuję, że będę musiał opuścić nasz pojazd i zlecić przeszukanie go przez umundurowany personel. Czy masz jakieś wskazówki, jak przyspieszyć pytania wstępne, rzeczy, których nie powinieneś mieć na pokładzie itp? Wiem, że świeże owoce / warzywa zniknęły. Czy jakieś artykuły żywnościowe zostaną skonfiskowane?


W zależności od tego, jak dobrze radzi sobie przyczepa (czy czujesz się komfortowo, jeżdżąc nią na autostradzie międzystanowej?), Jak bardzo chcesz unikać jazdy w większym obszarze Chicago i tam, gdzie jedziesz w Minnesocie, możesz rozważyć jazdę przez UP. Moja rodzina regularnie jeździła z Winnipeg do Traverse City i chętnie udzielę rad, które mogę sobie przypomnieć na temat tej trasy. (Prawdopodobnie lepiej jest jednak otworzyć osobne pytanie na ten temat.)
Michael Seifert

@MichaelSeifert M28 / US2 do Grand Forks, ND, a następnie na północ drogą I-29. (Jadę dalej na zachód do Minot i NW na US 52 do Reginy. :)) To był łatwy przejazd, z wyjątkiem Duluth, gdzie było to nieco bardziej skomplikowane.
Jim MacKenzie

@MichaelSeifert: Tak się składa, że ​​planowaliśmy już przejść przez UP, z powodów, o których wspominasz, a także czystego uroku scenicznego. Uwielbiamy UP.
atroon

Odpowiedzi:


14

Jesteś już na dobrej drodze. Zwiastuny z natury nie stanowią problemu. Jeśli spełniają wymagania amerykańskie, spełnią wymagania kanadyjskie (przynajmniej jeśli chodzi o czasowy import; może być inaczej, jeśli planujesz importować przyczepę na stałe). Jest również całkiem możliwe, że twoja przyczepa nie zostanie przeszukana, chociaż możliwe, że tak jest. Załóżmy, że tak będzie, zgodnie z planem „na najgorsze i nadzieje na najlepsze”.

Jeśli chodzi o rzeczy, na które trzeba uważać, jako miesięczny przekraczacz granicy, oto moje doświadczenia:

  • Czasami problem stanowi jedzenie. Zadeklaruj całe jedzenie. Nie będziesz miał kłopotów z posiadaniem go i deklarowaniem; możesz złapać trochę jedzenia, ale nie odbije się to negatywnie na tobie, ponieważ je zadeklarowałeś. Szczególne obawy budzą świeże produkty i mięso. Istnieją ograniczenia w ilości produktów mlecznych, które można przywieźć do Kanady, więc nie należy przynosić stosów sera i mleka, ale normalna ilość robocza nie będzie stanowić problemu. Jadąc do Stanów Zjednoczonych, cytrusy są zabronione, nawet jeśli pochodzą z USA, ze względu na obawy, że mógł mieć kontakt z zainfekowanymi produktami cytrusowymi z innych krajów. Ogólnie rzecz biorąc, kanadyjskie i amerykańskie produkty mogą swobodnie przekraczać granicę (niezależnie od tego komentarza cytrusowego), chociaż mogą istnieć tymczasowe ograniczenia, jeśli na obszarze występuje zarażenie szkodnikami. Zobacz tę stronę aby uzyskać aktualne informacje o tym, jakie jedzenie jest dozwolone w Kanadzie.
  • Zaskakująca jest broń palna w obu kierunkach. Jeśli planujesz zabrać ze sobą broń palną, zapoznaj się z zasadami wcześniej. Upewnij się, że nie pozostały żadne ślady broni palnej, jeśli zwykle ją nosisz - jeśli kanadyjscy oficerowie znajdą na przykład amunicję, na przykład rozerwą twoją przyczepę i odholują pojazd, szukając broni, która będzie z nimi związana. Ponownie, bądźmy szczerzy.
  • Jeśli zamierzasz opuścić coś w Kanadzie (lub w Stanach Zjednoczonych, dla kanadyjskich podróżników robiących odwrotnie od swoich planów), zadeklaruj to. Niewielkie ilości towarów są na ogół wpuszczane bezproblemowo. Zabrałem nawet stare komputery za granicę, aby przekazać je komuś na naszej trasie, i chociaż otrzymałem krótkie ciekawe inspekcje, nigdy nie miałem żadnych problemów.
  • Upewnij się, że wszelkie leki na receptę znajdują się w butelkach identyfikujących je i potwierdzających receptę. W szczególności Kanada zezwala na przepisywanie przez receptę niektórych leków na bazie kodeiny, które wymagają recepty w USA. Nie eksportuj ich do USA, chyba że masz na receptę lekarza, który potwierdzi, że ich potrzebujesz.
  • Oba kraje wydają się rozluźnione, mając rozsądne ilości rzeczy osobistych. Nie zwariuj na punkcie tego, co bierzesz, ale jeśli to, co masz, ma sens, wszystko powinno być w porządku.
  • Zadeklaruj wszystko, co kupiłeś w kraju docelowym po powrocie do kraju. Oba kraje pozwalają na import 800 USD lokalnej waluty towarów na osobę po 48 godzinach nieobecności. Wszystko powyżej tego podlega podatkom i podatkom, chociaż jeśli nie skończysz zbyt wiele, podatki często są uchylane. Jeśli planujesz importować tytoń lub alkohol, istnieją specjalne zasady, które możesz chcieć wcześniej zbadać, ale możesz zabrać ze sobą rozsądną ilość tej specjalnej kanadyjskiej whisky żytniej, jeśli chcesz.

Jeśli chodzi o foteliki samochodowe, do czasowego importu, to, co jest w porządku w USA, będzie w porządku w Kanadzie. Pasy bezpieczeństwa i odpowiednie foteliki samochodowe są wymagane w każdej prowincji i terytorium Kanady.

Jeszcze jedno: minimalny wymagany limit ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w całej Kanadzie wynosi 200 000 USD. Upewnij się, że twoja polisa ma limity co najmniej tak wysokie, otrzymując od ubezpieczyciela kanadyjską kartę odpowiedzialności za pojazd silnikowy lub przenieś kopię polisy wskazującą łączne limity co najmniej tak wysokie.

Miłej zabawy i bezpiecznych podróży!


1
Świetna odpowiedź, ale myślę, że „pomimo” oznacza przeciwieństwo tego, co chcesz, aby miało to tutaj znaczyć.
ajd

1
@ajd Nie, właśnie to miałem na myśli. Produkty z USA mogą swobodnie wracać do USA, o ile nie są cytrusami.
Jim MacKenzie

1
@mongo Dobra rada. Dopóki jedzenie zostanie zadeklarowane, nie będzie problemu - dana osoba może nie mieć pozwolenia na jego import, ale nie będzie kłopotów. Jeśli nie jest to dozwolone, zostanie on zajęty, a podróżnik życzył udanego dnia.
Jim MacKenzie

1
Jeśli chodzi o produkty, z mojego doświadczenia wynika, że ​​to pomaga, jeśli naklejki są nadal na owocach; zazwyczaj pokazują kraj pochodzenia. (Nie żebyś nie mógł ich wymienić, jeśli czułeś się niegodziwy, ale nadal ...)
Michael Seifert

1
Nie zapomnij o zagrożonych gatunkach. Po zabraniu
DJohnM
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.