Jedzenie w pociągu indyjskim [zamknięte]


2

Jaką metodę powinienem przyjąć, aby mieć jedzenie podczas podróży w indyjskim pociągu? Przewożenie jedzenia za każdym razem nie jest bardzo wygodne, zwłaszcza obiad i kolacja.


Do którego pociągu jedziesz (nazwisko i numer)? Niektóre pociągi podają bezpłatne posiłki.
gparyani

Nie, to superszybka ekspresja od Shalimar do Secunderabad
gateprep

Odpowiedzi:


6

Masz wiele opcji, jeśli chodzi o jedzenie, nigdy nie będziesz głodny w indyjskich pociągach (chyba, że ​​nie możesz sobie pozwolić na zapłacenie lub jeśli nie chcesz).

Po pierwsze, większość, jeśli nie wszystkie pociągi dalekobieżne, mają samochód spiżarniany, zazwyczaj obsługujący wykonuje rundy i przyjmuje zamówienia na jedzenie na śniadanie, lunch i kolację. Tutaj jest oficjalne menu IRCTC , należy pamiętać, że będzie to różnić się w zależności od trasy, ale powinno to dać ci wskazanie dostępnych opcji i ceny.

Po drugie, pociągi dalekobieżne zazwyczaj robią nieco długie postoje (30 minut do godziny) podczas podróży na większych skrzyżowaniach, możesz wziąć ten czas, by zaryzykować na platformie i złapać kęs. Możesz otrzymywać napoje nawet na mniejszych stacjach (herbata, herbatniki, przekąski itp.)

Po trzecie, na tych skrzyżowaniach lub większych stacjach można nawet zamówić z miejsc jak Dominos lub lokalne restauracje, które dostarczają. Nie próbowałem tego osobiście i nie mogę ręczyć za skuteczność lub dostępność.

Wreszcie, w pociągach premium, takich jak Shatabdi i Rajdhani, koszt posiłków jest wliczony w cenę biletu.

W większości pociągów, w ciągu dnia masz również sprzedawców i sprzedawców sprzedających napoje bezalkoholowe, chipsy, kawę / herbatę i tym podobne.

Jeśli masz alergie lub ograniczenia dietetyczne lub martwisz się o zdrowie / higienę jedzenia, możesz przynieść własne jedzenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.