Wiza tranzytowa na lotnisku w Toronto


4

Jestem obywatelem Indonezji i będę podróżować do USA przez lotnisko Toronto Pearson (przyjadę o 15:00, w sobotę, a mój post będzie około 3 godzin).

Według https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/transit/without-visa/eligibility.html wygląda na to, że kwalifikuję się do programu „Tranzyt bez wizy”.

Istnieje lista linii lotniczych, które biorą udział w programie, a na moją podróż zarezerwowałem bilet na stronie United Airlines. To jest napisane że mój przylatujący lot na lotnisko w Toronto jest obsługiwany przez Air Canada Rouge (który bierze udział w programie), podczas gdy mój odlatujący lot z Toronto do USA jest obsługiwany przez Trans States Airlines DBA United Express.

Czy więc kwalifikuję się do tego „tranzytu bez wizy”, czy powinienem otrzymać wizę tranzytową?

Dzięki za pomoc ...


Aby potwierdzić, czy twój lot do Toronto jest bezpośrednio z międzynarodowego źródła lub czy pochodzi z lotniska tranzytowego gdzieś w Kanadzie? Mylące jest to, że o ile wiem, Air Canada Rouge nie lata długodystansowymi trasami międzynarodowymi (Air Canada robi), głównie latają na krótszych trasach krajowych i amerykańskich.
Dennis

@Dennis: Air Canada Rouge leci na Karaiby, Europę i Afrykę.
user102008

Na podstawie podanych informacji i tego linku: canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/… , wydaje się, że jest wiele warunków, które musisz spełnić: 1) wiza amerykańska: czek 2) paszport indonezyjski: czek 3) tranzyt przez Toronto Pearson (tylko terminal 1!) 4) podróż linią uczestniczącą: AC Rouge (czek) , ale NIE United Airlines 5) Przyjedź podczas godzin pracy CBP preclearance Jeśli uważasz, że nie spełniasz któregokolwiek z nich, skontaktuj się z lotniskiem i sprawdź! (cd.)
CHJ

(cd.) mój kuzyn podróżował z USA - Azji przez Kanadę, a amerykańskie linie lotnicze nie wpuściły jej na pokład, ponieważ nie miała wizy tranzytowej dla Kanady. Nie chcesz utknąć w takiej sytuacji, więc wcześniej skontaktuj się z lotniskiem i / lub liniami lotniczymi, aby potwierdzić. Nawet jeśli linia lotnicza jest obsługiwana przez AC Rouge, jeśli jest to samolot United Airlines, nadal leci pod flagą United Airlines. Musisz to zweryfikować.
CHJ

Ponieważ są to wizy kanadyjskie darmo , koszt niepokoju o to, czy kwalifikujesz się, to tylko czas wymagany do złożenia wniosku. Ale jeśli twój lot jest to W sobotę, cztery dni od teraz, jedyną opcją jest prawdopodobnie pojawienie się na lot bez wizy i nadzieja na najlepsze.
phoog

Odpowiedzi:


2

Zakładając, że zatrzymujesz się tylko raz w Kanadzie i przejeżdżasz tylko przez Terminal 1, tak, uważam, że kwalifikujesz się do programu Tranzyt bez wizy. To linia lotnicza, do której przybywasz do Kanady, która musi znajdować się na liście zatwierdzonych linii lotniczych. Linie lotnicze, na których opuścisz Kanadę, nie mają znaczenia. Ponieważ przyjeżdżasz na Air Canada Rouge, która jest zatwierdzoną linią lotniczą, powinno wystarczyć.

Mimo że strona CIC, z którą się łączysz, jest niejednoznaczna co do tego, która część tranzytu musi znajdować się na zatwierdzonej linii lotniczej („podróżuj z linią lotniczą ...”), stwierdziłem, że sekcja Przewodnik CBSA dla przewoźników , jak również zarchiwizowana wersja strony CBSA w programie Transit Without Visa obie określają „podróż do Kanady przez zatwierdzoną linię lotniczą”. Timatic (możesz użyć ten interfejs , po prostu wprowadź obywatelstwo Indonezji i tranzyt Kanady, a następnie kliknij, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wejścia bez tranzytu przez Toronto na lot do USA.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.