Czy w praktyce podróż koleją z Filadelfii do JFK jest tak łatwa, jak połączenie lotnicze?


14

Patrząc na czasy połączeń na papierze, podróż koleją z Filadelfii do JFK, aby złapać lot łączący do Amsterdamu, wydaje się równie dobra jak złapanie lotu z PHL-JFK-AMS.

Czas podróży wydaje się nieznacznie dłuższy, ale to wszystko.

Czy są jakieś dobre powody, aby tego nie robić? Jak łatwe są połączenia kolejowe między Filadelfią a JFK podczas przewozu bagażu?


5
Prawdopodobnie nie możesz kupić tej kombinacji kolei i lecieć jednym biletem. Najbardziej oczywistym problemem jest to, że jeśli twoje połączenie kolejowe z Filadelfii do JFK jest opóźnione i spóźnisz się na dalszy lot, najprawdopodobniej będziesz sam i będziesz musiał kupić nowy bilet lotniczy bez żadnej pomocy ani zwrotu kosztów z żadnego pociągu operator linii lotniczej.
Tor-Einar Jarnbjo

Dziękujemy za wszystkie pouczające i szczegółowe odpowiedzi. Pomogli mi zdecydować się na podróż pociągiem (i zaplanować z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć nieoczekiwanych opóźnień).
Daniele Procida

2
Gdyby to był EWR, powiedziałbym, że tak, pociągiem. JFK: absolutnie nie ...
xuq01

@DanieleProcida Mam nadzieję, że podoba Ci się 24 godziny w Nowym Jorku (nie radziłbym tej podróży z mniejszym buforem.)
Willeke

1
Myślę, że pytanie byłoby bardziej przydatne, gdybyś opublikował połączenia kolejowe, o których myślałeś.
Qsigma,

Odpowiedzi:


27

W praktyce lepiej jest rezerwować pojedynczy bilet PHL-AMS z połączeniem w JFK lub w innym miejscu.

Chociaż z pewnością można wsiąść do pociągu z Filadelfii, musiałbyś stworzyć szereg obiektów logistycznych, które znacznie zmniejszą użyteczność takiego przedsięwzięcia.

Kurs podstawowy to Acela do Penn, LIRR na Jamajkę, AirTrain do JFK. To trzy pociągi i dwa przejazdy z bagażem, z co najmniej 5 zmianami wysokości (schody, schody ruchome lub windy). Przydzielę co najmniej 1 godzinę tylko na wycieczkę Penn-> JFK. Acela trwa około 90 minut i jest często opóźniona.

Jeśli lot PHL-JFK jest opóźniony, linia lotnicza ponownie Cię zakwateruje. Jeśli któryś z pociągów się spóźni, jesteś sam.


To niekoniecznie jest prawdą: myślę, że OP pyta o rodzaj pociągu, który został zarezerwowany tak, jakby to był lot - bilet kolejowy mówi „Obsługiwane przez United Airlines” (na przykład).
Martha

@Martha To nie jest możliwe na tej trasie.
Johns-305

3
@Martha To tylko dla EWR (który ma stację Amtrak) Jestem całkiem pewien.
xuq01

Ach, okej. Nie wiedziałem, że to tylko Newark.
Martha

19

Nie, zdecydowanie nie jest to takie proste. Oprócz 3 przejazdów pociągiem i przewożenia bagażu w pociągach, o których wspominali inni, jeśli rezerwujesz drogą lotniczą, Twoje bagaże zostaną sprawdzone aż do AMS z PHL. W JFK nie będziesz musiał nic robić poza przejściem od bramki przylotu do bramki odlotu. Jeśli jest to ta sama linia lotnicza lub partner działający z tego samego terminalu, nie będziesz musiał ponownie przechodzić przez zabezpieczenia w JFK.

Jeśli lecisz, musisz tylko dotknąć swoich toreb i wyczyścić zabezpieczenia w PHL, więc nie będziesz musiał planować długiego postoju w JFK, jeśli wszystko jest zarezerwowane na jeden bilet. Z drugiej strony, jeśli wsiądziesz do pociągu, będziesz musiał zaplanować więcej czasu w JFK, ponieważ będziesz musiał czekać w kolejce, aby sprawdzić swoje torby i czekać w kolejce, aby wyczyścić zabezpieczenia. W zależności od terminala, linii lotniczej, pory dnia, tego, czy masz TSA PreCheck, twojego statusu z linią lotniczą (liniami lotniczymi) i zarezerwowanej klasy usług, może to zająć od kilku minut do ponad godziny. Na pewno zajmie to więcej czasu niż przejście od bramki przylotu do bramki odlotu, jeśli jest zarezerwowane na tej samej linii lotniczej.

Pamiętaj jednak, że powyższe dotyczy tylko wskazanego kierunku: PHL-JFK-AMS. W przypadku trasy odwrotnej to samo nie byłoby prawdą. W przypadku AMS-JFK-PHL musisz odprawić amerykańską imigrację i odprawę celną w JFK, a następnie ponownie wyczyścić zabezpieczenia, aby dostać się do lotu łączonego do PHL. Po przylocie do USA zawsze musisz wyczyścić amerykańską imigrację w swoim pierwszym porcie docelowym (normalny przypadek) lub na ostatnim lotnisku przed przyjazdem do USA (w przypadku lotnisk, które mają wstępną odprawę imigracyjną w USA, co AMS robi nie.)

Ponadto, jak wspomniano w innych odpowiedziach, jeśli zarezerwujesz jeden bilet, linia lotnicza będzie odpowiedzialna za doprowadzenie Cię do AMS w przypadku utraty połączenia. Z drugiej strony, jeśli książka szynę i powietrze osobno, ty potencjalnie być na haku za konsekwencje utraty połączenia, gdy pociągi są opóźnione.


5

Jeśli jesteś fizycznie w stanie przewozić bagaż po lotnisku, nie sądzę, że będziesz miał zbyt wiele problemów z koleją. Powiedziawszy to, podróż pociągiem z Filadelfii do JFK ma trzy nogi (Philadelphia 30th Street do New York Penn Station na Amtrak, Penn Station na Jamajkę na Long Island Rail Road, Jamajka do terminala JFK na AirTrain). Połączenie na stacji Penn znajduje się w tym samym budynku, ale w zależności od tego, czy potrzebujesz biletów itp., Może być konieczne powrót do hali z platformy Amtrak, znalezienie hali LIRR, a następnie powrót na platformę. Te hale są często przepełnione i ogólnie nieprzyjemne (nie jest to ładna stacja). Jeśli jednak nie masz nic przeciwko noszeniu torby na schodach, nie będziesz mieć problemu.

Na Jamajce jest to krótki, zadaszony spacer od peronów do mostu łączącego ze stacją SkyTrain. Ponownie, jeśli nie masz nic przeciwko przenoszeniu bagażu przez lotnisko, nie będziesz mieć z tym żadnych problemów.

Amtrak nie jest dokładnie znany jako najbardziej niezawodny operator pociągów na świecie i chociaż korytarz północno-wschodni jest lepszy niż niektóre z ich tras, nadal będę ostrożny i zostawiam trochę więcej czasu niż w innych krajach, być może.

Musisz również wziąć pod uwagę, że jeśli Twój lot jest zarezerwowany jako podróż przelotowa na jeden bilet, otrzymasz pewne gwarancje, takie jak możliwość złapania alternatywnego lotu bez żadnych kosztów, jeśli opóźnienie lotu spowoduje utratę połączenia. Najwyraźniej JFK zazwyczaj sprawdza dla ciebie bagaż podczas lotu łączonego zarezerwowanego na jeden bilet, więc nie będziesz musiał dotykać swojego bagażu podczas zmiany samolotu w JFK. Pamiętaj, że tracisz te korzyści, jeśli rezerwujesz loty osobno, a także nie otrzymasz tych korzyści, jeśli zdecydujesz się podróżować jedną nogą koleją (poza niewielką liczbą podróży koleją, które można zarezerwować za pośrednictwem linii lotniczych).


5

Główną zaletą korzystania z transportu naziemnego zamiast lotu z Filadelfii do JFK jest oszczędność pieniędzy. Jeśli to jest twój cel, najtańszą drogą z Filadelfii do Nowego Jorku nie jest pociąg, ale autobusem (np. Megabus lub Bolt Bus lub Peter Pan, koszt od 5 do 15 USD); po przyjeździe do Nowego Jorku można wsiąść do metra na Howard Beach lub Sutphin Blvd za 2,75 USD; następnie AirTrain do JFK za 5 USD. Całkowity koszt wynosi więc 12,75 USD - 22,75 USD, a całkowity czas bez opóźnień wynosi około 4 godzin.

Autobusy są równie niezawodne jak pociągi. (Dostaniesz się tam, ale mogą wystąpić opóźnienia.) Możesz również ubezpieczyć się przed opóźnieniami, planując, że jeśli wystąpi więcej niż pewna liczba opóźnień, będziesz korzystać z Ubera przez pozostałą część podróży. Uber z Filadelfii do JFK kosztuje około 200 USD, więc chciałbyś wykorzystać to tylko w ostateczności, aby uniknąć utraty lotu.


4

Najlepsze, co możemy zrobić, to prawdopodobnie opisać połączenia, które musisz wykonać. Względna łatwość tych połączeń zależy od ilości bagażu i siły.

Jeśli podróżujesz z Amadak do Filadelfii do New York Penn Station, masz ograniczone możliwości wyjazdu, ale nie musisz zmieniać pociągów w Trenton. Podróż jest również znacznie mniej czasochłonna.

Alternatywą jest zabranie SEPTA z Filadelfii do Trenton i przejazd do New Jersey Transit. Transfer jest dość łatwy, a taryfa jest znacznie niższa, ale różnica czasu jest znacząca.

Gdy dojdziesz do Penn Station, będziesz musiał wspiąć się z platformy na poziom antresoli, a następnie przejść do części stacji Long Island Rail Road. To prawdopodobnie najgorsza część twojej podróży. Spacer zajmuje prawdopodobnie pięć lub dziesięć minut dla kogoś, kto nie zna stacji. Tam ponownie zejdziesz na właściwą platformę dla swojego pociągu na Jamajkę.

Nie wiem, czy masz gwarancję, że znajdziesz windy na Penn Station, ale są schody ruchome. Nie wiem, jak wiarygodni są.

Po przybyciu na Jamajkę ponownie musisz wejść z platformy, aby dostać się do AirTrain. Są tu zarówno windy, jak i schody ruchome. Gdy znajdziesz się na tym poziomie, nie musisz wchodzić ani schodzić, aby wejść na pokład AirTrain, ale musisz to zrobić, aby dostać się z AirTrain do terminalu. Znów są schody ruchome i windy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.