Czy możliwe jest zarezerwowanie lotu dla linii lotniczych z bagażem lub kontraktowym, aby wysłać samolot?


4

Istnieją firmy przewozowe, które oferują odbiór niektórych przedmiotów (np. Skrzynek, walizek), wysyłanie ich drogą lotniczą i dostarczanie do jakiegoś miejsca. Przypuszczam, że niektórzy zaoferowaliby nawet tańszą opcję dostarczenia przedmiotów do jakiegoś magazynu i odebrania ich z jakiegoś magazynu w kraju docelowym. Ale - czy możesz odciąć je jako pośredników i zapłacić jakiejś linii lotniczej - nie koniecznie takiej, która przewozi ludzi - aby przewieźć bagaż / ładunek z jednego kraju do drugiego? Gdzie dostarczasz rzeczy na lotnisko i odbierasz je z lotniska docelowego?

Jeśli tak, czy możesz opracować trochę na ten temat lub podać przykład procedury?

Uwagi:

  • Będę podróżował do tego samego celu, ale w innym czasie.
  • W przypadku, gdy ma to znaczenie - jestem szczególnie zainteresowany zrobieniem tego z Holandii (przez Schiphol), do Izraela / Palestyny ​​(przez Ben-Guriona).
  • To sprawa jednorazowa, nie planuję tego robić regularnie.

1
Czy jest to przesyłka jednorazowa czy masz większe kwoty? www.afklcargo.com jest częścią ładunkową KLM, oczywiście oferują takie rozwiązania, ale wydaje się, że obsługują tylko przesyłki o dużej objętości.
dunni

1
@fkraiem: Zobacz moją pierwszą notatkę. Myślę, że to pytanie jest graniczne między tutaj a expats.SX,
einpoklum

1
Gdzie? Niektóre linie lotnicze świadczą usługę (zwaną „bagażem bez nadzoru”), głównie w przypadku, gdy bagaż przekracza limity odprawy (rozmiar, waga, maksymalna liczba przedmiotów na pasażera ...), ale prawdopodobnie nie wszystkie.
jcaron

1
Co jest nie tak z DHL / FedEx?
Burhan Khalid

2
@NateEldredge: Właściwie zgadnę coś odwrotnego: linie lotnicze świadczą bardzo mało usług, a Ty musisz się pokazać i przekazać ładunek, co wcale nie jest proste w przypadku większych ładunków. Być może trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem. A także - musisz się pokazać i odebrać swój ładunek w miejscu przeznaczenia.
einpoklum

Odpowiedzi:


4

Oczywiście jest to możliwe !! To jest nazwane przewoźnicy lotniczy . Oferuje je większość dobrych linii lotniczych. Na przykład Air France tak. Ich nazywa się „Air France Cargo” i możesz zarezerwuj go z Holandii tutaj i przeczytaj o ogólne warunki tutaj . Dewizą ich firmy jest „ładunek osobisty”, więc wiesz, że jest dokładnie tym, czego szukasz !!

Musiałem użyć Southwest Airlines Cargo raz, kiedy zgubiłem kluczyki do samochodu na plaży w Luizjanie. Moi przyjaciele w Teksasie wkładają moje zapasowe klucze do następnego lotu do Nowego Orleanu za 50 USD stawki ryczałtowej. Uratowałem moje życie.


3

W pewnym sensie, ale odpowiedź jest bardziej złożona niż proste tak lub nie.

Przewóz ładunków drogą lotniczą nie jest możliwy za pośrednictwem firmy kurierskiej oferującej pełen zakres usług od drzwi do drzwi. Jednak:

  • Nie wszystkie linie pasażerskie oferują usługi cargo.
  • Niektóre linie lotnicze są tylko ładunkowe (np. CargoLux ), a niektóre dokonują pewnych tras tylko dla ładunku, a nie dla pasażerów Air Malta może latać ładunkiem, ale nie ludzi, z AMS do TLV).
  • Niektóre linie lotnicze (mogą) oferować takie usługi bezpośrednio, podczas gdy niektóre działają tylko za pośrednictwem określonych agentów lub większej liczby firm spedycyjnych typu „bare-bones” (np. LFS ).
  • Trudno jest dokładnie określić, którzy przewoźnicy i firmy spedycyjne / agenci są dostępni do zatrudnienia, a także jaki jest zakres cen - nie ma agregatory opłat na przykład. Trudno jest więc stwierdzić, czy dostałeś „dobrą ofertę”, czy nie.
  • Chociaż można się spodziewać, że będzie to tańsze niż kompleksowa dostawa, notowania cenowe nie mogą zawierać dodatkowych opłat w drodze (np. Opłaty celne, opłaty manipulacyjne za usługi naziemne) oraz kosztów transportu ładunku do iz magazynów punktów końcowych .

Co ważniejsze - nie możesz „zarezerwować lotu” dla swojego ładunku. Możesz przesłać jakiś ładunek, który ma zostać wysłany, a zostanie on dostarczony w najwcześniejszym możliwym terminie, lub być może najwcześniejszym dogodnym dla linii lotniczych, w zależności od ilości, wagi i ewentualnie innych parametrów. W najlepszym przypadku otrzymasz zakres dat / godzin dla oczekiwanej dostawy.

Większość przykładów opiera się na tym, co skończyło się na wysłaniu moich osobistych afektów z Amsterdamu do Hajfy.


Jak to zrobiłeś? Wiem, że umieściłem Air France w moim przykładzie, ale mogą nie mieć pożądanych tras? Nie wiem. Po prostu ciekawy.
AussieJoe

1
@AussieJoe: Zobacz edycję. Zacząłem pytać w oparciu o Googling i ostatecznie ktoś skierował mnie do LFS. Były pomocne w znalezieniu linii lotniczych, które mogłyby przewozić mój ładunek taniej.
einpoklum
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.