Otrzymywanie paczki z USA podczas podróży przez Europę Południową


29

Muszę wysłać paczkę z USA do osoby podróżującej wzdłuż europejskiego wybrzeża Morza Śródziemnego.

Jedną z opcji byłoby wysłanie go do hostelu, ale może to łatwo zawieść lub być uciążliwe dla odbiorcy. Nie chcę także korzystać z żadnego programu do przesyłania poczty nocnej. Ta osoba będzie się przeprowadzać, więc musi być przewidywalne, kiedy przybędzie (przynajmniej w ciągu 2-3 dni).

Zastanawiam się, czy niektóre oficjalne krajowe usługi pocztowe (odpowiednik USPS) lub znane firmy, takie jak DHL, FedEx lub UPS, zaakceptowałyby wysłanie paczki do jednego z oddziałów, który zostanie odebrany w konkretny dzień, poprzez okazanie dowodu osobistego .

Przypuszczam, że firmy te zapewniłyby taką samą jakość usług na całym świecie. Do wyboru są Portugalia, Hiszpania, Francja i Włochy (w kolejności preferencji.

Czy to jest wykonalne? Jak nazwano by taką usługę?


Należy zauważyć, że paczka będzie musiała przejść odprawę celną. Oznacza to, że mogą zostać naliczone podatki, a czas potrzebny na przejście przez odprawę celną może być bardzo, bardzo, bardzo zmienny, w zależności od tego, co wysyłasz, czy
dołączasz

Odpowiedzi:


45

Kilka firm wysyłkowych zapewnia opcje wysyłki do oddziału w celu odebrania z dowodem osobistym. Możesz sprawdzić, która z nich ma dogodniejszą lokalizację dla Ciebie. DHL ma silniejszą obecność w Europie.

DHL „Hold for Collection” :

Czasami może być łatwiej poprosić klienta o odbiór przesyłek z punktu serwisowego zarządzanego przez DHL, niż podejmować próbę doręczenia przesyłki na niepewny adres. Po prostu poproś o opcję w momencie rezerwacji, a nasz personel Obsługi Klienta w miejscu docelowym powiadomi Odbiorcę, kiedy przesyłka będzie gotowa do odbioru. Przesyłki są przechowywane do 7 dni kalendarzowych bezpłatnie.

UPS „Hold for Pickup” :

Bez dodatkowych opłat UPS może utrzymać paczkę do pięciu dni ... UPS dostarczy paczkę do wybranego Centrum Obsługi Klienta UPS, a następnie zadzwoni do odbiorcy, gdy paczka będzie gotowa. Paczki są zwykle dostępne do godziny 8:30 w planowanym dniu dostawy.

FedEx „Hold at Location” :

Większość lokalizacji FedEx pomieści paczkę. Narzędzie Znajdź lokalizacje FedEx na fedex.com może pomóc Ci zlokalizować je w kilka sekund.


1
Nie mogę rozmawiać z innymi, ale usługa FedEx jest ograniczona do mniej niż jednego tygodnia, zwykle - z mojego doświadczenia. (Zależy od lokalizacji; widziałem już trzy dni.)
Roddy z

1
Jeden tydzień wydaje się naprawdę krótki. Poste restante to droga dla podróżników od dziesięcioleci, nawet trzeciego świata.
Vladimir F

@VladimirF OP wskazuje jednak konkretnie przedział czasowy od 2 do 3 dni.
jpmc26

Czy UPS nie jest usługą specyficzną dla USA?
Rui F Ribeiro

1
@RuiFRibeiro UPS to bardzo duży prywatny globalny przewoźnik. USPS (zwróć uwagę na dodatkową literę S) to usługa pocztowa Stanów Zjednoczonych i faktycznie jest to krajowa usługa pocztowa dla Stanów Zjednoczonych.
jcaron

42

W większości krajów możesz wysyłać listy i paczki pocztą restante , adresowane do osoby sprawującej opiekę nad konkretnym urzędem pocztowym, które będą przechowywane do czasu przybycia odbiorcy, który go odbierze. W anglojęzycznej Kanadzie i Stanach Zjednoczonych usługa ta nazywa się również dostawą ogólną ; w krajach hiszpańskojęzycznych jest również znany jako lista de correos . Niezwykle powszechne jest na przykład w przypadku osób odbywających długie podróże, takich jak Camino de Santiago czy Szlak Appalachów, aby przed nimi wysyłać zapasy za pośrednictwem poste restante .

Nie wszystkie urzędy pocztowe w każdym kraju przyjmują pocztę poste restante , ale ponieważ istnieją dla niej wytyczne Światowego Związku Pocztowego (UPU), powinieneś być bezpieczny z główną pocztą w większych miastach. Jak długo poczta będzie przechowywać paczkę, format adresowania, opłata za odbiór lub przechowywanie, jeśli taka istnieje, oraz inne procedury będą się różnić w zależności od kraju. Możesz wyszukać ten termin na stronie internetowej usługi pocztowej danego kraju; Wikipedia oferuje również przegląd poste restante .

Komentarze Makyena i innych sugerują, że poczta poste restante nie zawsze jest wiarygodna, szczególnie poza bogatymi krajami. Możesz spróbować swoich sił z FedEx, UPS, DHL i innymi międzynarodowymi usługami kurierskimi, które będą przechowywać list lub paczkę w lokalnym biurze lub u lokalnego partnera (którym może być usługa pocztowa) przez pewien czas, chociaż ich opłaty będą znacznie wyższe niż zwykła poczta.


7
Chociaż jest to dobra informacja, korzystanie ze standardowej usługi pocztowej w większości krajów jest jednak znacznie mniej prawdopodobne, że IME spowoduje, że odbiorca otrzyma paczkę w znanym, ograniczonym czasie. Problemem jest nawet zakup usługi rozszerzonej (która z natury jest zmienna w zależności od kraju docelowego). Europa jest częścią świata, w której bardziej prawdopodobne jest odniesienie sukcesu. Jednak w IMO znacznie bardziej prawdopodobne jest odniesienie sukcesu, prawdopodobnie znacznie wyższym kosztem, dzięki skorzystaniu z usług jednej z firm spedycyjnych wymienionych w ostatnim akapicie.
Makyen

„FedEx, UPS, DHL i inne międzynarodowe usługi kurierskie również przechowują list lub paczkę w lokalnym biurze” czy to naprawdę prawda?
Fattie

2
@Fattie tak, większość usług dostawy przechowuje paczkę przez określony czas (zwykle 1 lub 2 tygodnie w zależności od firmy) przed podjęciem dalszych kroków. Możesz również wyraźnie poinformować, jaki jest oczekiwany czas odbioru przesyłki. Zazwyczaj można skontaktować się z firmą kurierską przez telefon i przekierować lub opóźnić dostawę. Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest poświęcenie dodatkowego czasu (1-2 dni), aby uniknąć opuszczenia miejsca przed nadejściem paczki. Mieszkam w Polsce, która ma bardzo podobne standardy, jakich można oczekiwać w południowej Europie.
Ister

fascynujące, nie wiedziałem o tym
Fattie

Uważaj w wielu krajach, poste restante jest ograniczony do przesyłek pocztowych (listów i małych paczek do 2 kg lub więcej). W ten sposób nie można wysyłać zwykłych paczek.
Janka

1

Jako obywatel Portugalii mogę powiedzieć państwu, że weźmiesz Portugalię z równania w tak krótkim czasie.

Nasza biurokracja jest zła. Twoja paczka może być zakładnikiem przez okres do 20 do 30 dni w naszej urzędzie celnym w celu kontroli.

Zapomnij o naszym krajowym systemie pocztowym. Nie jest niczym niezwykłym otrzymywanie poczty w kilka miesięcy po jej lokalnym wydaniu. Kilka lat temu moja szwagierka wysłała do nas paczkę z Londynu na początku grudnia zwykłą pocztą i dotarła w połowie / pod koniec kwietnia.

Jeśli chodzi o Fedex, moje wcześniejsze doświadczenia nie są z nimi dobre. DHL wydaje się działać lepiej. Oba są kosztowne.

Pamiętam, aby dostarczyć dokument z tego kraju w krótkim czasie (3-5 dni), najlepszą opcją było zapłacenie około 150 euro za specjalną usługę DHL. Sądzę, że podobnie obsługują równoważną usługę przychodzącą.

Jeśli nie mówimy o dokumentach, ale przedmiotach, na pewno będziesz musiał odprawić zwyczaje, a ja mogę cię zapewnić, że jeśli nie będziesz miał miesięcznego marginesu na biurokrację, lepiej zapomnij o Portugalii.


-1, tak naprawdę nie jest odpowiedzią, która pomaga rozwiązać problem
Quora Feans

@QuoraFeans Daję możliwe rozwiązanie dla dokumentów, a jeśli przedmioty, ostrzegam, musi istnieć co najmniej 30-dniowe okno, i z dość solidnego wcześniejszego doświadczenia. Nie odpowiedź?
Rui F Ribeiro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.