Czy tunel pod kanałem La Manche na wodach międzynarodowych?


27

Czy tunel pod kanałem La Manche (tunel kolejowy łączący Wielką Brytanię i Francję) wykopany jest pod dnem morskim za wody międzynarodowe, czy też zawsze pod wodami terytorialnymi Wielkiej Brytanii lub Francji?

EDYCJA: jak niektórzy zauważyli, to pytanie prawdopodobnie nie jest bardzo związane z podróżami. Jeśli modyfikatory chcą go zamknąć, zrób to. Powodem tego pytania jest związane z amerykańskim prawem podatkowym i chyba lepiej jest zapytać w MoneyExchange.SE, tak myślę.


8
W jaki sposób wiąże się ta podróż?
JonathanReez wspiera Monikę

18
@JathanathanReez Skąd jeszcze masz wiedzieć, czy musisz słuchać francuskiej policji podczas jazdy pociągiem? ;)
Zach Lipton

1
@JathanathanReez Myślę, że powinno to być na Politics.SE.
gparyani

@gparyani To może dotyczyć podróży, jeśli zadaje pytanie wynikające z określonego doświadczenia podczas niektórych podróży.
can-ned_food

W jaki sposób status jurysdykcyjny tunelu kanału związany jest z amerykańskim prawem podatkowym? Z pewnością nikt nie spędza wystarczająco dużo czasu w tunelu, żeby miało to znaczenie.
phoog

Odpowiedzi:


64

Wnętrze tunelu nie znajduje się na niczyich wodach, a oba narody zawarły porozumienie w takich sprawach, protokół dotyczący kontroli granicznych i działań policyjnych, współpracy w sprawach karnych, bezpieczeństwa publicznego i wzajemnej pomocy związanej ze stałym połączeniem z kanałem La Manche . Przewiduje, że każde państwo sprawuje jurysdykcję w „strefach kontroli” na terytorium drugiej strony (np. Obszarach kontroli granicznej). Sama granica została ustalona w środkowym punkcie tunelu na mocy traktatu z Canterbury (z 1986 r., 1416 dotyczyła sojuszu z Francją).

W samym tunelu art. 38 protokołu stanowi, że każde państwo ma jurysdykcję na swoim terytorium, w tym części tuneli po ich stronie granicy, ale przewiduje, że każde państwo ma jurysdykcję w wielu przypadkach, na przykład gdy nikt nie jest pewien, gdzie doszło do przestępstwa, i daje pierwszeństwo temu, który stan złapie kogoś jako pierwszy.

Granica jest oznaczona w tunelu serwisowym .

Jeśli chodzi o wody nad tunelem, mapa ta wskazuje, że wąski obszar Cieśniny Dover leży całkowicie na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii lub Francji.


18
Na marginesie, brytyjsko-francuski serial telewizyjny The Tunnel to dramat kryminalny o seryjnym mordercy, który zostawia ciała na środku tunelu. Jest to adaptacja duńskiej / szwedzkiej serii The Bridge , w której ciało zostało na środku mostu Øresund. Podobne dostosowania przeprowadzono dla granicy USA-Meksyk i granicy Estonia-Rosja.
Zach Lipton

13
To zła linia graniczna
happybuddha,

8
Po jakiej stronie drogi jeżdżą w tunelu serwisowym? Zależy to od tego, jakie obowiązują zasady ruchu drogowego, a tym samym prawo francuskie lub angielskie, prawda?
Dai,

4
@Dai właśnie dlatego linia środkowa została tam usunięta. To tam krzyżujesz.
Harper - Przywróć Monikę

4
@Dai Jedź po lewej, jadąc z Anglii do Francji, a po prawej z Francji do Anglii. W ten sposób nikt się nie zderza.
Studoku
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.