Jak przekazać Zieloną Kartę poprzez imigrację osobie przybywającej do USA z zagranicy?


42

Moja żona wraca do USA, ale podczas podróży zapomniała zabrać ze sobą zieloną kartę. W USA wciąż siedzi w domu. Czy byłby sposób, aby ktoś przyniósł jej zieloną kartę za imigracją w porcie wejścia, aby mogła wykorzystać ją do przejścia imigracji?

Może pocztą, a może ktoś mógłby kupić tani lot międzynarodowy i tam się z nią spotkać.

BTW, jej port wejścia to lotnisko w Seattle. Pozwolili już jej wejść na pokład.

- Edycja - Inne istotne szczegóły, które się pojawiły - ma paszport wizowy CR1, ale pochodzi z września 2016 r . Tutaj zadałem powiązane pytanie . Początkowo myślałem, że lepiej zachować dwa kierunki myślenia osobno dla przyszłych czytelników.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę

8
Czy możesz nam powiedzieć, jak to się potoczyło?
Mawg

2
@Mawg Możesz przeczytać moją odpowiedź poniżej
Alex K

Odpowiedzi:


51

Według CBP bardzo ważna jest dla niej zielona karta.

Zezwólni stali rezydenci (LPR) w USA muszą przedstawić kartę stałego pobytu („zielona karta”, formularz I-551), zezwolenie na wjazd ponownie (jeśli nie ma go dłużej niż 1 rok) lub wizę powracającego rezydenta (jeśli nie ma go przez 2 lata) lat lub więcej), aby ponownie wejść do Stanów Zjednoczonych.

Skoro mówisz, że już weszła na pokład samolotu, chyba że przylatuje naprawdę długim lotem, może być już za późno na kuriera.

Jedyną opcją w tym momencie, którą sądzę, jest pójście na lotnisko i czekanie na lądzie, komunikowanie się z nią przez e-mail / SMS / Whatsapp itp., Aby poinformować CBP, że zapomniała swojej karty w domu i jest dostępna z mężem / kimś innym w strefie przylotów. Jeśli im się spodoba, będą mogli się do tego dostać.

Nie odmówią wjazdu przed sprawdzeniem różnych opcji, które muszą ocenić jej status pobytu, a fakt, że jej dowód dokumentacyjny jest dostępny dla kogoś w hali przylotów, może tylko pomóc, nie może zaszkodzić jej szansom.

Nadal nie wiadomo, czy karta znajduje się w pobliżu lotniska w Seattle, czy nie. Jeśli karta musi również lecieć, aby tam dotrzeć, niestety myślę, że pytanie to jest zadawane nieco za późno. Będzie musiała uczestniczyć w rozmowie dotyczącej lądowania bez swojej zielonej karty i spróbować przekonać ich o tym.

Nie kurieruj go teraz , jest już za późno i o wiele lepiej jest mieć go w posiadaniu, niż utknąć w transporcie.

Ponieważ ma ważną wizę, która pozwoliła jej wejść na pokład samolotu, są szanse, że zostanie przyjęta pod tym statusem, nawet jeśli zielona karta nie będzie mogła do niej dotrzeć. W takim przypadku będzie musiała udać się na odroczony punkt kontroli, aby skorygować swój status wstępu, gdy będzie miała zieloną kartę w posiadaniu.

Edytować:

Szczęśliwym trafem pasażerowi pozwolono w pierwszej kolejności wejść na pokład. Przyszli czytelnicy pamiętaj, że może to nie działać w ten sam sposób. W amerykańskim porcie wjazdowym można uciec z karceniem, ale port wyjścia może odmówić przyjęcia na pokład, co jest znacznie większym problemem. Tak więc radzę, aby Twoja dokumentacja dotarła do Ciebie przed wylotem do USA.


18
Chcę podkreślić ten ostatni kawałek - upewnij się, że status został naprawiony! W przeciwnym razie, mimo że ma zieloną kartę, może to spowodować poważne problemy na linii i nikt tego nie chce.
Nic Hartley,

2
Z perspektywy 20-20 lat lepiej byłoby pozostać poza USA, dopóki zielona karta nie mogła zostać jej dostarczona.
Patricia Shanahan,

Ta odpowiedź jest zła. Żona OP ma wizę imigracyjną, z której można korzystać przez rok po wstępnym wjeździe zamiast zielonej karty, nawet jeśli wiza wygasła (daty ważności dotyczą tylko pierwszego wjazdu)
Crazydre

4
Nie ma ważnej wizy (wizy imigracyjne są jednorazowe i używana), ale pieczęć imigracyjna z stemplem służy jako tymczasowa I-551 na rok (tak jest na wizie). Podróżowałem dwukrotnie z moją, zanim przyszła karta. Jeśli jest w ciągu roku, prawdopodobnie jest to technicznie w porządku, ale prawdopodobnie nadal będzie bzdura, że ​​nie nosi faktycznej karty.
Dennis,

5
Ta odpowiedź nie jest zła. Z drugiego pytania PO wynika, że poparcie dla wizy to rocznik 2016, więc minął już rok.
Dennis,

60

Moja żona już przyjechała i pomyślnie przeszła imigrację, więc mogę odpowiedzieć na pytanie oparte na tym jednym doświadczeniu, chociaż niekoniecznie będzie takie samo dla wszystkich.

Bezpośrednia odpowiedź - w końcu zielona karta nie była potrzebna. Miała zeskanowaną wersję zielonej karty - urzędnik imigracyjny powiedział, że nie akceptuje zeskanowanych wersji i nawet na nią nie spojrzał.

Zadzwoniłem na lotnisko i przed przyjazdem rozmawiałem z urzędem imigracyjnym. Był bardzo przyjazny i powiedział, że jeśli zapomni o zielonej karcie, mają inne opcje. Podkreślił jednak, że nie może zagwarantować jej wejścia, dopóki jej nie spotka i nie przeprowadzi dyskusji.

Kiedy przyjechała moja żona, rozmawiała z tym samym oficerem. Powiedziała, że ​​nie trwało to długo (około 5 minut), ale cały proces czekania w imigracji - wysłania do prywatnego pokoju na spotkanie z tym oficerem i uzyskania jego zgody - zajął wystarczająco długo, aby nie zdążyła na lot łączący . Miała przerwę na 1 godzinę i 20 minut.

Wydaje mi się, że sformułowanie strony ma wydawać się surowe, aby uniknąć takich sytuacji, ale w rzeczywistości istnieje elastyczność. Dzwonienie przed ręką zdawało się wskazywać, że był to uczciwy błąd.

Wydaje się również, że wynik zależy od uznania oficera; na szczęście nasz oficer miał dobry dzień.

Jak wspominają niektóre komentarze - jeśli tak się stanie, najtrudniejszą częścią będzie wejście na pokład. Mieliśmy szczęście, że jej paszport miał wizę z datą 2 lata w przyszłości zamiast 1 roku, jak powinno być.


5
Cieszę się, że się udało! Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony tym połączeniem. Nawet jako obywatel rzadko planuję tak krótkie międzynarodowe przesiadki. Latem czekałem w kolejce na imigrację w DTW. A potem około 2 godzin, aby wjechać do Kanady na YYZ T3.
reirab

14
„Wydaje mi się, że sformułowania witryny mają wydawać się surowe, aby uniknąć takich sytuacji, ale w rzeczywistości istnieje elastyczność”. Prawie jak wszystko w życiu!
Mehrdad

2
@reirab Jeśli chcesz, możesz rozważyć NEXUS. Zaoszczędzi ci to mnóstwo czasu zarówno przy odprawie celnej, jak i imigracyjnej w USA i Kanadzie.
Jim MacKenzie,

@JimMacKenzie Dobra rada. Nie muszę osobiście często wjeżdżać do Kanady, ale gdybym to zrobił, zdecydowanie zapisałbym się w Nexusie. Zapisałbym się już na Global Entry, gdyby najbliższe centrum rejestracyjne nie było w odległości 80 mil i było otwarte tylko przez kilka godzin w środku dnia w dni powszednie. : / Chciałbym, aby CBP pozwoliło wykonawcom na przeprowadzanie wywiadów rekrutacyjnych GE, podobnie jak DHS z TSA PreCheck.
reirab

@reirab CBP pozwoli ci przeprowadzić wywiad GE po powrocie z podróży za granicę, bez wcześniejszego umówienia się, jeśli odprawisz odprawę celną na lotnisku, które to robi. Lub zrób to, co zrobiliśmy z NEXUS, ponieważ jest to połowa ceny i więcej, i po prostu zaplanuj podróż wokół wywiadu. Przeprowadziliśmy nasze pierwsze wywiady w Fort Erie, ON podczas wizyty w wodospadzie Niagara, oraz nasze odnowione podczas lotu do domu CDG-YYZ-YQR (@YYZ). Odnowienia w rzeczywistości rzadko wymagają wywiadów, po prostu mieliśmy pecha.
Jim MacKenzie,

6

Oprócz porady udzielonej w odpowiedzi Hanky ​​Panky , jeśli ma smartfon lub inne przenośne urządzenie elektroniczne, które może uzyskać dostęp do sieci danych, nie zaszkodzi, jeśli zrobisz zdjęcie jej zielonej karty i wyślesz jej . Prawdopodobnie nadal będą chcieli zobaczyć prawdziwą rzecz (a zatem rada Hanky'ego Panky'ego, by spróbować spotkać się na lotnisku z faktyczną zieloną kartą, nadal jest dobrą radą), posiadanie zdjęcia karty w jej posiadaniu może jej tylko pomóc walizka.


4
Urzędnik imigracyjny powiedział, że tego nie akceptuje i nawet nie spojrzał. Dla kogoś innego może być inaczej ... Tak jak powiedziałeś, nie zaszkodzi.
Alex K

5
@AlexK, nawet jeśli urzędnik imigracyjny nie spojrzał na to, nadal może pomóc w okazaniu dobrej wiary.
phoog

4

Edycja: Ta odpowiedź miała sens w przypadku pierwotnego pytania, ale nie jest istotna po edycji.

Bez dowodów na to, że ma prawo wjechać do USA, może nie zostać wpuszczona na pokład samolotu.

Korzystałbym z kuriera, takiego jak FedEx, i wysyłałbym jej kartę.


2
Słuszna uwaga! Zredagowałem czas i sprecyzowałem - ona już weszła na pokład. Jest więc za późno na FedEx lub w inny sposób wysłać kartę na arenie międzynarodowej.
Alex K

14
W tym momencie poszedłem na lotnisko i zapytałem pracowników straży granicznej, co robić.
user16259,

4

W swojej pracy przekraczam granicę USA-Kanada 3-4 razy w tygodniu. Kiedyś zapomniałem mojej kanadyjskiej karty PR i zdałem sobie sprawę dopiero po wjeździe do USA. W drodze powrotnej wyjaśniłem sytuację funkcjonariuszowi granicznemu. Kazał mi zaparkować i porozmawiać z innym oficerem. Pokazałem im moje prawo jazdy i paszport, a po kilku prostych pytaniach pozwolono mi wjechać do Kanady po zweryfikowaniu ich ze swoich systemów.

Strażnicy graniczni powiedzieli mi, że dotyczy to również zielonej karty w USA, że karty te są ważnym dowodem na to, że jesteś legalnym rezydentem, ALE to nie jedyny dowód. Jeśli możesz udowodnić funkcjonariuszom, że jesteś legalnym rezydentem na podstawie niektórych dokumentów (takich jak prawo jazdy), będą musieli pozwolić ci na wjazd do kraju, ponieważ tam jest twój dom, gdzie jeszcze by cię wysłali? Są to jednak sytuacje nadzwyczajne i nie należy ich nadużywać.


1
Jest to absolutnie prawdziwe, jeśli możesz dostać się do funkcjonariusza straży granicznej. Problem, gdy jesteś za granicą i musisz lecieć do domu, polega na tym, że linia lotnicza nie pozwala ci wsiąść do samolotu, aby dostać się do funkcjonariusza granicznego (w tym przypadku linia lotnicza spieprzyła się). Lekarstwem na LPR w USA jest wizyta w konsulacie, poproszenie tego oficera o sprawdzenie twojego statusu, a następnie kupienie od niej listu przewozowego (za karną kwotę 575 USD), co jest tym samym, ale o wiele droższym i niewygodnym.
Dennis

Zdarzyło mi się to również podczas próby powrotu z Kanady do USA. Nie przyniosłem karty chciwości. Wyprostowanie zajęło 15 minut.
Brad

0

EDYCJA: najwyraźniej tymczasowy I-551 wygasł, w którym to przypadku bije mnie, jak dostała się do samolotu

Stara odpowiedź:

Wiza CR1, nawet jeśli wygasła, może być używana do wjazdu zamiast zielonej karty przez rok od pierwszego wjazdu. Personel odprawy wiedział o tym (nawet mówi o wizie) i dlatego pozwolił jej wejść na pokład.

Wszystko będzie dobrze, a ty nie musisz nic robić.


3
Czy zachowuje ważność po użyciu po zastąpieniu go faktyczną zieloną kartą?
phoog

Czy możesz podać referencje? Ponieważ strona internetowa mówi sześć miesięcy od daty wejścia. Paszport (-y) ważny przez sześć miesięcy po planowanej dacie wjazdu do Stanów Zjednoczonych, chyba że ambasada / konsulat Stanów Zjednoczonych w twoim kraju wyraźnie zażąda przedłużenia ważności. Zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi
Wytycznych

2
@TheZealot cytowany tekst dotyczy ważności paszportu wymaganego do ubiegania się o wizę imigracyjną. Nie mówi nic o ważności zatwierdzonej wizy imigracyjnej służącej jako tymczasowy I-551 po pierwszym użyciu. A LPR z ważnym I-551 nawet nie wymaga paszportu, a tym bardziej ważnego.
phoog

@ phoog Tak to robi.
Crazydre,

3
Według drugiego pytania OP w 2016 r. Wjechała do USA, dlatego tymczasowy I-551 wygasł.
reirab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.