Czy karty NEXUS wydawane stałym mieszkańcom Kanady stają się nieważne, jeśli nie mieszkasz już w Kanadzie?


2

Powiedzmy, że jest się stałym rezydentem Kanady (i nie jest obywatelem Ameryki Północnej) i dlatego jest wybieralny dla karty NEXUS. Jeśli zgłoszą się i otrzymają kartę, a następnie wyprowadzą się z Kanady (powiedzmy do USA), czy NEXUS będzie nadal ważny? A jeśli tak, to czy nadal będzie obowiązywać, gdy dana osoba straci miejsce zamieszkania w Kanadzie z powodu zbyt długiego pobytu w tym kraju?

Odpowiedzi:


3

Masz obowiązek zgłosić do biura rejestracyjnego NEXUS wszelkie istotne zmiany w swoich okolicznościach. https://www.cbsa-asfc.gc.ca/prog/nexus/contact-coordonnees-eng.html to lista istotnych zmian. O dziwo, miejsce zamieszkania nie jest wymienione, ale moim silnym instynktem jest to, że jest to zmiana materialna.

Osobiście zgłosiłbym zmianę miejsca zamieszkania i pozwoliłem centrum rekrutacji zdecydować, czy nadal kwalifikujesz się do NEXUS. Mam silny instynkt, że twoja karta NEXUS pozostanie ważna, ale nie będziesz mógł jej odnowić - zapraszam każdego z doświadczeniem w tym kierunku, aby dodać komentarz. Uwaga - https://www.cbp.gov/travel/trusted-traveler-programs/nexus/nexus-eligibility - że pobyt stały w Stanach Zjednoczonych jest również kryterium kwalifikowalności, więc trzeba to ujawnić, ale będzie można zatrzymać NEXUS (i odnowić go), bez żadnych innych przeciwwskazań.

Jeśli masz wątpliwości, zgłoś - jeśli zaakceptują zmianę, jesteś dobry i nie ryzykujesz przyszłego uprawnienia do NEXUS, jeśli powrócisz do Kanady lub USA.


Zauważyłem teraz, że przeprowadzka do USA była jedną z możliwości. Prawdopodobnie stały mieszkaniec Kanady przeprowadzający się do USA jako stały mieszkaniec będzie mógł zatrzymać NEXUS ( cbp.gov/travel/trusted-traveler-programs/nexus/… ) jako stałe miejsce zamieszkania USA jest równie ważnym kryterium kwalifikowalności. Moja odpowiedź dotyczy głównie przeprowadzki do innego kraju poza Kanadą i USA.
Jim MacKenzie

Zwykle przenosisz się do USA na tymczasowej wizie, która zajmie 3-4 lata, aby przekształcić się w zieloną kartę.
JonathanReez

@ JonathanReez, więc w takiej sytuacji użytkownik może nie być uprawniony do przechowywania NEXUS, ale podejrzewam, że może być traktowany inaczej, gdy dana osoba już ma, niż gdy osoba aplikuje ponownie. Informowanie biura rekrutacyjnego jest właściwym działaniem (plus przekraczanie palców :)).
Jim MacKenzie

2

Dopóki spełnisz wszystkie wymagania Nexusa, nie zostanie unieważniony. Na przykład, jeśli stracisz swój kanadyjski status PR, ale teraz jesteś amerykańskim PR / obywatelem lub obywatelem Kanady, nadal spełniasz wymagania Nexusa. Wymóg Nexus nie jest ściśle powiązany z kryteriami kwalifikowalności, które określiłeś podczas pierwszego zastosowania. Okoliczności się zmieniają i tak długo, jak zgłosisz je władzom Nexusa na czas i nadal kwalifikujesz się, powinieneś mieć się dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.