Czy mogę nadal wjeżdżać do Wielkiej Brytanii po odmowie wydania zezwolenia rodzinnego EOG?


3

Jestem obywatelem Nowej Zelandii z rezydencją w Kanadzie. Byłem z moim Partnerem Narodowym EOG na te lata w trwałej relacji.

Niestety moja rodzina EEA została po prostu odrzucona. Stwierdzili:

Decyzja
• Oświadczasz, że twój sponsor _____________ mieszka w Vancouver i jest obywatelem szwedzkim. Nie udowodniłeś swojej tożsamości ani narodowości. Dlatego nie jestem usatysfakcjonowany, że jesteś niezamężnym partnerem obywatela EOG.
• Aby udowodnić swoje relacje ze swoim sponsorem, złożyłeś wspólne umowy najmu, wspólne zobowiązania finansowe i szeroki wybór zdjęć wykonanych w różnych miejscach z różnymi osobami, więc podczas gdy twoje podanie podlega odmowie ze względu na brak identyfikatora sponsora, jestem zadowolony, że są w trwałej relacji zbliżonej do małżeństwa zgodnie z rozporządzeniem 8 rozporządzeń w sprawie imigracji (EOG) 2016.
• Z uwagi na fakt, że nie dostarczyłeś wystarczających wystarczających dowodów, nie jestem przekonany, że jesteś niezamężnym partnerem obywatela EOG zgodnie z rozporządzeniem 6 rozporządzeń imigracyjnych (EOG) 2016.
• W związku z tym odrzucam wniosek o pozwolenie rodzinne EOG, ponieważ nie jestem przekonany, że spełniasz wszystkie wymogi rozporządzenia 12 rozporządzenia w sprawie imigracji (EOG) 2016.
• Twój wniosek nie przyciąga prawa do odwołania zgodnie z art. 36 ust. 2 Regulaminu Immigration (EEA) 2016, ponieważ nie dostarczyłeś żadnych dowodów tożsamości swoich sponsorów.

Niestety, kiedy wysłaliśmy papierkową robotę, mieliśmy okropny dzień. Zdałem sobie sprawę, że źle wypełniłem formularz, miałem z tego powodu dwa spotkania z danymi biometrycznymi i musiałem skopiować wiele dowodów. Kiedy wróciliśmy do domu, zdaliśmy sobie sprawę, że kopia mojego paszportu moich partnerów trafiła do mojej torby i nie została uwzględniona w aplikacji! Chociaż miał swój akt urodzenia.

Teraz wyjechał do Wielkiej Brytanii i przestraszyłem się, że wciąż jestem w Nowej Zelandii (jestem stałym rezydentem Kanady, ale przez trzy miesiące poleciałem do NZ, aby przygotować się do przeprowadzki z moim partnerem do Wielkiej Brytanii).

Moje pytania:

  • Jako obywatel Nowej Zelandii, technicznie mogę wejść do Wielkiej Brytanii przez 6 miesięcy jako gość. Jednak teraz, kiedy odmówiono mi zezwolenia rodzinnego EOG, czy wpłynie to na moje prawo do wjazdu?
  • Wiem, że jako niezamężna partnerka obywatela EOG, nie jestem prawnie zobowiązany nawet do uzyskania zezwolenia rodzinnego EOG, aby dołączyć do niego w Wielkiej Brytanii, jednak przyjaciel poradził mi. Czy polecasz, żebym po prostu pojechał na mój zarezerwowany lot zgodnie z planem, z wszystkimi dowodami i kopią paszportu, której nie umieściłem w środku i przedstawiłem moją sprawę na granicy ze wszystkimi dowodami i poprzednim listem? Mój partner i tak spotka się ze mną na lotnisku.
  • Czy istnieje sposób na szybkie odwołanie się od tej decyzji? Oświadczają, że nie mam prawa do odwołania, ale przeczesywanie forów mówi, że mam „ograniczone prawo do odwołania”. Jak mogę się apelować? Czy po prostu muszę ponownie przesłać nowy formularz? Powiedziano mi, że najprawdopodobniej odmówię, jeśli nie zastosuję się do prawidłowej procedury, ale po dziesiątkach rozmów telefonicznych i wielu pytaniach nikt nie dał mi bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, co to jest „poprawna” procedura.

Apel nie pomoże, ponieważ błąd był twój, a nie ich. Ponownie zastosuj poprawne dokumenty. I tak będzie znacznie szybciej.
Michael Hampton

Odpowiedzi:


6

Gdybym był tobą, złożyłbym nowy wniosek o pozwolenie rodzinne, w tym kopię paszportu. Aplikacja jest przecież bezpłatna.

Twoja odmowa oznacza nawet, że powinieneś to zrobić (podkreślenie dodane):

podczas gdy twój wniosek podlega odmowie ze względu na brak identyfikatora sponsora Cieszę się, że jesteś w trwałej relacji zbliżonej do małżeństwa zgodnie z przepisem 8 rozporządzenia w sprawie imigracji (EEA) 2016.

Zasadniczo mówi się, że jedynym powodem odrzucenia wniosku był brak kopii paszportu.

Jak sugerujesz, możesz także polecieć do Wielkiej Brytanii i przedstawić swoje dowody na granicy. Przypuszczam, że szansa na sukces jest wysoka, ale potencjalny koszt niepowodzenia również jest wysoki: możesz zostać odesłany do Nowej Zelandii. Dlatego najlepiej wydaje mi się ponownie.

Aby odpowiedzieć na konkretne pytania:

Jako obywatel Nowej Zelandii, technicznie mogę wejść do Wielkiej Brytanii przez 6 miesięcy jako gość. Jednak teraz, kiedy odmówiono mi zezwolenia rodzinnego EOG, czy wpłynie to na moje prawo do wjazdu?

Nie automatycznie, ale może to spowodować, że urzędnik imigracyjny będzie wątpił, że jesteś prawdziwym gościem. I to tylko rozsądne, ponieważ nie jesteś; zamierzasz pozostać w Wielkiej Brytanii. Ponieważ zamierzasz pozostać w Wielkiej Brytanii, nie powinieneś wchodzić z wejściem bezwizowym dostępnym dla odwiedzających; zamiast tego powinieneś wejść jako partner obywatela EOG. ty mogą zrób to bez zezwolenia rodziny EOG, składając te same dowody na granicy. Ale, jak wspomniano powyżej, jest to nieco bardziej ryzykowne niż ponowne zastosowanie do pozwolenia rodzinnego EOG.

Wiem, że jako niezamężna partnerka obywatela EOG, nie jestem prawnie zobowiązany nawet do uzyskania zezwolenia rodzinnego EOG, aby dołączyć do niego w Wielkiej Brytanii, jednak przyjaciel poradził mi. Czy polecasz, żebym po prostu pojechał na mój zarezerwowany lot zgodnie z planem, z wszystkimi dowodami i kopią paszportu, której nie umieściłem w środku i przedstawiłem moją sprawę na granicy ze wszystkimi dowodami i poprzednim listem? Mój partner i tak spotka się ze mną na lotnisku.

Jak wspomniano powyżej, możesz to zrobić i prawdopodobnie będzie działać, ale nie widzę żadnego powodu, aby to zrobić w opublikowanych informacjach. Mogą istnieć czynniki, które mogą przechylić szalę na korzyść tego podejścia, takie jak ograniczenia czasowe.

Czy istnieje sposób na szybkie odwołanie się od tej decyzji? Oświadczają, że nie mam prawa do odwołania, ale przeczesywanie forów mówi, że mam „ograniczone prawo do odwołania”. Jak mogę się apelować? Czy po prostu muszę ponownie przesłać nowy formularz? Powiedziano mi, że najprawdopodobniej odmówię, jeśli nie zastosuję się do prawidłowej procedury, ale po dziesiątkach rozmów telefonicznych i wielu pytaniach nikt nie dał mi bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, co to jest „poprawna” procedura.

Celem odwołania jest uchylenie błędnej decyzji. Zazwyczaj nie można wprowadzać nowych dowodów w postępowaniu odwoławczym. Tak więc odwołanie od tej decyzji byłoby nieskuteczne, ponieważ w świetle brakującej kopii paszportu decyzja była prawidłowa. Ponadto apele kosztują pieniądze, a nowa aplikacja byłaby bezpłatna.

Najlepszym sposobem postępowania jest złożenie nowego wniosku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.