Czy mogę wrócić do Stanów Zjednoczonych jako turysta po tym, jak przebywałem tam nielegalnie przez większość życia, jako osoba niepełnoletnia?


68

Urodziłem się w Brazylii i przyjechałem do Stanów Zjednoczonych w wieku 7 lat w 2007 roku. Nie muszę już mieszkać w Stanach Zjednoczonych, ponieważ odnalazłem sukces w inwestowaniu i nie jestem już zależny od pracy. Niedługo zamierzam kupić nieruchomość w moim kraju, ale właśnie skończyłem 18 lat.

Czy kiedykolwiek będę mógł wrócić do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć się z przyjaciółmi i innymi członkami rodziny? Nawet jeśli jest to wiza 30-dniowa? A jeśli tak, to czy w przyszłości nadal kwalifikuję się do otrzymania wizy EB-5? Czy będę miał zakaz wstępu?


31
Skonsultuj się z money.stackexchange.com, aby zapytać, czy naprawdę masz dość pieniędzy na całe życie. Twoja średnia długość życia to prawdopodobnie kolejne 60 lat lub więcej, a w tym czasie może się wiele wydarzyć, w tym niekontrolowane zauroczenie, które pochłonie twoje oszczędności. Osobiście uważam, że popełniłbyś duży błąd. W rzeczywistości, jeśli masz 1 mln USD lub więcej, aby zainwestować w amerykański biznes, tworząc miejsca pracy w USA, prawdopodobnie możesz uzyskać amerykański paszport i utrzymywać się z dochodów z działalności.
Mawg

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

3
Czy nadal jesteś w Stanach Zjednoczonych?
CodesInChaos

2
@Mawg Miałeś na myśli niekontrolowaną inflację, czy wyobrażasz sobie, że OP wyda wszystkie swoje pieniądze na romans?
Cubic

1
Wow, szybko odpowiedzcie. Tak, jestem w USA. Niedługo wrócę do Brazylii, kupię nieruchomość i przeprowadzę się do Londynu, ponieważ nie pobierają żadnego podatku od Forex, ponieważ uważa się to za „obstawianie zakładów”. USA, byłeś dla mnie dobry, ale mój czas się skończył. Jestem przeciwny nielegalnej imigracji, ale musicie zwrócić uwagę na tych, którzy nie mieli żadnego wyboru i zostali sprowadzeni tutaj w młodym wieku, tak jak ja. Dorastałem przez całe życie, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jestem nielegalny, dopóki nie próbowałem uzyskać prawa jazdy jak WSZYSCY przyjaciele. Ale lol, zarówno Republikanie, jak i Demokraci nie mają komórek mózgowych, więc ...
Matt

Odpowiedzi:


159

Bezprawna obecność nie dotyczy dzieci poniżej 18 roku życia :

Cudzoziemiec, którego status niezgodny z prawem rozpoczyna się przed ukończeniem przez niego 18. roku życia, nie rozpoczyna bezprawnej obecności w rozumieniu art. 212 (a) (9) (B) ustawy do następnego dnia po ukończeniu 18. roku życia zgodnie z art. 212 ( a) (9) (B) (iii) (I) ustawy.

Jeśli wyjdziesz przed 180 dniami bezprawnej obecności, nie ma automatycznego bana. Od 180 dni do jednego roku obowiązuje trzyletni zakaz. Ponad rok, dziesięcioletni zakaz. Więc teraz spakuj walizkę .


1
Dlaczego OP miałby teraz pakować walizkę (kursywą)? Czy na horyzoncie jest coś, co musi się zmienić?
Mindwin

98
Ponieważ właśnie skończył 18 lat, a następny dzień rozpoczął bezprawny zegar obecności.
Andrew Lazarus

15

Legalnie - tak. Praktycznie - to zależy.

Jak zauważył Andrew Lazarus, wydaje się, że nadal masz się dobrze i kwalifikujesz się do otrzymania wizy turystycznej. Jednak biorąc pod uwagę Twoją osobistą historię i więzi rodzinne, konsulat uznałby cię za wysokie ryzyko braku powrotu. Zwykle osoby o wysokim ryzyku mogą wykazywać więzi z ojczystym krajem, ale w twoim przypadku miną lata, zanim więzi z Brazylią przeważą nad związkami z USA.

Powyższy akapit dotyczy wiz nieimigracyjnych , takich jak wizy dla gości lub studentów. W przypadku wizy imigracyjnej (jak EB-5) nie musisz wykazywać więzi i nie widzę nic, co mogłoby cię zdyskwalifikować.


8
Jeśli OP ma naprawdę tyle pieniędzy, ile im się wydaje, powinien mieć możliwość uzyskania EB-5.
R ..

Gdyby się deportował, dobrze by to wyglądało na jego płycie.
corsiKa

7

Aby otrzymać wizę nieimigracyjną do USA, musisz udowodnić, że opuścisz kraj przed jego wygaśnięciem. Jest to dość trudne, jeśli kiedykolwiek przebywałeś w kraju nielegalnie.
Posiadanie nieruchomości (zwłaszcza nieruchomości) w kraju ojczystym bardzo pomaga. Więzy rodzinne bardzo pomagają. Stała praca bardzo pomaga.

Ostatecznie uzyskanie wizy turystycznej będzie bardzo trudne, ale nie jest to niemożliwe, jeśli nie zostaniesz zablokowany.


3
Nawet zakaz nie uniemożliwia, ponieważ istnieje możliwość otrzymania zwolnienia . Jest to wciąż bardzo trudne, z pewnością trudniejsze niż dla osoby bez banana, a raczej droższe: złożenie wniosku o banę kosztuje 930 USD .
phoog

Tak, zwolnienia są drogie i prawie nie ma zakazu, którego nie można znieść (wprowadzenie w błąd nie jest możliwe, o ile mi wiadomo). Ale nawet zrzeczenie się może nie dać ci wstępu, po prostu usuwa zakaz.
xyious

4
Złożenie wniosku o zakaz powinno kosztować znacznie mniej niż 930 USD. Nie spodziewałbym się nawet, że trzeba będzie złożyć wniosek o coś takiego.
TOOGAM

2
@ TOOGAM ups, oczywiście chciałem powiedzieć, że złożenie wniosku o zwolnienie kosztuje tyle.
phoog

6

Wszystko zależy również od tego, czy rząd Stanów Zjednoczonych jest świadomy twojej nielegalnej obecności tutaj w tym kraju. Jeśli masz pieniądze i kupujesz nieruchomość w Brazylii i wracasz do domu, nie będąc przyłapanym na nielegalnym przebywaniu tutaj, to nie ma nic w twojej dokumentacji, a możesz uzyskać wizę nieimigracyjną w dowolnym momencie bez zrzeczenia się ponieważ nie zostaniesz zbanowany.


2
Chociaż może to być prawdą w praktyce, polega na leżeniu na formularzach aplikacyjnych.
Andrew Lazarus

4
Co za okropny pomysł! Jeśli zostaniesz przyłapany na kłamstwie o nielegalnej obecności, otrzymasz poważniejszy zakaz wprowadzania w błąd. I uważam za prawdopodobne, że się dowiedzą.
Thomas

1
Czy ma jednak nielegalną obecność? On właśnie skończył 18 lat . Z pewnością nie może pomóc wyjaśnić, co postanowili jego rodzice, dopóki nie stał się dorosły. Więc jakakolwiek bezprawna obecność jest od teraz. Jeśli wyjeżdża do Brazylii, dlaczego nie może twierdzić, że w chwili, gdy mógł, wyjechał do swojego kraju?
ypercubeᵀᴹ

@ ypercubeᵀᴹ - Zasadniczo masz rację. Inna odpowiedź przytacza odpowiednie przepisy: gdyby opuścił USA w swoje 18. urodziny (jak tylko byłby od nich niezależny), byłby w porządku. Przebywanie w USA następnego dnia po 18 urodzinach oznacza, że ​​jego niezgodna z prawem obecność jest jego obowiązkiem - ale tak naprawdę ma sześć miesięcy na wydostanie się.
Martin Bonner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.