Zwrot kosztów biletu z powodu nieprzewidzianej hospitalizacji?


2

Niedawno kupiłem bilet powrotny z QR z Johannesburga do Sydney przez Doha. Korzystałem z oferty promocyjnej za pośrednictwem serwisu Skyscanner, chociaż rzeczywisty bilet został kupiony w Qatar Airlines.

Miałem lecieć 16 marca 2018 r. Niestety 3 tygodnie temu rozwinąłem się zapalenie płuc i zatorowość płucną i byłem hospitalizowany (z 9 dniami na OIOM) do 6 marca. Konsultujący pulmonolog i lekarz specjalista zgadzają się, że ze względu na potencjalne zagrożenie dalszą zatorowością nie powinienem podróżować przez co najmniej 6 miesięcy.

QR odrzuciło wniosek o zwrot podając warunki taryfy, chociaż nie mogę znaleźć takiej klauzuli. Byłbym zadowolony z przedłużenia terminu podróży, aby odroczyć moją podróż, gdy moi lekarze uznają, że latanie jest bezpieczne.

Jak mogę przedstawić moją sprawę?


4
Czy kupiłeś bilet zwrotny? Czy masz ubezpieczenie podróżne? W przeciwnym razie od ciebie zależy znalezienie klauzuli w warunkach, które mówią, że bilet podlega zwrotowi w przypadku kryzysu medycznego, a nie jego pracy, aby wskazać klauzulę, która go zabrania.
MadHatter

Odpowiedzi:


2

Mam nadzieję, że czujesz się lepiej, wyzdrowienie zajmie trochę czasu.

Po zakupie biletu linie lotnicze muszą przesłać Ci wiadomość e-mail z warunkami: taryfą, podatkami, opłatami lotniskowymi, datami, miejscami, dozwolonymi bagażami oraz warunkami zmiany dat i zwrotu. To twoja umowa. Przeczytaj go i upewnij się, że obsługa klienta ma odpowiednie warunki. Nie jest niczym niezwykłym, że pierwsza linia obsługi klienta jest nakazana, aby nie dawać żadnych zwrotów, chociaż umowa mówi, że możesz.

Należy pamiętać, że czasami nie wolno wprowadzać zmian lub zmian tylko przed datą wyjazdu, a bilety cennika można zmienić po locie.

Jeśli w rzeczywistości twoje warunki zezwalają na zmiany lub zwroty po dacie lotu, możesz udać się do oddziału linii lotniczej lub poprosić o zwrot lub zmianę.

Twoje zdrowie!


Aby dodać do tego, ogólnie rzecz biorąc, tańsze taryfy są bezzwrotne i niezmienne lub tylko częściowo zmienne; droższe taryfy mają zwykle mniej ograniczeń dotyczących anulowania i zmiany harmonogramu. Najdroższe elastyczne taryfy są często w pełni anulowalne bez kary, ale mogą kosztować kilka razy więcej niż stosunkowo mało elastyczny bilet, więc nie są zbyt popularne.
Jim MacKenzie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.