Jak znaleźć informacje na temat przekraczania różnych granic w Europie i Azji Środkowej własnym samochodem?


2

Planuję pojechać z Europy Środkowej w kierunku Władywostoku. Dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji o różnych granicach, które muszę przekroczyć. Chociaż stosunkowo łatwo jest znaleźć informacje o tym, czy potrzebuję wizy i jakie wymagania muszę spełnić, aby uzyskać wizę, o wiele trudniej jest uzyskać informacje o tym, co muszę zrobić, aby móc wejść z własnym samochodem.

Ponadto informacje te są - jeśli w ogóle dostępne - rozłożone na liczne i trudne do nawigacji witryny.

Dlatego chciałbym wiedzieć, czy istnieją jakieś lepsze źródła informacji. Na przykład książka, portal internetowy itp.


Spróbuj Caravanistan. A także rozważ przesyłanie wiadomości w Czat w podróży , jak byłem w wielu z tych krajów (chociaż bez pojazdu, podróżowałem z plecakiem)
Mark Mayo

Odpowiedzi:


2

Kilka wskazówek:

  • dostać międzynarodowe prawo jazdy . Nawet jeśli podróżowanie z posiadanym prawem jazdy może być prawnie możliwe, posiadanie dokumentu przetłumaczonego na kilka języków obcych (w tym rosyjski) z pewnością pomoże.

  • upewnij się, że ubezpieczenie samochodu obejmuje wszystkie kraje, które zamierzasz odwiedzić. Jeśli planujesz odwiedzić kraje spoza regionu Zielona Karta obszar, może być konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia dla tych krajów.

  • upewnij się, że masz dokumenty, które pozwolą Ci prowadzić samochód ze sobą. Zazwyczaj byłby to dowód własności. Zaleca się również przetłumaczenie tych dokumentów na języki lokalne, w których nie oczekuje się, aby ludzie mówili po angielsku (czytaj: Rosja).


1

Istnieje unia celna między Rosją, Białorusią, Kazachstanem, Kirgistanem oraz Armenią (ta ostatnia nie ma znaczenia dla twojego przypadku). Tak postępujesz:

  • Podczas przekraczania granicy rosyjskiej lub białoruskiej samochodem należy wypełnić „ТД-6” deklaracja celna pasażera i wypełnij swoje szczegóły samochodu (VIN, marka itp.). Wyszukaj „DEKLARACJĘ CELNĄ PASAŻERA Rosja” lub zajrzyj tutaj: http://eng.customs.ru/ . Wydrukuj i wypełnij ręcznie, najlepiej w dwie kopie , ponieważ wiele przejść granicznych będzie chciało zaoszczędzić papier podczas kopiowania i może zmusić Cię do wypełnienia drugiej kopii. Uwaga: nie ma potrzeby wypełniania dodatku, jeśli nie przewozisz gotówki lub instrumentów pieniężnych przekraczających 10 000 USD.
  • Weź "Zielona Karta" od twojej firmy ubezpieczeniowej. Będziesz musiał przedstawić go w kontroli celnej wraz z kopiami deklaracji.
  • Jeśli tytuł samochodu jest „elektroniczny”, pobierz kopię papierową od odpowiedniego organu w swoim kraju. Tytuł papieru zostaniesz poproszony przez władze celne o udowodnienie, że jesteś właścicielem samochodu.
  • Poinformuj celnika o swojej trasie, Europie do Władywostoku, aby dać ci wystarczająco dużo czasu na czasowy przywóz twojego samochodu (do sześciu miesięcy, ale dokładne terminy są według uznania oficera). Przygotuj dokumenty potwierdzające, jeśli o nie poprosisz. Czasowy przywóz może zostać przedłużony o dodatkowe sześć miesięcy w obrębie kraju, ale będzie wymagał wielu formalności i kolejek.
  • Na zgłoszeniu celnym otrzymasz pieczęć i naklejkę z kodem kreskowym (na kopii). Nie pod żadnym pozorem nie wyrzucaj deklaracji ani nie zgub jej. Gdy odejście unia celna EurAsEc, musisz oznacz to .

Jeśli przekraczasz wewnętrzne granice państw członkowskich unii celnej, zawsze miej pod ręką swoją (oryginalną, opieczętowaną) kopię zgłoszenia celnego. IDP nie jest wymagane w Rosji, jeśli masz prawo jazdy UE, ale może być przydatne, zwłaszcza w krajach „bardziej skorumpowanych”.

Źródło: własne doświadczenia, kilka razy w roku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.