Czy mogę usunąć oficjalne dokumenty zszyte w paszporcie?


28

Mam paszport amerykański. Kiedy 2 lata temu otrzymałem francuską wizę studencką, otrzymałem również zezwolenie na pracę na czas studiów za granicą. Zezwolenie na pracę to dwu- / trzystronicowy dokument, który konsulat złożył i zszywał na stronach 12–13 mojego paszportu. Czy mogę w porządku usunąć dokument i wyjąć zszywkę z paszportu, czy powinienem ją zostawić? Naprawdę chciałbym skorzystać ze stron 12 i 13.


14
Dlaczego chcesz tak źle korzystać ze stron 12 i 13?
Ant

2
Jako dodatkową motywację do tego, dlaczego ktoś może chcieć to zrobić, zszywki mają tendencję do uszkadzania wszystkiego, co jest bardziej miękkie niż zszywka, którą możesz nosić w torebce z paszportem - dokumentów, zdjęć, dokumentów tożsamości lub kart kredytowych itp. Nienawidzę dokumentów zszywkami na nich i bardzo by mnie denerwowało, że mam je w paszporcie.
R ..

Odpowiedzi:


50

Nie zgadzam się z drugą odpowiedzią. Mój paszport to ser pełen zszywek. Władze z całego świata (zwłaszcza japońscy urzędnicy imigracyjni, którzy bardzo lubią zszywki) przez lata dołączali i odłączali niezliczone kartki papieru do mojego paszportu. Paragony wolne od podatków, karty imigracyjne, wszelkiego rodzaju zezwolenia, cokolwiek. Niektóre nadal tam są, inne nie. Nigdy nie zadano mi ani jednego pytaniao tym, w dowolnym kraju, podczas moich ostatnich 15 międzynarodowych podróży. Tak długo, jak paszport jest ważny i możesz wszystko wyjaśnić, nie martwiłbym się tym zbytnio. Poważnie, większość paszportów jest pełna dziur. Nie może to być sama w sobie czerwona flaga, w przeciwnym razie aresztujesz połowę osób. Nie mogę sobie wyobrazić sceny, w której jakiś oficer zabiera cię do pokoju śledczego tylko z powodu „tego zszywki w paszporcie”. Na pewno będzie miał inne obawy. Co więcej, wiele krajów nawet nie stempluje paszportów ani w ogóle nie pozostawia historii podróży. Paszporty to na początek bardzo złe rekordy podróży. Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie odradzam usunięcie wizy (która może być czerwoną flagą).


14
Aby rozszerzyć tę ostatnią część odpowiedzi: nie usuwaj stron w paszporcie. Istnieje numer z jakiegoś powodu, a jeśli go brakuje, wygląda to podejrzanie.
DCTLib,

7
To z pewnością właściwa odpowiedź, ale 15 to nie jest dużo podróży, na których można ją oprzeć. Nawet jeśli wszystkie były w różnych krajach, nadal jest to tylko około 7,5% krajów na świecie i to tylko jedno wejście do każdego z nich, więc może masz szczęście.
David Richerby,

4
Absolutnie poprawne: dokumenty zszyte na stronach paszportu, które nie są przyklejone, można usunąć po tym, jak się przydadzą.
PatrickT

4
Podczas podróży przez lotnisko należy usunąć japońskie pokwitowania wolne od podatku. Na przykład w Haneda znajduje się biurko w pobliżu bram kontrolnych paszportu, w którym znajdują się narzędzia do usuwania zszywek, dzięki którym można odłączyć pokwitowania i umieścić je w pudełku. W ten sposób sklep otrzymuje zwrot podatku. Jeśli tego nie zrobisz, sklep musi zapłacić podatek, który cię nie obciążył.
użytkownik

3
Przez lata usunąłem zszywki z końca zszywanych I-94 z paszportów i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Zawsze prosiłem amerykańskich urzędników imigracyjnych, aby ich nie wtrącali, a około połowa z nich była na tyle uprzejma, aby się zastosować, ale połowa nie.
MadHatter obsługuje Monikę

16

Nie zrobiłbym tego, ponieważ podobne pytania (na przykład „Czy mogę usunąć„ uwagę ”karteczkę w paszporcie” ) doprowadziły do ​​odpowiedzi z osobistymi doświadczeniami, w których brak czegoś, co oczywiście wcześniej istniało w paszporcie, wzbudził obawy urzędnik imigracyjny.


8
To było usunięcie wizy.
greatone

4
@Greatone to naprawdę nie ma znaczenia, usunięcie czegokolwiek z paszportu wzbudzi te same obawy, że posiadacz paszportu coś ukrywa. I zszywki krzyczą „coś tu było”.
Moo

5
Zgadzam się, że nie spróbowałbym tego, ale powiedziawszy to, imigranci wcześniej wyrywali swoje rzeczy z mojego paszportu, pozostawiając zszywki.
martin

17
-1. Usunięcie znaczków lub naklejek jest oczywiście złym pomysłem, ale usunięcie zszywanych załączników, które niejuż potrzebne, jest całkowicie w porządku. Na przykład do niedawna Japonia zszywała w paszporcie zarówno karty wyjazdu, jak i paragony wolne od podatku, ale nie ma powodu, aby je przechowywać po opuszczeniu kraju.
jpatokal

1
To nie jest dobra rada. Podobnie jak @jpatokal mówi, że wiele krajów na przykład zszywa kartę wyjazdu do paszportu (kolejna jest Tajlandia), która jest następnie USUWANA przez imigrację, kiedy wyjeżdżasz. Tajlandia również musi otrzymywać powiadomienia o powiadomieniach o adresach dla długoterminowych posiadaczy wiz, które są usuwane i zastępowane nowymi co 90 dni. Nie powinieneś usuwać wiz, nie, ale nie ma problemu z usuwaniem zszytych rzeczy i jest to nieuniknione. Mój paszport jest pełen zszywek, a podróżowanie nigdzie nie stanowiło problemu.
Ivan McA

1

Ponieważ w 2 innych odpowiedziach podano już 2 przeciwne punkty widzenia, a na pewno istnieją 2 bardzo odmienne opinie, w razie wątpliwości radzę pozostawić usunięcie tych zszytych dokumentów oficerom.

Jeśli powiedziano ci, że nie masz pustych stron w paszporcie, poproś ich o usunięcie starych zszytych dokumentów z tych stron lub zrób to sam przed oficerem. W ten sposób nie zostaniesz uznany za ukrywanie czegokolwiek i będziesz mieć wolne miejsce w paszporcie. Przynajmniej tak zrobiłem, zanim mogłem uzyskać nowy paszport.


2
Um ... gdzie w odpowiedzi powiedziałem, że możesz dodać strony do paszportu USA?
gdrt

2
Nie jestem pewien, dlaczego głosowanie negatywne. W razie wątpliwości brzmi to jak uczciwa rada. Różne kraje stosują różne metody stemplowania wiz, niektóre tak naprawdę nie dbają o to, czy jest dużo wolnego miejsca, podczas gdy inne są wybredne, ponieważ wiza nie nakłada się na nic innego, więc nawet jeśli uważasz, że masz wolne miejsce, wybredny agent celny może czuć się inaczej. Krótko mówiąc, po prostu i tak uzyskaj nowy paszport, jeśli masz mało miejsca.
następnie do
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.