Czy trasa Eurostar do Amsterdamu to nowy tor?


11

Eurostar z Londynu do Amsterdamu właśnie rozpoczęła.

Czy ta trasa jest zbudowana na zupełnie nowej linii kolejowej / infrastrukturze? A może po prostu korzysta z istniejącej sieci ze zaktualizowanymi linkami?


7
To byłoby świetne pytanie dla nadchodzącej witryny kolei i kolei SE ...
Nick C

3
Nie mam źródła, więc nie uczynię tego odpowiedzią. Ale nie ma nowego toru, jednak Eurostar niedawno otrzymał kilka nowych pociągów (e320), a te nowsze pociągi mają zdolność do działania pod innym napięciem stosowanym w Holandii. I mają dodatkową możliwość interakcji z systemem sygnalizacyjnym w Holandii.
skifani

@skifans Hmm, ciekawe. Zasadniczo zamierzałem wypróbować trasę, ale ponieważ jest tak nowa, wolałbym poczekać na więcej świnek morskich, które mogłyby wypróbować w razie incydentów, jeśli jest to nowa infrastruktura (jak się wydaje)
Cloud

5
@Cloud Nowe pociągi kursują na innych trasach bez żadnych incydentów od listopada 2015 r. I chociaż trasa jest otwarta dla pasażerów tylko w kwietniu. Pociągi testowe kursują do Amsterdamu bez płacenia pasażerom od lutego 2018 r.
skifani

1
Korzystałem z nowego taboru kilkakrotnie zarówno z Londynu do Paryża, jak i z Londynu do Brukseli, i to też bardzo miłe!
MadHatter

Odpowiedzi:


22

Nie. Powodem pojawienia się tej trasy było to, że oryginalne pociągi Eurostar ( e300 / klasa 373 ) nie obsługują nowego europejskiego standardowego systemu sygnalizacji w kabinie i automatycznego systemu kontroli pociągów stosowanego w Holandii; większość jednostek nie obsługuje napowietrznej elektryfikacji 1,5 kV prądu stałego stosowanej w swoich konwencjonalnych kolejach. Jednak obecnie zastąpiły one wiele starszych pociągów nowymi pociągami e320 / Class 374 , które obsługują oba z nich (wraz z systemami stosowanymi w Niemczech, również nieobsługiwanymi przez oryginalne pociągi).

Pociągi korzystają z High Speed ​​1 z St. Pancras, przed przejściem przez tunel pod kanałem La Manche do LGV Nord , a następnie skręcają w HSL 1 w kierunku Brukseli, dołączając do sieci kolei konwencjonalnej na południe od niej aż do Antwerpii, gdzie łączy HSL 4 z holenderską granicą , gdzie nadal kursuje jako HSL-Zuid do Rotterdamu i Amsterdamu (chociaż musi korzystać z holenderskich kolei konwencjonalnych w bezpośrednim sąsiedztwie tych dwóch stacji). Najnowsza linia została otwarta dla pasażerów w 2009 roku.


Wow, nie jestem pewien, jak to poskładasz, ale dzięki! Czy były jakieś znaczące incydenty na którejkolwiek z tych tras?
Chmura

musi korzystać z holenderskich kolei konwencjonalnych na tych obszarach , co? Nie ma linii dużych prędkości między Rotterdamem a Amsterdamem?
gerrit

4
W Rotterdam Centraal i Amsterdam Centraal (i tuż obok tych stacji) jest to normalna kolej, na żadnej stacji nie ma specjalnej „platformy kolei dużych prędkości”.
Willeke

1
Nawiasem mówiąc, widziałem, jak pociągi Eurostar przeprowadzają testy na zwykłych torach między Amsterdamem a Rotterdamem (np. Wokół Schiedam), gdzie Thalys czasami można również zobaczyć, gdy występują problemy lub prace wykonane na linii dużych prędkości.
Zrelaksowany

2
@gerrit ślad HSL łączy się z tradycyjnymi torami w Hoofddorp, tuż przed tunelem Schiphol. Stamtąd do Amsterdamu CS nie ma określonej ścieżki HSL.
JAD,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.