Czy dana osoba może uzyskać tymczasowy kanadyjski paszport po obniżonej cenie na zakupy w USA?


15

Czy mogę po prostu kupić tymczasowy paszport, aby zrobić zakupy w Stanach Zjednoczonych? Nie przesadzam tak często, więc wydawanie 160 dolarów na stały paszport nie jest tego warte. Jestem obywatelem Kanady i chciałbym pojechać na zakupy do Buffalo w stanie Nowy Jork.


13
Tymczasowy paszport nie jest opcją. Możesz je zdobyć tylko poza Kanadą i po złożeniu wniosku i opłaceniu zwykłego paszportu. Zobacz canada.ca/en/news/archive/2005/11/… . Za paszport tymczasowy pobierana jest dodatkowa opłata, co czyni go droższą opcją, nie mniej. Patrz: przepisy-lois.justice.gc.ca/eng/regulations/SOR-2012-253/… .
phoog

11
160 USD sprowadza się do 16 USD rocznie.
Simon Richter,

1
Jakie badania przeprowadziłeś na temat paszportów tymczasowych przed zapytaniem tutaj? Czego się dowiedziałeś?
HenricF,

2
@SpehroPefhany: Biorąc pod uwagę, że OP planuje użyć tego dokumentu do podróży po Kanadzie => USA a) nie potrzebują sześciu miesięcy dodatkowej ważności; b) nie zabraknie stron do jego wizy. Ponadto możesz odnowić kanadyjski paszport dla dorosłych, który wygasł przez mniej niż rok (więc przy starannym ustalaniu terminów rzadkich wizyt potrzebny jest nowy paszport mniej więcej co 11 lat).
Martin Bonner wspiera Monikę

2
@Harper O ile mogę powiedzieć, że próba uchwalenia przez Kalifornię ustawy EDL została zawetowana w 2015 r. Czy od tego czasu wprowadzono nowe prawo? Według Wikipedii amerykańskie linie EDL są dostępne tylko w stanach Michigan, Minnesota, Nowym Jorku, Vermont i Waszyngtonie , który stanowi mniej niż połowę kanadyjskich stanów granicznych, nawet jeśli wykluczysz Pensylwanię i Ohio, których granice z Kanadą znajdują się w Lake Erie.
phoog

Odpowiedzi:


54

Zgodnie z rządem Kanady ,

Tymczasowy paszport kanadyjski to ośmiostronicowy paszport do odczytu maszynowego. To jest:

  • wydane przez misję kanadyjską
  • stosowany w sytuacjach krótkoterminowych
  • przeznaczony do pilnych, sprawdzonych sytuacji związanych z podróżą lub pobytem
  • na podstawie decyzji paszportu / urzędnika konsularnego rządu Kanady

To oczywiście nie jest odpowiednie dla twojej aplikacji.

Jeśli jednak mieszkasz w Ontario (jak zakładam, ponieważ chcesz jechać do Buffalo w stanie Nowy Jork), możesz uzyskać ulepszone prawo jazdy w Ontario w cenie 40 USD, które jest ważnym dokumentem podróży, aby odwiedzić Stany Zjednoczone granica lądowa lub morska. (Nie dotyczy podróży lotniczych.)


Jestem z Alberty, część mojej rodziny mieszka w Ontario. wiesz, czy Alberta ma to ulepszone prawo jazdy?
Chrissy S

1
Ponadto tymczasowe paszporty wydawane są wyłącznie poza Kanadą; patrz canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/… . Ponadto osoby ubiegające się o paszport tymczasowy musiały już złożyć wniosek i opłacić zwykły paszport. Zobacz canada.ca/en/news/archive/2005/11/…
phoog

@ChrissyS Przepraszamy. Nie wygląda na to, żeby Alberta je wystawiła.
Zach Lipton36

Źle zrozumiałeś, czym jest tymczasowy paszport . Nie jest to krótkoterminowy „paszport-lite”, który można uzyskać taniej i łatwiej niż zwykły paszport. Jest to raczej zastępstwo awaryjne, które można uzyskać w ambasadzie kanadyjskiej za granicą, gdy główny paszport zostanie zagubiony, skradziony lub uszkodzony, aby dokończyć podróż i wrócić do domu.


16

Jeśli jesteś obywatelem Kanady i będziesz jechał z Kanady do USA, to według US CBP nie potrzebujesz paszportu, aby wjechać do USA.

Zamiast paszportu CBP akceptuje również:

Ulepszone prawo jazdy / ulepszona karta identyfikacyjna, karty rejestracyjne NEXUS, FAST / EXPRES i SENTRI.

Pamiętaj jednak, że jeśli przylatujesz samolotem, będziesz potrzebować paszportu (lub karty NEXUS podczas odlotu z wyznaczonego lotniska w Kanadzie).


6
Sentri jest dla Meksyku. FAST / Expres jest dla kierowców ciężarówek (osób przynoszących komercyjne ilości towarów).
Harper - Przywróć Monikę

6
Wszystkie ośrodki rekrutacyjne SENTRI znajdują się w Stanach Zjednoczonych w pobliżu granicy z Meksykiem, więc nie jest to praktyczna opcja dla PO. Nie ma też prawa jazdy Enhanced Driver, ponieważ mieszkają w Albercie. Wierzę, że można uzyskać kartę NEXUS bez paszportu, choć za 50 lat za 5 lat plus wycieczka do ośrodka rekrutacyjnego za 160 USD za 10-letni paszport, z którego można korzystać na całym świecie, niekoniecznie jest to najlepsza opcja.
Zach Lipton,

3
@ZachLipton - znowu - nie wymyśliłem tego - to cytat bezpośrednio ze strony internetowej CBP, którą zamieściłem w całości w nadziei, że ta informacja będzie przydatna dla innych niż tylko OP tego konkretnego pytania. Tylko pierwsza część cytatu może być istotna i użyteczna dla PO tego pytania. Być może istnieją Kanadyjczycy, którzy mają karty SENTRI (z dowolnego powodu) - strona CBP mówi, że mogą używać tych kart do wjazdu do USA i nie określa, że ​​mogą to zrobić tylko podczas opuszczania Meksyku .
brhans

15
@brhans: Nie sądzę, że ludzie sugerują, że informacje są fałszywe - tylko że wprowadzają w błąd / są nieprzydatne, biorąc pod uwagę ograniczenia PO. Jeśli dodałeś akapit w rodzaju „Wśród ulepszonych DL nie jest dostępny dla mieszkańców Alberty, FAST jest przeznaczony dla kierowców ciężarówek komercyjnych, a SENTRI jest zasadniczo dla granicy amerykańsko-meksykańskiej. To pozostawia NEXUS jako opcję”. Myślę, że wszyscy byliby znacznie szczęśliwsi.
Martin Bonner wspiera Monikę

2
Ludzie ... Odpowiadający uczciwie zacytował stronę CBP. Byłem bardziej ciekawy, więc spojrzałem na każdy z mechanizmów. Zamieściłem komentarze tylko po to, by podzielić się nagrodą. Po prostu z korzyścią dla czytelników lub ułatwienia autorowi dodawania danych, jeśli są zainteresowani. Ze swojej strony staram się nie sugerować krytyki ani zobowiązań. Przykro mi, jeśli moje pomocne informacje sprawiły, że ktoś pomyślał mniej o odpowiedzi! #benice #agf
Harper - Przywróć Monikę

6

Pamiętaj też, że chociaż cena wynosi 160 USD, to jest to 10-letni paszport, który możesz podróżować do prawie każdego kraju na świecie. Kiedyś byłeś w stanie podróżować do USA z Kanady za pomocą swojego prawa jazdy, ale tak już nie jest. Wzmocnione prawo jazdy jest dostępny tylko w wybranych województwach i pozwala jedynie Wejście przez lądową lub morską, i nie można użyć tego podczas podróży samolotem. Paszport kanadyjski jest nieocenionym dowodem osobistym i możesz go używać w Kanadzie w każdej sytuacji, w której potrzebujesz więcej niż jednego dokumentu tożsamości ze zdjęciem wydanym przez rząd. Jest to sytuacja, która zdarza się częściej, niż mogłoby się wydawać, a czas, który oszczędza, mając drugi dowód osobisty, gdy naprawdę potrzebujesz, jest prawie wart samego kosztu. Tylko moja opinia.


0

Zastanów się nad NEXUS . 50 USD na 5 lat i pozwala tylko na podróż między Kanadą a USA. Musisz osobiście odwiedzić centrum rekrutacyjne na rozmowę kwalifikacyjną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.