Co USA uważa za ochronę celną i graniczną?


29

Często kiedy wjeżdżam samochodem z Kanady do USA, jestem pytany, czy mam jakąś broń.

Czasami mam siekierę lub 5-calowe ostrze, gdy idę na kemping.

Czy powinienem odpowiedzieć tak lub nie na pytanie „Czy masz jakąś broń?” na przejściu granicznym w USA?

Nie sądzę, aby to pytanie było podobne do pytań o wjazd do innych krajów, takich jak Wielka Brytania z toporami lodu, ponieważ są to różne kraje z różnymi politykami.2
Wydaje się, że to często dotyczy toporów lodu. Recenzja: travel.stackexchange.com/search?q=ice+axe
Freiheit

7
To nie jest funkcjonariusz Straży Granicznej, to funkcjonariusz celny i ochrony granicy.
phoog

4
@Freiheit Pytanie o sprowadzenie siekiery do USA nie jest duplikatem pytania o sprowadzenie toporów lodowych do Norwegii.
David Richerby,

1
@DavidRicherby oczywiście będą różnice, ale ogólne porady są spójne. Nadmiernie deklaruj i artykułuj, że to narzędzia do biwakowania, pieszych wędrówek lub wspinaczki
Freiheit

Odpowiedzi:


91

Odpowiedź na pytanie: „Idę na kemping, mam siekierkę” lub „Idę na kemping, mam 5„ składany nóż ”, a nie tylko„ tak ”lub„ nie ”, kiedy zadawane jest pytanie tak werbalnie przez osobę przy oknie samochodu.

Jeśli wypełniasz formularz, możesz zaznaczyć Tak i napisać pod tym, co to jest. Robię to cały czas z pytaniem o jedzenie, pisząc „Candy”, jeśli na przykład to mam. Żadna straż graniczna nigdy nie narzekała. Myślę, że im się to podoba, ponieważ oszczędza im to kroku.

Jeśli korzystasz z terminala komputerowego i nie masz możliwości uzyskania swobodnych odpowiedzi, w razie wątpliwości powiedz tak, poświęć czas i pozwól im ustalić, że to nie problem. Jako bonus, gdy twoja dodatkowa kontrola zostanie zakończona, możesz poprosić ich, aby sprawdzili ten przedmiot następnym razem.

Oto jeden ze sposobów, aby na to spojrzeć: jeśli powiesz „Tak”, gdy „Nie” było prawidłową odpowiedzią, poświęcisz może minutę więcej, gdy ktoś powie „jaka jest ta broń, którą masz,” „topór, idę na kemping” ” o stary, to nie jest broń, masz broń? „nie” „ok, miłego dnia” lub ewentualnie dodatkowe 20 minut czekania w kolejce i zadawania 5 lub 6 pytań, zanim zgodzą się, że topór nie jest bronią. Ale jeśli powiesz „Nie”, gdy „Tak” była prawidłową odpowiedzią, i z jakiegoś powodu szukają cię i znajdują topór, możesz odmówić wstępu - i być może nie tylko na tę podróż, ale na rok lub dłużej, ponieważ „okłamałeś urząd graniczny ”lub„ leżał na formularzu ”. Teoretycznie możesz zostać aresztowany za przemyt. Te są mało prawdopodobne,niż trochę dodatkowego czasu na przejściu granicznym, mówiąc Tak dla czegoś, co tak naprawdę nie uważa za broń. Nie ma kary za nadmierną ostrożność, ale istnieje ogromna kara za próbę ukrycia czegoś.


6
To dobra odpowiedź. Często odpowiadam na podobne pytania „Nie, ale mam xxx”. Czasami zadają mi kolejne pytanie lub dwa, ale zawsze było dobrze. W razie wątpliwości zadeklaruj.
Jim MacKenzie

20
Nie zgadzam się, @emory. Nie wygłosiłbym mowy, ale ograniczenie się tylko do „Tak” i „Nie” jest przeciwne. OP chce współpracować i odsłonić sprzęt kempingowy, jeśli liczy się on jako broń. Pojedyncze zdanie jest właściwą odpowiedzią.
Kate Gregory

12
@eggyal Opłata nie kłamałaby, ponieważ nadmierne zadeklarowanie nie byłoby istotne. Definicja składania fałszywych oświadczeń wymaga istotności; zawyżenie deklaracji nie miałoby istotnej konsekwencji zezwalania na import zabronionej broni, miałoby to niematerialne konsekwencje, gdyby agent musiał zadawać więcej pytań. W każdym razie możesz odpowiedzieć: „Nie wiem, czy to broń, mam ...” .
user71659,

7
@emory Z wyjątkiem tego, że już z nimi rozmawiasz . Twoje rzeczy z nimi rozmawiają . Twoja rada pasuje tylko, jeśli nic nie importujesz. W przeciwnym razie grozi to poważnymi problemami, jeśli czują, że istnieje rozbieżność między tym, co mówisz, a tym, co mówią twoje rzeczy, a cisza jest winą. Więc nie, „prawo do milczenia” nie istnieje dla importera czegokolwiek.
Harper - Przywróć Monikę

25
@emory Twoja rada jest powszechna i NIEPRAWIDŁOWA. Znam kogoś, któremu odmówiono wstępu z innego powodu niż tylko odpowiedział „tak” lub „nie” na pytania, nie zgłosił się na ochotnika, nie współpracował, zdecydowali, że coś ukrywa (czego nie był). twój brak zaufania pochodzi, twoja rada nie uchroni innych przed złym losem.
Kate Gregory

27

Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, że możesz mieć coś do zadeklarowania, ZADEKLARUJ i pozwól agentom granicznym ustalić, co jest dozwolone, a co nie.

Możesz zostać jeszcze trochę poklepany, ale jeśli nie zadeklarujesz, a oni znajdą coś, co jest bronią, możesz mieć poważne kłopoty (zarzuty i / lub grzywny).

Tak jak powiedział @KateGregory, jeśli pytają cię słownie, po prostu powiedz „Mam topór w zapasach na kemping, czy to się liczy?” kontrolowanym tonem głosu. CBP nie lubi, jeśli uważa, że ​​dana osoba jest niegrzeczna / sarkastyczna.

Jeśli masz pisemną deklarację, zaznacz „tak” i pozwól im to rozwiązać. Nie możesz wpaść w kłopoty z powodu zawyżenia deklaracji


2
A raczej możesz wpaść w kłopoty z powodu nadmiernego zadeklarowania, ale to blednie w porównaniu z kłopotami wynikającymi z niedoświadczania. Pamiętam, że zapytano mnie, czy mam nożyczki lub noże. Po nieco krzywiąc się, wyciągnąłem narzędzie wielofunkcyjne mojego podróżnika Gerbera i powiedziałem: „To narzędzie wielofunkcyjne zaprojektowane z myślą o otwartej kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, a [przetasowanie dłoni] to mała para nożyczek, które były częścią tego narzędzia”.
Christos Hayward,

3
Uznała, że ​​konieczne jest chwilowe zatrzymanie narzędzia wielofunkcyjnego. Wydawało się jednak, że nie zareagowała tak negatywnie ani nie zaniepokojona posiadaniem narzędzia w moim posiadaniu i nadal kontynuowała, ale nie wydawała się szczególnie zaniepokojona tym, że multitool oznaczył mnie jako zagrożenie na żywo. Po prostu wykonywała swoją pracę i najwyraźniej zasada „bez nożyczek” nic nie mówiła „Żadnych nożyczek, chyba że długość ostrza jest mniejsza niż XYZ”.
Christos Hayward,

3

Dla jasności twój topór nie jest bronią . Można go użyć do wyrządzenia krzywdy, ale nie jest on zaprojektowany jako broń, ani nie zamierza się go używać.

Dlatego odpowiedz poprawnie na pytanie. Odpowiedz „nie”, ale wspomnij, że masz przedmioty, które można wykorzystać jako broń, takie jak siekiera.

Oficer: Czy masz broń?

W pobliżu

ScottF: Nie, ale mam topór na moją wycieczkę na kemping.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.