Wiza brytyjska standardowa dla obywatela Japonii


1

Jestem obywatelem Sri Lanki, który obecnie studiuje MBA, a mój narzeczony, który jest obywatelem Japonii, zamierza mnie odwiedzić przez 3 miesiące od połowy marca. Ona jest obecnie zatrudniona. Jednak obecnie składa rezygnację i zamierza zdjąć wspomniany okres przed rozpoczęciem kolejnego zadania. Obecnie produkujemy następujące dokumenty.

  • Jej obecna umowa o pracę (która wygasa w czerwcu).
  • Wyciągi bankowe i bilanse za ostatnie 3-6 miesięcy.
  • List sponsorski ode mnie zapewniający jej zakwaterowanie (jako przyjaciela).
  • Moje wyciągi bankowe oraz kopia paszportu i karty pobytu.
  • Jej dowód pobytu w Japonii.

Moje pytanie brzmi: czy te dokumenty są wystarczające, aby uzyskać odprawę i w przybliżeniu, ile środków należy przedstawić?

PS - obywatele Japonii nie muszą ubiegać się o wizę, ponieważ są uprawnieni do automatycznej wizyty do 6 miesięcy, ale chciałaby uniknąć kłopotów związanych z imigracją, stąd wniosek.

Każda pomoc jest mile widziana!


3
Nie będzie żadnych problemów. Jako obywatelka Japonii, jak wspomniałeś, ma ona prawo do 6-miesięcznego pobytu. Chociaż goście z niektórych krajów mogą być uważani za faktycznych podejrzanych, istnieje powód, dla którego japońscy podróżnicy nie są. Będzie dobrze latać, zwłaszcza jeśli ma bilet powrotny.

1
Zgadzam się z @dda, kłopotanie się o wizę, kiedy nie musisz. Może chciałaby przynieść wyciąg z konta bankowego i list wyjaśniający, że zostanie z tobą, na wypadek, gdyby była rzadkim podróżnikiem z kraju objętego zwolnieniem, który w ogóle zostałby zapytany o coś poza „celem podróży”.
Andrew Lazarus

Co masz na myśli mówiąc o „kłopotach z imigracją”? O ile wiem, posiadanie wizy powoduje więcej kłopotów (sprawdź cel itp.)
Giacomo Catenazzi

Widzę. Nie jestem pewien co do procedury, ponieważ byłem zobowiązany do uzyskania wizy przed każdą wizytą w Wielkiej Brytanii. Martwiła się nieco, że zostanie zatrzymana przy imigracji, aby dokładnie sprawdzić swoją dokumentację, stąd preferencja wobec wniosku. Przyjmuję jednak, że konsensus jest temu przeciwny.
DViperJ

@DViperJ Powiedz jej, żeby nie strzelała sobie w stopę, ubiegając się o wizę.
Crazydre,

Odpowiedzi:


1

Nie ma sensu ubiegać się o wizę - tylko jeśli w przeszłości miała poważne problemy związane z imigracją w Wielkiej Brytanii. W przeciwnym razie może utrudnić jej życie.

Powiedz jej, że nie ma się czym martwić. Jeśli chce być wyjątkowo bezpieczna, może przynieść ze sobą potwierdzenie lotu powrotnego i list z zaproszeniem. Otóż ​​to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.