Siedmiodniowa ważność brytyjskiej wizy? Wniosek dotyczył 6-miesięcznej wizy krótkoterminowej


38

W listopadzie 2017 r. Złożyłem wniosek o wizę dla Wielkiej Brytanii. W mojej aplikacji internetowej wskazałem, że będę podróżował w marcu 2018 r. Zapłaciłem nawet za przetwarzanie priorytetowe, ponieważ potrzebowałem paszportu na podróż na Filipiny w grudniu 2017 r. - luty 2018 r.

Moja wiza przyjechała i niestety nie zbadałem jej ani nie zbadałem do dziś 19 lutego 2018 r., Przygotowując ostateczne plany podróży. Wiza jest ważna na 02/02 / 2018-02 / 08/2018. Czy nadal mogę korzystać z tej wizy lub czy istnieje ryzyko odmowy wjazdu na lotnisko w Heathrow? Moje plany podróży zostały sfinalizowane, w tym rezerwacje hoteli.


34
Wiza jest ważna do 2 sierpnia 2018 r. Podróż w marcu będzie w porządku.
Michael Hampton

16
Jeśli randki Cię potykają, oto kilka dodatkowych rad - spójrz w prawo, zwróć uwagę na odstęp, zwróć uwagę na kolejki, staraj się nie jechać, nie zatrzymuj się po lewej stronie ruchomych schodów i, na miłość boską, milcz na rurze.
J ...

3
Poza tym: „Nawet zapłaciłem za przetwarzanie priorytetowe” - chociaż nie powinno to mieć nic wspólnego z wynikiem wniosku wizowego.
MrWhite

Odpowiedzi:


105

Wiza jest ważna na 02/02 / 2018-02 / 08/2018. Czy nadal mogę korzystać z tej wizy lub czy istnieje ryzyko odmowy wjazdu na lotnisko w Heathrow?

Otrzymana wiza jest ważna od 2 lutego 2018 r. Do 2 sierpnia 2018 r. Ważność 6 miesięcy w brytyjskim formacie daty (dd / mm / rrrr), a nie w amerykańskim formacie daty (mm / dd / rrrr).

Wielka Brytania nie wydaje obecnie wizy standardowej dla gości na okres ważności krótszy niż 6 miesięcy - bez względu na to, o co się ubiegasz, otrzymasz wizę na 6 miesięcy, ale oczekuje się, że dotrzymasz trasy, o którą się ubiegałeś. Znaczne odstępstwa od tego planu podróży mogą wpłynąć na przyszłe wnioski wizowe.

Tak długo, jak podróżujesz między tymi dwiema datami (od 2 lutego do 2 sierpnia), nic ci nie będzie.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę

52

Aby dodać małe wyjaśnienie dotyczące formatu daty. USA i dwa narody wyspiarskie, które niedawno stały się od niej niezależne, są jedynymi krajami na świecie, które stosują daty MM / DD / RRRR. Wielka Brytania, podobnie jak większość reszty świata, korzysta z formatu DD / MM / RRRR, więc daty podane w Twojej wizie to 2 lutego i 2 sierpnia 2018 r., A nie 2 lutego i 8 lutego 2018 r.

Dobrze jest mieć świadomość tych różnic w formacie podczas podróży, aby uniknąć tego rodzaju zamieszania. Kompletną mapę można znaleźć na Wikipedii systemów używanych w innych krajach, ale system używany w Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie najczęstszy. Jest to również najbardziej mylące dla Amerykanów, ponieważ nie ma widocznego rozróżnienia dla dat z dniami w przedziale 1-12.


18
Jest to również najbardziej mylące dla Amerykanów, ponieważ nie ma widocznego rozróżnienia dla dat z dniami w przedziale 1-12. => Zważywszy na to, jak często mylą mnie te dziwne randki Amerykanów, powiedziałbym, że jest to norma dla kursu: D
Matthieu M.

2
@MatthieuM. Być może powinienem dodać „i oczywiście odwrotnie ” :)
Jack Aidley

19
ISO 8601 sprawia, że ​​jest mniej mylące: Wiza ważna od 02.02.2018 do 02.08.2018 en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601
mskfisher

5
@mskfisher Staram się korzystać z formatów daty ISO, ale nie są one powszechnie używane i nie sądzę, aby stały się szczególnie prawdopodobne.
Jack Aidley,

3
Masz na myśli, oprócz najbardziej zaludnionego narodu na Ziemi, który używa już RRRR-MM-DD @JackAidley?
Mark Booth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.