Co się stanie, jeśli zgłosisz przedmiot i zostanie on skonfiskowany?


31

Kilka lat temu byłem na wycieczce z członkiem rodziny, który przywiózł produkt mięsny do Kanady. Powiedziałem im, żeby to zadeklarowali, więc zrobili to. Został skonfiskowany przy wjeździe na granicy kanadyjskiej jako przedmiot zabroniony. Agent wysłał go do zniszczenia. Nie dostaliśmy grzywny ani nic.

Czy jestem na kanadyjskich książkach? Czy mam zapis, który widzą za każdym razem na granicy? A może w porządku, bo to zadeklarowaliśmy?


1
Wjeżdżasz do Kanady na granicy z Kanadą? Czy USA? Wątpię, żeby to miało znaczenie, ale powinieneś sprecyzować.
David Richerby

Przepraszam, wjeżdżałem do Kanady.
Ciekawy podróżnik

Pamiętam, jak przyniosłem trochę domowej cebuli. To też zostało skonfiskowane i zniszczone. To naprawdę smutne. Mają psy do wąchania produktów spożywczych, więc zawsze deklaruj.
Ostatnie słowo

2
Jeśli zadeklarujesz, nie będziesz mieć żadnych problemów, nawet jeśli coś zostanie skonfiskowane. Będziesz miał problem tylko wtedy, gdy nie zadeklarujesz czegoś, co powinieneś był zrobić.
Michael Hampton

Raz wjechałem do Kanady z nunchuckami, ogłosiłem ich na granicy i zostałem poinformowany, że zabroniono im używania broni w Kanadzie. Zamiast czarnej listy wymieniającej mnie jako handlarza bronią, po prostu wzięli moje dwa patyki przymocowane łańcuchem i kazali je „zniszczyć”.
ShemSeger

Odpowiedzi:


39

Nic. Jesteś dobry. Zrobiłeś dobrze, deklarując produkty żywnościowe. To było to. Nie będzie wpływu w przyszłości.


Wjazd do Kanady:

Być pewnym . . . deklarować wszystko.

Prawo kanadyjskie wymaga, aby zgłaszać wszystkie artykuły żywnościowe, rośliny i zwierzęta oraz powiązane produkty, które przywieziesz do Kanady. Brak deklaracji może prowadzić do

  • konfiskata produktów
  • grzywny w wysokości do 1300 $ za niezgłoszony przedmiot
  • oskarżenie

...

Konfiskata bez kary

W przypadku znalezienia niezarejestrowanych przedmiotów zastrzeżonych lub zabronionych w bagażu rejestrowanym lub podręcznym kary mogą być surowe.

Istnieją jednak alternatywy, jeśli okaże się, że jesteś w posiadaniu towarów objętych ograniczeniami lub zabronionych. Wiele kanadyjskich lotnisk ma pojemniki na odpady dla produktów zabronionych. Możesz pozbyć się tych produktów przed spotkaniem z funkcjonariuszem granicznym.

Jeśli nie masz pewności co do przedmiotu, zapytaj funkcjonariusza straży granicznej. Jeśli poprosisz o wyjaśnienie, a następnie zadeklarujesz przedmiot zastrzeżony lub zabroniony, może zostać skonfiskowany bez kary.

Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności


Wjeżdżając do USA:

Brak zgłoszenia produktów żywnościowych może spowodować nałożenie grzywny i kar nawet do 10 000 USD. Nawet jeśli uważasz, że artykuł żywnościowy może dostać się do Stanów Zjednoczonych, musisz oświadczyć oficerowi, że przywozisz jedzenie. W razie wątpliwości trzymaj to z daleka.

CBP

Sprowadzanie żywności do USA

Zadeklarowane produkty rolne, w ilościach niekomercyjnych, które według CBP są zabronione lub ograniczone przez specjalistów ds. Rolnictwa CBP, mogą zostać porzucone w porcie wjazdu, jeśli podróżny chce kontynuować podróż do USA. Jednak niezgłoszone zabronione produkty rolne zostaną skonfiskowane i może skutkować nałożeniem na podróżnika kary cywilnej za niezgłoszenie przedmiotu zabronionego. Wszystkie produkty rolne porzucone lub skonfiskowane w portach wejścia są niszczone zgodnie z zatwierdzonymi przez USDA metodami niszczenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników i chorób.

CBP


10
W rzeczy samej. Chodzi o to, aby zadeklarować, czy jest to dozwolone, czy nie.
fabspro

8
Mogę potwierdzić z własnego doświadczenia, że ​​jest to poprawne. Wydaje się również słuszne w kierunku od Kanady do USA; Przywiozłem resztę torby z meksykańskimi winogronami do Stanów Zjednoczonych, zadeklarowałem je, zabrałem, ale dostałem dobry dzień bez problemu. Uważają deklarowanie żywności i produktów pochodzenia zwierzęcego za pożądany czyn - chcą, abyś poprosił o to, aby zabronione materiały mogły zostać wykluczone z kraju. Sądzę, że będą postrzegać takich podróżników bardzo pozytywnie, a nie negatywnie.
Jim MacKenzie

1
Nigdy nie opuściłem kraju jako dorosły, ale wszystko, co czytałem o problemach z międzynarodowymi podróżami, sprawia, że ​​jestem coraz bardziej przekonany, że kiedy wyjeżdżam z kraju na wakacje, powinienem po prostu wysłać jakieś pamiątki za pośrednictwem UPS lub czegoś innego niż próbuję zabrać je z powrotem do mojego bagażu.
Shufflepants

1
@Shufflepants Rzeczy wysyłane za pośrednictwem UPS nadal będą podlegać odprawie celnej. Nie wysłałem rzeczy na arenę międzynarodową, ale spodziewam się, że wymagają opisania wysyłanych przedmiotów i zniszczą je, jeśli uznają, że są zabronione na podstawie opisu, i ukarają Cię, jeśli losowo sprawdzą i znajdą opis być fałszywym. To byłoby dokładnie tak samo, jak zabranie ich ze sobą.
user253751

1
@Shufflepants Problemy te wydają się trudne z daleka. Gdy je przejrzysz, nie powodują żadnych trudności dla podróżnika. Wszystko, co musisz zapewnić, to nosić tylko rzeczy, które możesz nosić. A jeśli masz zadeklarować, zadeklaruj
Hanky ​​Panky

2

To także moje doświadczenie w Kanadzie. Po prostu biorą to i to wszystko. Nie pojawiłbyś się w ich książkach, gdybyś nie został ukarany grzywną, gdybyś nie zgłosił się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.