Czy banki w Ameryce Północnej mają kluczowe zdanie, które pozwala klientom wyłączyć wszystkie kontrole bezpieczeństwa dotyczące korzystania z karty na arenie międzynarodowej?


28

Mój kanadyjski bank ma niezwykle wrażliwy mechanizm zwalczania nadużyć finansowych, który traktuje wszystkie transakcje zagraniczne jako „podejrzane”. Nie potrzebuję tych środków zapobiegających oszustwom (nie mam nic przeciwko podejmowaniu ryzyka) i chcę móc korzystać z karty na całym świecie, nie dzwoniąc do mojego banku, aby poinformować ich, że gdzieś podróżuję. Na przykład mój europejski bank był o wiele mniej nieufny wobec transakcji zagranicznych, a koncepcja połączenia się z bankiem przed podróżą sprawiłaby, że większość Europejczyków byłaby zdezorientowana.

Czy istnieje kluczowa fraza, której mogę użyć, aby zażądać od banku wyłączenia wszelkich środków zwalczania nadużyć finansowych na mojej karcie? Próbowałem porozmawiać o tym z moim bankiem i odpowiedź brzmiała „nie”, ale być może istnieje pewien sposób na osiągnięcie tego, czego potrzebuję, np. Muszę wyłączyć ubezpieczenie oferowane przez Visa?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę

Odpowiedzi:


25

Nie wyłącza wszystkich kontroli bezpieczeństwa, ale istnieje fraza, która wyeliminuje potrzebę wcześniejszych powiadomień o podróżach na kartach w Ameryce Północnej. To „Cześć, AmEx? Chciałbym otworzyć kartę x”. Karty American Express nie wymagają powiadomień o podróży. Jeśli zadzwonisz i spróbujesz powiadomić ich o zbliżającej się podróży, zautomatyzowany system poinformuje Cię, że nie potrzebują go. A przynajmniej tak działa na moich amerykańskich kartach AmEx.

Zasadniczo produkty kartowe skierowane bardziej do osób często podróżujących będą miały mniejsze przeszkody w korzystaniu z karty za granicą. Z drugiej strony, karty, które są skierowane bardziej do przeciętnego konsumenta, mogą zawiesić Twoje konto i spróbować skontaktować się z Tobą w celu weryfikacji tylko za pomocą karty w tym samym kraju, kilkaset mil od Twojego domu.

Chociaż nie mam z nimi tak dużego osobistego doświadczenia, zakładam, że to samo lub przynajmniej podobne dotyczyłoby innych kart nieobsługujących AmEx skierowanych do osób często podróżujących. Na przykład produkty Chase Sapphire, karty podróżne Citi itp. Nie miałem żadnych problemów z używaniem karty Chase Hyatt za granicą, chociaż dzwonię i daję im powiadomienie o podróży przed użyciem poza krajem.

Inną korzyścią z korzystania z kart skoncentrowanych na podróżach podczas podróży zagranicznych (poza ich odpowiednimi korzyściami związanymi z kartami) jest to, że zwykle nie pobierają opłat za transakcje zagraniczne. Można go również uzyskać na niektórych kartach bezpłatnych, takich jak karty Discover lub Capital One.


22
Moim jedynym problemem związanym z Amex jest to, że ich wskaźnik akceptacji jest trafiony lub przegapiony poza Ameryką Północną.
JonathanReez wspiera Monikę

@JonathanReez Fair point. Wydaje się, że poprawiła się nieco w ciągu ostatnich kilku lat (zarówno w Ameryce Północnej, jak i poza nią), przynajmniej z mojego doświadczenia. Jednak stawki akceptacji poza Ameryką Północną byłyby zdecydowanie lepsze w przypadku kart Chase lub Citi, ponieważ są to głównie karty Visa. Zazwyczaj uważam, że akceptacja AmEx jest dobra w miejscach specjalnie przeznaczonych dla podróżnych (np. W hotelach itp.), Ale na przykład zakupy w lokalnym rodzinnym sklepie z pewnością bardziej prawdopodobne będzie przyjęcie wizy (zwłaszcza poza Ameryka Północna.)
reirab

2
Jak to w ogóle odpowiada na pytanie?
CGCampbell

7
AmEx jest powszechnie uważany za drugą na świecie najmniej akceptowaną metodę płatności po Diner Club. Chcesz na przykład karty Master Card lub Visa w Europie.
Separatrix

1
@mattfreake, liczony jako znaki na drzwiach z napisem „nie akceptujemy następujących”
Separatrix

71

Nie. Ponieważ to bank musi ponosić ryzyko nieautoryzowanych obciążeń ( zgodnie z prawem Twoja odpowiedzialność nie może przekraczać 50 USD), nie ma znaczenia, że ​​„nie masz nic przeciwko ryzyku”, ponieważ to ryzyko banku. Środki zwalczania oszustw służą ochronie banku i nie są opcjonalne.

Możesz rozważyć zakup karty w innym banku, ponieważ ich algorytmy przeciwdziałania oszustwom różnią się znacznie, a inne mogą być mniej wrażliwe, szczególnie po pewnym czasie, gdy jesteś klientem i uczą się, że często podróżujesz. Niektóre banki pozwalają również ustawić alert podróżny za pośrednictwem bankowości internetowej, co jest znacznie szybsze niż dzwonienie. Inne banki będą obsługiwać powiadomienia o oszustwach za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub ich aplikacji; możesz po prostu odpowiedzieć, że opłata została autoryzowana i ponownie aktywować kartę w ciągu minuty, zamiast wykonywać międzynarodowe połączenia telefoniczne i rozmawiać z obsługą klienta.


8
Ach, więc za tą paranoją stoi prawo ... W Czechach przejmujesz całe ryzyko, chyba że wykupisz dodatkowe ubezpieczenie.
JonathanReez wspiera Monikę

5
Wiadomości tekstowe działają naprawdę dobrze. Właśnie miałem jedną na amerykańskiej karcie wydanej przez Chase (do zakupu online w Wielkiej Brytanii). Transakcja nieudana. Zanim zdałem sobie sprawę z tego, co się stało, otrzymałem wiadomość z prośbą, aby potwierdzić, że to ja, odpowiedzieć „tak”, kliknij ponownie zakup, transakcja zakończona.
Zach Lipton

31
„to ryzyko banku”: Dlatego jestem tak zły, gdy twierdzą, że te środki są dostępne, aby mnie
phoog

15
@JathanathanReez, który jest właściwie niepoprawny. Zgodnie z przepisami UE obowiązkiem banku jest upewnienie się, że autoryzujesz płatność. Wszystkie ubezpieczenia, które ci sprzedają, są w większości przypadków całkowicie bezużyteczne. Jednak praktyki w zakresie zwalczania nadużyć finansowych w rzeczywistości różnią się znacznie w zależności od kraju i banku.
jcaron

7
@ phoog Nie jestem pewien, czy się denerwuję, gdy firmy celowo wprowadzające w błąd oświadczenia są produktywnym zastosowaniem adrenaliny, kortyzolu itp. Bez wątpienia chronią cię, nieszczęsnego konsumenta, przed jeszcze wyższymi opłatami bankowymi niż obecnie.
Spehro Pefhany

10

Banki kanadyjskie są rzeczywiście wrażliwe, a większość algorytmów sprawdzania jest automatyczna. To powiedziawszy, nie wszystkie transakcje zagraniczne są traktowane podejrzanie, ale kiedy są, jest to bardzo niewygodne, ponieważ jest to coś, co spowodowało kilka problemów.

Zadzwonienie do banku z wyprzedzeniem nie jest obowiązkiem, ale zaleceniem, ale zmniejsza liczbę przypadków, w których pojawia się alert o podejrzanej aktywności. Miałem szczególnie częste problemy z Mastercard z Citibank Canada (w tamtym czasie) i zmusiłem ich, aby obniżyli go do rozsądniejszego poziomu przez wiele lat, nalegając na telefon i eskalując się do agenta wyższego poziomu. Niektóre banki pozwalają teraz wprowadzać swoje plany podróży drogą elektroniczną, co jest wygodniejsze, ale wciąż irytujące.

Dzięki konwersji na karty kredytowe z chipami, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, alerty zostały nieco zmniejszone, ale wpadłem w kłopoty z powodu szczególnie dziwnego czasu. Na przykład, spędzanie czasu w domu w Montrealu niż rozpoczynanie spędzania czasu i rezerwowanie hotelu na następny cel podróży lub zdalne kupowanie komuś prezentu. Ta sekwencja lokalizacji transakcji naprawdę je zdobywa, więc zmieniam karty, aby rozbić chmiel w różnych krajach. Mogę to zrobić, ponieważ mam karty kredytowe w 5 bankach w Kanadzie, ale nie dotyczy to wszystkich.

Niektóre miejsca docelowe są według banku bardziej podejrzane. Na przykład wszystkie transakcje online, które zrobiłem z Brazylią, zostały zablokowane, ale udało mi się zrobić kilka osobiście. Złożyłem skargę i nie otrzymałem dużej odpowiedzi poza tym, że system nie autoryzował.

Im więcej podróżujesz z regularnością, tym bardziej algorytm dostosowuje się do twoich wzorców. Również niektóre banki są bardziej drastyczne niż inne. Jak wspomniałem, Citibank ma tendencję do blokowania transakcji, podczas gdy Tangerine zwykle je przepuszcza i dzwoni w celu zweryfikowania podejrzanych transakcji, które przynajmniej nie pozostawiają cię w miejscu, w którym nie można kupić gaz ani zapłacić za wynajem samochodu przed odlotem do domu. Te rzeczy przydarzyły mi się, gdy miałem mniej kart lub w miejscach, w których działała tylko jedna, takich jak Islandia, gdzie stacje benzynowe są w większości bez nadzoru i działało tylko HSBC.


Some banks now allow you to enter your travel plans electronically which is more convenient yet still an annoyance.Za pomocą RBC wysyłałem e-mail z jednym zdaniem do mojego „osobistego bankiera”, aby poinformować ją, kiedy zabieram karty z kraju.
ChrisW

Tangerine pozwala zadeklarować daty podróży i kraje docelowe za pomocą bankowości internetowej.
200_success

7

Prawdopodobnie Twój bank jest szczególnie wrażliwy na ryzyko zakupów międzynarodowych, ponieważ mieszkasz w Kanadzie tylko kilka tygodni, więc Twoje konto w Kanadzie jest bardzo nowe. Jeśli mieszkałeś tu kilka lat i podróżowałeś regularnie, prawdopodobnie nie miałbyś problemu.

Mogę tylko zasugerować numer telefonu komórkowego, na który bank może zadzwonić, i mieć go w aktach. Wiele banków przepuści opłatę, nawet jeśli jest to wątpliwe, a następnie zadzwoni do Ciebie, aby sprawdzić, czy była ona uzasadniona. (Mój bank BMO to robi.)


1
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę

2

Nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio na prawo lub politykę banku, ale sposobem na złagodzenie problemu byłoby skorzystanie z 1. banku internetowego (bezpieczniejszego niż się wydaje, na przykład Ally lub Banku Internetu) i / lub 2. Karta, która ma szczególne cechy dotyczące podróży międzynarodowych (na przykład Charles Schwab, inwestor o wysokiej stopie zwrotu, sprawdzający Visa). Podróżowałem za granicę przez rok z jednym z nich i czasami byłem w trzech różnych krajach w ciągu tygodnia - nigdy nie miałem żadnych problemów z zapobieganiem oszustwom (z wyjątkiem jednego przypadku, w którym udało im się wykryć oszustwo) i nigdy nie płaciłem opłaty bankomatowej lub zbyt wysoka konwersja waluty. Nigdy też nie poinformowałem nikogo o moich planach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.