Urzędnik imigracyjny pozwolił na pobyt przez miesiąc, ale I94 pokazuje 6 miesięcy


14

Moi rodzice odwiedzili USA od 31 czerwca do 24 sierpnia 2017 r. (Dwa miesiące). Wrócili 23 stycznia 2018 r. Urzędnik imigracyjny w porcie wejścia poinformował ich, że mogą pozostać w USA tylko przez miesiąc. Wspomniał także, że jeśli przedłużą się o ponad miesiąc, upewni się, że nie będą już mogli wjechać do USA. Kiedy sprawdziłem I94, pokazał sześć miesięcy. Czy powinni zostać tutaj przez miesiąc i wrócić, czy też mogą pozostać tutaj przez sześć miesięcy, zgodnie z I94?

Inną opcją jest wizyta w Kanadzie i odnowienie I94. Czy powinienem skontaktować się z USCIS w celu przedłużenia wizy? Ale ponieważ I94 jest ważny, mogą się mylić z moją prośbą.


3
„Inną opcją jest wizyta w Kanadzie i odnowienie I94”. Nie. Wizyta w Kanadzie (lub Meksyku) nie resetuje zegara. Nadal będą na tym samym I94.

3
@dda Biorąc pod uwagę 6 miesięcy, oczywiście mają wizę, a nie VWP. Chociaż automatycznej rewalidacji można użyć do ponownego użycia I94, normalnie nie byłoby to możliwe, chyba że wiza wygasła między wjazdami.
Dok.

1
Co mówi pieczęć wstępu?
mzu

Pieczęć wstępu w paszporcie nie ujawnia daty, ponieważ oficer stempluje paszport tylko z wizą b2 jako typem i bez daty w paszporcie. Powodem, dla którego chciałem opuścić kraj i zresetować cykl, było sprawdzenie, czy wspominali o tym jeden miesiąc w swoim systemie (w notatkach zaplecza). Chociaż i94 jest tym, co musimy sprawdzić, zastanawiałem się, czy informacja ustna oficera ma znaczenie.
imigracjaPomoc

1
moi rodzice powiedzieli, że tym razem 6 miesięcy. Przy pierwszej wizycie powiedzieli również 6 miesięcy, ale mieli trochę pracy, więc wrócili do kraju i odwiedzili teraz ponownie. Wydaje mi się, że podczas stemplowania wiz w Indiach powiedzieli co najmniej miesiąc, ponieważ planowali pozostać tutaj tylko przez miesiąc. Czy to coś zmieni?
imigracjaPomóż

Odpowiedzi:


8

Myślę, że trudno będzie udzielić konkretnej i bezwzględnej odpowiedzi na to pytanie, ale myślę, że należy odpowiedzieć na jedną oczywistą odpowiedź.

Twoi rodzice powinni założyć, że porady, które otrzymali od agenta granicznego, były dokładne i powinni uszanować prośbę.

Istnieje szansa, że ​​mogą zostać dłużej i mieć się dobrze - w rzeczywistości myślę, że szanse są nawet całkiem niezłe, że tak jest. Jednak ryzyko pozostania po terminie zatwierdzonym przy wjeździe polega na tym, że można im odmówić wjazdu z powodu naruszenia tego warunku.

Jak wspomnieli inni, wyjazd do Kanady lub Meksyku nie resetuje czasu I-94.

Tak więc, choć może nie tego chcą, zakładam, że to, co im powiedziano, jest prawidłowe. Ryzyko popełnienia błędu, że ten termin nie ma zastosowania, wydaje się zbyt wysoką ceną do zapłacenia, jeśli spodziewają się, że w przyszłości będą podróżować do USA.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.