Jak zamówić autonomiczną taksówkę w Dubaju?


14

Czytałem w Internecie, że w Dubaju jest flota 50 niezależnych taksówek Tesli.

  1. Czy ktoś wie, jak zamówić?
  2. Gdzie są informacje o cenach?
  3. Czy Tesla jest jedynym dostawcą autonomicznych taksówek w Dubaju?

Świetne pytanie!
Fattie

4
Dlaczego dostaje się głosy poza tematem? Taksówki są formą podróży.
gerrit

@gerrit Bliskie głosy są za to pytanie dotyczące zakupów. Głosuję za pozostawieniem otwartego, ale powiedziałbym, że to granica: pyta się, gdzie znaleźć ceny, a nie jakie są (dobre), ale trzecie pytanie jest zdecydowanie czymś, co może być nieaktualne (złe) ). BTW, możesz przejść do kolejki recenzji i głosować, aby pozostawić otwarte!
David Richerby,

Meh Myślę, że to dobre pytanie na nasze czasy, ale widzę też, gdzie mają zastosowanie przyczyny zakazu zakupów. Za 5 lat będzie to wydawać się głupie.
Harper - Przywróć Monikę

W Dubaju nie ma autonomicznych taksówek. Możesz dostać Teslę, ale ma kierowcę. Możesz zamówić je na Uber lub możesz dostać jeden na lotnisku.
Burhan Khalid

Odpowiedzi:


8

Wygląda na to, że możesz zamówić taksówkę elektryczną Dubai Taxi Corporation za pośrednictwem UberONE , od października 2017 r. Istnieje również „ nowy system ” do zamawiania na lotnisku, ale nie jest jasne, jak to działa lub czy możesz konkretnie poprosić o Teslę.

Obecnie nie będą to „autonomiczne taksówki”, ponieważ będą tam kierowcy. Zgodnie z obowiązującym prawem dubajskim musi tak być. Może uruchamiać oprogramowanie Autopilot, które zapewnia pomoc kierowcy i najwyraźniej mają cały sprzęt wymagany do uzyskania autonomii, biorąc pod uwagę aktualizacje oprogramowania i prawa, ale jeszcze nie do końca.

Jeśli chodzi o cenę, ta strona informacyjna mówi, że cena za pośrednictwem UberONE będzie taka sama jak UberBLACK, w szczególności: taryfa podstawowa Dh10 plus 0,80 Dh za minutę, 1,90 Dh za km i minimalna łączna opłata za Dh20.


1
@JimMacKenzie upada, udaj się tam w niewłaściwym kraju;)
nkjt

3
Sterowniki UberONE NIE mogą używać oprogramowania Tesla Autopilot. Powiedziano mi o tym wielu kierowców UberONE.
Dok.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.