Jak zapłacić norweską karę celną z zagranicy


28

Niedawno wpłynąłem do portu w Norwegii i otrzymałem stałą karę pieniężną za przekroczenie limitu papierosów, dlatego muszę zapłacić grzywnę w wysokości 400 koron. Wróciłem do Wielkiej Brytanii, a grzywnę należy uiścić do piątku 26 stycznia. Wziąłem kupon Giro do mojego banku, ale nie rozumieją tego, ponieważ wszystko jest po norwesku. Czy mogę szybko zapłacić tę grzywnę za pomocą karty kredytowej, na przykład telefonicznie?


1
Powinieneś być w stanie znaleźć IBAN.
gerrit

21
Jest uczciwość i chce się znów odwiedzić Norwegię. Brak zapłaty prawdopodobnie utrudni OP podróż do Norwegii bez obawy o zatrzymanie lub odmowę na granicy.
RoboKaren

2
Norwegia jest częścią strefy Schengen, więc OP można odmówić również w innych krajach Schengen. Ponieważ Wielka Brytania jest przez nich mniej lub bardziej otoczona (z pewnymi wyjątkami), to ograniczyłoby jego / jej opcje znacznie bardziej niż sugerowałby komentarz @RoboKaren.
Maciej Piechotka

Jeśli Norwegia należy do strefy Schengen, to czy nie powinno być możliwości rozwiązania tego w Calais? Poważnie, spróbuj zeskanować i opublikować dokument, usuwając dane osobowe. Być może ktoś może przetłumaczyć cały norweski.
Harper - Przywróć Monikę

Czy próbowałeś przejrzeć formularz w Google? (tytuł formularza i słowo „angielski”, skopiuj wklej z wikipedii dla „liter specjalnych”). Często strona z przetłumaczonym formularzem jest udostępniana (przez władze lub emigrantów). Dodatkowo tłumacz Google i konsulat mogą pomóc.
Giacomo Catenazzi

Odpowiedzi:


45

Zakładając, że płatność należy do Statens Innkrevningssentral (rządowa agencja windykacyjna), możesz płacić kartą kredytową online, przechodząc na ich stronę internetową , kliknij „zapłać kartą” i postępuj zgodnie z instrukcjami w wyskakującym okienku. Proszą o KID, który znajdziesz na kuponie bankowym, który już masz. Płatności kartą są obciążane dodatkową opłatą w wysokości 40 NOK.

Oto kilka wyjaśnień związanych z komentarzami do pytania:

Tak długo, jak Wielka Brytania jest członkiem UE i zakładając, że PO jest obywatelem Wielkiej Brytanii, nie można odmówić wjazdu do Norwegii z powodu zaległej grzywny. Nie ma współpracy na szczeblu Schengen w zakresie drobnego poboru, więc tej sprawy nie można rozwiązać w Calais i jest bardzo mało prawdopodobne, że nieudana płatność spowoduje wejście do SIS, co spowoduje problemy dla PO próbującego wjechać do innych krajów Schengen.

Jeśli grzywna nie zostanie zapłacona, może się zdarzyć, że:

  • Norweskie władze mogą „zapomnieć” roszczenie. Mówimy o grzywnie w wysokości około 40 € i mogą oni uznać, że nie warto podejmować dalszych działań w związku z ich roszczeniem.

  • Mogą przekazać roszczenie do brytyjskiej agencji windykacyjnej, która prawdopodobnie nałoży znaczne dodatkowe opłaty na roszczenie i przynajmniej przez pewien czas będzie cię denerwować listami i rozmowami telefonicznymi próbującymi przekonać cię do zapłaty. Grzywna nie jest objęta żadnymi umowami o ściągnięciu grzywny w całej UE / EOG i nie ma dwustronnych umów między Norwegią a Wielką Brytanią, więc agencja brytyjska prawdopodobnie nadal (IANAL) nie będzie miała prawa do egzekwowania płatności.

  • Jeśli nie zostanie zapłacona, nałożona zostanie kara dodatkowa w wysokości jednego dnia pozbawienia wolności. Jeśli nie zapłacisz i wrócisz do Norwegii w ciągu następnych 5 lat (po upływie których roszczenie wygasa), norweskie władze mają prawną możliwość osadzenia cię w więzieniu.

Ponieważ mówimy tutaj o bardzo humanitarnej grzywnie zgodnie z norweskimi standardami, nie zawahałbym się jej zapłacić (około 45 € wraz z opłatami) i rozwiązać problem. Chodzi mi o to, że większa część kary prawdopodobnie została skonfiskowana przez norweskich celników, a ich wartość „uliczna” w Norwegii wynosiła co najmniej kilkaset euro.


5
@Fattie Pamiętaj, że kara za przekroczenie prędkości w Norwegii może obejmować bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie i nie zawsze można ją rozwiązać za pomocą karty kredytowej :-)
Tor-Einar Jarnbjo

dobrze wiedzieć! :)
Fattie

3
@Fattie Nie jestem pewien co do Norwegii, ale jeśli ich system jest w ogóle podobny do Finlandii, mandat za przekroczenie prędkości (jeśli zostaniesz obciążony za lekkomyślne przekroczenie prędkości ) zostanie ukarany grzywną według dziennej skali . Więc jeśli zostaniesz przyłapany na pracy z prędkością 150 km / hw strefie 100 km / h, grzywna może okazać się „cokolwiek zrobisz w ciągu miesiąca” (minus odliczenia za liczbę osób na utrzymaniu itp.).
Jyrki Lahtonen

1
jest to bardzo rozsądny system .....
Fattie

@JyrkiLahtonen Nie podążamy za twoim modelem (niestety, niektórzy mogliby to powiedzieć) - dochód nie odgrywa żadnej roli w ustalaniu grzywny, tylko rzeczywista prędkość w stosunku do ograniczenia prędkości . Jeśli uważasz, że język jest nieparzysty, na przykład użycie „£” zamiast prawidłowego „kr” (dla waluty NOK), to wina Google Translate. Podziel przez 10, aby uzyskać rzeczywistą wartość £.
Vegard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.