Dlaczego mój bagaż musi przejść prześwietlenie, aby wyjść z lotniska w Panamie?


10

Byłem już w niektórych krajach, w tym w Ameryce Południowej i USA. Jednak gdy byłem w Panamá, coś przykuło moją uwagę.

Dlaczego mój bagaż musi przejść prześwietlenie, aby wyjść z lotniska w Panamie? Czy to z powodu bezpieczeństwa? Czy szukają narkotyków?

Odpowiedzi:


10

Większość krajów ma niestandardowe promieniowanie rentgenowskie.

Tylko nieliczne kraje kontrolują je systematycznie (lub bardzo często wiele osób na lot).

Nie chodzi tylko o narkotyki lub bezpieczeństwo. Często jest to po prostu lepsza kontrola niestandardowa, aby sprawdzić, czy importujesz towary komercyjne, które wymagają podatków.


10

To samo dzieje się w Ekwadorze. Wszystkie torby przechodziły systematycznie przez urządzenie rentgenowskie, ale zajęło to dużo czasu, więc teraz mamy światło, które losowo zmienia kolor z czerwonego na zielony, aby powiedzieć, czy musisz zabrać bagaż przez urządzenie rentgenowskie. Tak, musiałem to zrobić dwa razy w Panamie.

Zwykle odbywa się to w ramach odprawy celnej, więc ma to na celu sprawdzenie niektórych rodzajów nielegalnych towarów. Nie ma oficjalnej listy AFAIK tego, czego szukają, ale wyobrażam sobie, że na tej liście byłyby butelki z napojami alkoholowymi, butelki perfum, artykuły spożywcze, zwierzęta i narkotyki.

W innych krajach, takich jak Kanada, losowo wybierasz się do kontroli niestandardowej, ale odbywa się to ręcznie. Bagaż nie jest prześwietlany i widać, że wózek, który rozładowuje bagaże z gry, trafia prosto na pas bagażowy i ludzie biorą go stamtąd.


Meksyk używa tego samego losowego systemu. Jednak w Panamá wszystkie rzeczy przeszły przez prześwietlenie. Linia liczyła ponad 200 osób ...
Marcel P.

W Indiach różnią się one rodzajami prześwietlanych toreb. Pewnego razu poprosili o sprawdzone torby; innym razem szukali rzeczy osobistych (np. torebek).
gparyani

2
@MarcelP, gdzie najczęściej odprawiam odprawy celne w Meksyku (ZIH), prześwietlają wszystkie torby, zanim dojdziesz do losowego przycisku. Jeśli dostaniesz czerwony od tego ostatniego, przeprowadzają dodatkowe wyszukiwanie ręcznie.
Dennis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.