Jestem Jamajczykiem podróżującym drogą B1 / B2, tranzytem przez USA, ale nigdy nie zatrzymałem się, co oznacza ten amerykański znaczek?


19

Podróżowałem przez USA 13 sierpnia, aby dostać się do Indii. Nie opuściłem lotniska, po prostu wsiadłem do samolotu z przesiadką, ale urzędnik imigracyjny stemplował mój paszport, aby opuścić USA do lutego. Czy muszę wracać przez USA przed 12 lutego, chociaż nie zostałem w USA. Jestem posiadaczem paszportu jamajskiego.


6
Chcę podróżować na B2 . B1 wydaje się, że byłoby fajnie, też.
reirab

4
Pomoże w tym zdjęcie znaczka

Odpowiedzi:


32

Pieczęć w paszporcie oznacza, że ​​musisz opuścić USA przed 12 lutego. Zrobiłeś to - wyjechałeś później 13 sierpnia - więc nie masz się czym martwić. W drodze powrotnej na Jamajkę otrzymasz kolejny znaczek z napisem „Musisz wyjechać w ciągu sześciu miesięcy”.

Powodem daty na znaczku jest to, że w USA nie ma osobnego systemu tranzytu. Po przejściu kontroli paszportowej nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać bagaż i wyjść przez drzwi lotniska, zamiast lecieć do Indii. Tak więc USA traktują tranzyt przez kraj głównie w taki sam sposób, jak go odwiedzają.


4
„Tak więc USA traktują tranzyt przez kraj w taki sam sposób, jak go odwiedzają”. Tylko dlatego, że OP ma wizę B. Mogliby mieć wizę C, która pozwoliłaby im zostać tylko na 29 dni (IIRC)
Crazydre,

2
@Coke Dobra uwaga - dodałem słowo „głównie” do słowa łasicy z tej pułapki.
David Richerby

27

Nie , wykorzystałeś ten wpis i opuściłeś USA dawno temu.

Następnym razem, gdy przejedziesz przez USA, otrzymasz nowy wpis. Nie musisz tranzytować w terminie podanym przez ostatni.

Jesteś w porządku.

Można łatwo potwierdzić swój rekord wyjazdu z CBP tutaj . Będzie miał zapis wjazdu i wyjazdu związany z danym znaczkiem. Przy następnej wizycie / tranzycie i jeśli oni cię przyjmą, będzie to nowy wpis i kolejne wyjście na własnych warunkach.

Ponieważ masz już wizę wyższą niż wiza tranzytowa, pozwolili ci zostać na 6 miesięcy, a ty opuściłeś USA w ciągu 6 godzin (hipotetycznie). Nikt nie podejmie z tym żadnego problemu.

Następnym razem, gdy przejedziesz przez USA, równie dobrze możesz cieszyć się przywilejami przyznanymi ci z powodu wizy i późniejszego przyjęcia zamiast pozostania na lotnisku, bo Bóg wie, jak długo.


8
Czasami jest naprawdę miło, gdy osoba zadająca pytanie widzi krótkie, proste, jednoznaczne frazy, takie jak „Nie” i „Wszystko w porządku”, jest podświetlana, nawet jeśli istnieje dodatkowe wyjaśnienie, szczególnie w przypadku czegoś legalnego.
Panzercrisis,

Pytam również na avvo o to samo pytanie, jedna odpowiedź prawnika mówi, że muszę przekazać nam przed 12 lutego Jestem tak zdezorientowana, że ​​naprawdę potrzebuję porady, proszę
Shanna Kayaking Nugent

11
Byli całkowicie w błędzie. Wybierasz dwie osobne wycieczki do USA: jedną w drodze z Jamajki do Indii i drugą w drodze z Indii na Jamajkę. Kiedy wjeżdżasz do USA przy każdej z tych okazji, będziesz mógł zostać przez sześć miesięcy, ale prawdopodobnie pozostaniesz tylko przez kilka godzin, ponieważ masz samolot do złapania. Możesz sprawdzić swój zapis I-94, aby zobaczyć, że USA uważają, że już wyjechałeś. Po powrocie jest to nowa wizyta.
David Richerby,

1
Osoby posiadające wizę C mogą również opuścić lotnisko (jeśli pozwala na to czas). Jedynym wyjątkiem byłaby wyjątkowo rzadka wiza C-2 dla wrogich zagranicznych urzędników podróżujących do ONZ.
phoog

0

Może być konieczne zachowanie dowodu opuszczenia lub przybycia do następnego portu poza tranzytem. Nie jest niczym niezwykłym, że jest się fałszywie oskarżanym o przedłużanie wizy na podstawie fałszywych danych. Powinieneś być OK, ale nigdy nie boli.


dziękuję bardzo, hank panky za poświęcenie czasu, abym mógł udowodnić, że to dla mnie oznacza świat 😙
shanna kajakarstwo nugent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.