Czy możliwe jest połączenie amerykańsko-międzynarodowe w Vancouver w 1 godzinę i 13 minut?


2

W marcu zamierzam przenieść się do Vancouver, przylecieć samolotem z Seattle i kontynuować podróż do Azji. (Oznacza to, że muszę tylko wyczyścić CBSA, gdzie sprawdzają twój paszport i karty pokładowe). Mój postój trwa około 1 godziny i 13 minut.

Czy mogę zdążyć na czas, nawet z niewielkim opóźnieniem? Czy jest ktoś, kto przyleciał z SeaTac do YVR i udał się na lot międzynarodowy i udało mu się?

Oba loty odbywają się na Air Canada i jest to podróż w jedną stronę.

Pytam o to dość wcześnie, ponieważ jestem zdenerwowanym wrakiem, który wcześniej nie odbywał lotów transferowych. Air Canada oferuje tylko jeden lot dziennie do miejsca docelowego w Azji.


2
@SamJones strona YVR stwierdza, że ​​w tej sytuacji nie trzeba odbierać sprawdzonego bagażu i ponownie go sprawdzać. Wydaje się, że nie ma również wymogu przejścia przez zabezpieczenia. Jednak rzeczywiście trzeba przejść kontrolę paszportową. yvr.ca/en/passengers/navigate-yvr/passenger-guides
jcaron

Odpowiedzi:


2

Minimalny czas połączenia między USA a międzynarodowym w Vancouver to 60 minut zgodnie z https://www.aircanada.com/us/en/aco/home/plan/check-in-information/minimum-connection-times.html , co oznacza że masz duże szanse na dotarcie i że Air Canada zaopiekuje się tobą, jeśli tego nie zrobisz.

Jest jednak podatny na małe opóźnienia i dwie długie kolejki w urzędach imigracyjnych i celnych. Miałem podobne połączenie raz w Ottawie i jedyny sposób, w jaki to zrobiłem, to żebranie w linii imigracyjnej. Miałem szczęście, ponieważ większość innych ludzi się nie łączyła, więc chętnie pozwolili mi iść naprzód.


Czy w YVR nie ma przyspieszonego procesu odprawy celnej dla pasażerów podróżujących z przesiadką międzynarodową? Zrozumiałem, że niektóre lotniska (np. YYZ) mają to, ale nigdy nie wykonuję takich połączeń, ponieważ zawsze rozpoczynam podróże z Kanady.
Jim MacKenzie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.