Przekraczanie granicy francusko-hiszpańskiej szlakiem pieszym - możliwe problemy


7

Francja tymczasowo przywróciła kontrole graniczne. Czy będę miał problem, jeśli pieszo przekroczę granicę francusko-hiszpańską?


Camino de Santiago przekroczył granicę pieszo. Gdzie zamierzasz przejść? A jakiego rodzaju kłopotów oczekujesz?
Roddy of the Frozen Peas

@Roddy of the Frozen Portbou - Cerbère. Wszelkie problemy. Na przykład mogą zaprosić mnie na swój post, aby sprawdzić moją tożsamość i / lub moją przynależność.
8k14

2
Więc jeśli masz ważny paszport i nie nosisz broni ani narkotyków, co może się stać najgorsze? Szukają nielegalnych imigrantów i prawdopodobnie zignorują kogoś innego.
RHA

3
@ 8k14 wędrówki w terenie są całkowicie normalne. tym gorzej można znaleźć patrole straży wiejskiej, które próbują znaleźć, jeśli polujesz na jelenie, ale nie martw się o to. granica francusko-hiszpańska, a przede wszystkim portbou, jest jedną z najczęściej odwiedzanych i odwiedzanych przez turystów, ponieważ jest bardzo turystycznym punktem zapalnym. jeśli masz czas i możesz pojechać KM na zachód, nie zapomnij odwiedzić fortu Bellegarde w Le Perthus, ma niesamowite widoki. A także, jeśli możesz udać się na południe do l'Escala i odwiedzić greckie / iberyjskie stanowisko archeologiczne Emporiae, największe w okolicy.
Kpt. Eric

2
Wzmocnienie granic po atakach w Barcelonie jest teraz powiązane tylko z przejściem granicznym na autostradzie, gdzie więcej drużyn przeprowadza losowe przeszukania, a lepsze kamery bezpieczeństwa robią „rzeczy z kamer bezpieczeństwa”, a nie przypadkowi obywatele wędrujący po wzgórzach.
CptEric

Odpowiedzi:


9

Francja / Hiszpania stanowi granicę wewnętrzną zarówno dla strefy Schengen, jak i Unii Europejskiej, dlatego nie musisz przechodzić żadnych kontroli imigracyjnych ani celnych. Musisz przedstawić swoje dokumenty i poddać się rewizji, jeśli zażądają tego władze. Ale nie musisz ich szukać. Przekraczanie granicy jest nielegalne bez powiadomienia nikogo.

Jeśli przejmiesz kontrolę, najprawdopodobniej wszystko, co musisz zrobić, to okazać paszport. Dopóki masz ważną wizę (lub nie potrzebujesz wizy, aby przebywać w strefie Schengen), jest to tylko formalność.

W tej chwili Francja kontroluje granicę z Włochami, ponieważ jest to główna droga dla migrantów, ale granica z Hiszpanią jest luźniejsza.

Pamiętaj, że nie dotyczy to Andory. Andory nie ma ani w strefie Schengen, ani w Unii Europejskiej, więc jeśli wejdziesz lub wyjdziesz, musisz poszukać posterunku granicznego, a jeśli nie jesteś z UE / EOG, dostaniesz pieczęć wyjścia i wjazdu (i jeśli potrzebujesz wizy z wyprzedzeniem, co oznacza, że ​​potrzebujesz wizy wielokrotnego wjazdu, aby opuścić Andorę).


Francja i Hiszpania nie wydają znaczków paszportowych na granicy Andory¨
Crazydre

@Coke Andora wymaga wizy Schengen z podwójnym wjazdem lub wielokrotnym wjazdem ( źródło )
Neusser

@Neusser Na granicy są tylko kontrole na miejscu, a władze Schengen nie zamierzają zostawić Cię w Andorze. Technicznie masz rację, ale jednak na tej granicy nie wydaje się znaczków paszportowych
Crazydre
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.