Transport dużej przesyłki sprzętu komputerowego na Karaiby [zamknięte]


-1

Jadę na Karaiby i muszę zabrać ze sobą około dziesięciu ciężkich komputerów stacjonarnych z monitorami CRT. Rozumiem, że to duża waga i zajmie dużo miejsca. W rzeczywistości z pobieżnego przestudiowania zasad dotyczących bagażu lotniczego nie wygląda na to, żebym mógł to sprawdzić.

Jak mogę dostać dziesięć komputerów i siebie z Portland w stanie Oregon na Dominikanę?


1
Kineskopy są naprawdę bardzo ciężkie, a nowe ekrany LCD są dość tanie ... Czy istnieje powód, dla którego po prostu nie rzucasz kineskopami do kosza i kupujesz tanie nowe lub używane ekrany LCD?
Gagravarr

Sprzęt jest podarowany. Żebraków nie można wybierać: - /
Keyslinger

5
To pytanie dotyczy wysyłania sprzętu biznesowego i nie jest tak naprawdę związane z kwestią podróży. Przepraszam, ale muszę to zamknąć jako nie na temat.
Robert Cartaino

2
Uważam to za prawdziwe pytanie na dany temat. Główni podróżnicy mają problemy z wysyłaniem dużych ilości bagażu do miejsca docelowego.

1
CRT są ciężkie, a ciężkie rzeczy są drogie w transporcie. Jednak w jakiś sposób większość martwych CRT na zachodzie w jakiś sposób trafia do krajów rozwijających się, gdzie stają się toksycznymi śmieciami. Nie mam pojęcia, jak to się sprawdza.
hippietrail

Odpowiedzi:


2

Jeśli nie możesz dostać go do samolotu, musisz skontaktować się z „spedytorem”. Sprawdź lokalną książkę telefoniczną. Prawdopodobnie nie będzie to tanie - spodziewaj się zapłacić kilka razy więcej za kilogram niż za nadbagaż w samolocie. Ponadto, ponieważ jest to „bagaż bez nadzoru”, mogą wystąpić znaczne problemy i opłaty celne. Spedytor powinien udzielić szczegółowych informacji. Szczerze mówiąc, zgadzam się z Gagravarem - nie wydaje mi się, żeby wysyłanie takich monitorów CRT miało jakikolwiek sens.


1

Nie mam doświadczenia z Republiką Dominikańską, ale wysłałem sprzęt z przesyłkami zamorskimi do Surinamu z Europy. Wysyłając paczkę za statek, często nie płacisz za kg, ale za objętość. Wypróbuj „wysyłka Dominikana” w Google. Może to potrwać do 6 tygodni, w zależności od harmonogramu wysyłki.


+1 dla „według objętości”. Wiele lat temu zastanawiałem się, jak sprowadzić samochód, który kupiłem w USA, z powrotem do Australii. Najważniejszym czynnikiem była ilość miejsca, które zajmowało ono kontener.
hippietrail
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.