Jak blisko moje stare zdjęcie paszportowe musi znajdować się moje nowe zdjęcie paszportowe, aby nie wymagało kontrasygnaty?


13

Chcę odnowić wygasły paszport dla dorosłych wydany w wieku 16 lat (obecnie 27 lat) i zgodnie z zasadami przesyłania nowych zdjęć paszportowych stwierdza, że ​​jedno zdjęcie może wymagać certyfikatu (i zakładam, że sekcja 10 wniosku jest podpisana inaczej), jeśli :

  • na podstawie aktualnego paszportu nie można Cię rozpoznać.

Przypuszczam, że sprawdzają stare zdjęcie do przesłanych zdjęć.

Czy są jakieś wskazówki dotyczące tego, jak blisko musisz spojrzeć? Pokazałem moje stare zdjęcie paszportowe i moje zdjęcie, które ma być przesłane, wielu osobom, które zgadzają się, że to oczywiście ja, ale wolę coś bardziej konkretnego.

Problem polega na tym, że w przeciwnym razie potrzebowałbym specjalisty spoza rodziny, który zna mnie od co najmniej dwóch lat, aby kontrasygnować i przeprowadził się po całym kraju, co nie będzie dla mnie łatwe (bez podróży w tym celu do innego kraju) jeden cel).


2
Zdanie jednego człowieka powinno być w porządku. Tak jak wyjaśnia origimbo, celowo nie mają konkretnych wytycznych, aby mogli wykonać dowolne połączenie.
Fattie

1
Niedawno odnowiłem paszport i miałem podobne obawy, że zapuściłem brodę od czasu mojego ostatniego zdjęcia paszportowego. Wszystko było w porządku. Nie martwiłbym się, gdyby twój wygląd nie zmienił się drastycznie poza fryzury, zarost i ogólne starzenie się.
MrAndySweet

2
Prawo brytyjskie ma ideę „człowieka na omnibusie Clapham” ( en.wikipedia.org/wiki/The_man_on_the_Clapham_omnibus ), który jest uważany za właściwie wykształconego i inteligentnego, ale nieokreślonego. Myślę, że nawet w przypadku sprawy sądowej, gdyby ten rozsądny nieznajomy zgodziłby się, że oba zdjęcia są tej samej osoby, byłbyś w porządku.
MD-Tech,

To znaczy, jeśli naprawdę się o to martwisz, czy nie możesz zeskanować i wysłać podpisu pocztą e-mail? Nie musisz podróżować, jest rok 2018.
Azor Ahai

2
@ Azor-Ahai Jeśli musisz poprosić kogoś o podpis, aby zweryfikował twoje zdjęcie, musi podpisać na odwrocie rzeczywistego zdjęcia fizycznego, które weryfikuje, więc nie można go wysłać pocztą e-mail.
Mike Scott

Odpowiedzi:


22

Chociaż odpowiedź Origimbo jest również poprawna, wysłałem to samo pytanie do HMPO, nie oczekując odpowiedzi przez jakiś czas. Skoro już do mnie dotarli, myślę, że ich odpowiedź byłaby bardziej oficjalna i dlatego powinienem z tego skorzystać.

Ich odpowiedź

Dziękujemy za zapytanie dotyczące wymagań dotyczących podpisu

Jeśli uważasz, że jesteś rozpoznawalny na podstawie wcześniejszych zdjęć paszportowych i zdjęć, które nam wysyłasz, nie będziesz potrzebował kontrasygnaty.

Następujące zmiany nie będą wymagały podpisania zdjęcia:

  • Zmiana koloru / stylu włosów

  • Starzenie się skóry

  • Zarost

Dziękuję Ci,

Zespół obsługi klienta e-mail.


9

Wydaje się, że jest to obszar, w którym wytyczne (być może celowo) stały się bardziej niejasne na przestrzeni lat. Jestem pewien, że pamiętam poprzednie wersje wyraźnie stwierdzające, że „efekt zwykłego starzenia się może zostać pominięty” lub coś podobnego, ale teraz wygląda na to, że wiersz w pytaniu jest wszystkim, co dostajesz. Wydaje się, że istnieje przesłanie porad dla egzaminatorów, które mogą być istotne, szczególnie akapit

Zdjęcie, które zostanie użyte w paszporcie, musi przedstawiać tę samą osobę i, jak się zdaje, pokazywać osobę w tym samym wieku, jak na certyfikowanym zdjęciu. Jeśli otrzymane oryginalne zdjęcie jest możliwe do zaakceptowania, ale nie ma kontrasygnaty, aby pokryć wszelkie ewentualności, poproś o 2 kolejne zdjęcia, jedno kontrasygnowane. Jeśli jednak masz pewność, że zdjęcie już zeskanowane do systemu pokazuje tę samą osobę i wydaje się, że pokazuje ono osobę w tym samym wieku, jak na nowym certyfikowanym zdjęciu, to zdjęcie już zeskanowane do systemu można wykorzystać w paszporcie pod warunkiem, że spełnia wszystkie standardy polityki ręcznej i automatycznej fotografii.

Nie chodzi o to, że zapewnia to o wiele więcej szczegółów z punktu widzenia wnioskodawców.

Osobiście powiedziałbym, że jeśli względnie przypadkowi znajomi twierdzą, że mogą rozpoznać cię zarówno ze starego zdjęcia, jak i nowych, prawdopodobnie jesteś w porządku, aby kontynuować, ale jeśli jesteś szczególnie zmartwiony, to jedna możliwość, w zależności od tego, czy Twoi znajomi z odpowiednim doświadczeniem zawodowym w Twojej starej lokalizacji będą publikować zdjęcia tam iz powrotem, zamiast podróżować samemu.


Pozostawię to na jakiś czas, aby na wszelki wypadek pozwolić na inne odpowiedzi, ale wydaje się, że to odpowiada na moje pytanie. Tylko uwaga, że ​​w przypadku hiperłącza do dokumentu, prawdopodobnie popełniłeś niewielki błąd, ponieważ jako hiperłącze mówi „wpisz opis linku tutaj”.
Philbo

2
Odniesienia do „wydaje się pokazywać osobę w tym samym wieku” wydają się łączyć ten cytat z ponownym wykorzystaniem już przesłanych zdjęć, na przykład zdjęcia prawa jazdy w nowym paszporcie.
Andrew Leach
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.