Czy mogę prowadzić samochód w Paryżu, jeśli mam indyjskie prawo jazdy?


0

W przyszłym miesiącu jadę do Paryża na wakacje z kilkoma przyjaciółmi. Mam prawo jazdy wydane w Indiach. Czy mogę tam prowadzić samochód z tym identyfikatorem? Jeśli nie, czy jakikolwiek inny dokument tożsamości pozwoli mi legalnie prowadzić samochód?


7
Czy rozważasz jazdę po mieście? Odradzałbym to. Chociaż nie byłem w Paryżu od wieków, prawdopodobnie jest bardzo zatłoczony, parking będzie drogi, a system metra (metra) jest prawdopodobnie lepszą opcją.
Paul Palmpje

@PaulPalmpje Tak, to znaczy, kierowanie czyimś samochodem po drogach Paryża. Nie pozostaje jednym z moich krewnego, i myślał, aby wziąć swój samochód dla całej naszej okresie wakacyjnym, abyśmy mogli zwiedzić miasto na swój sposób ...
JayyM

Odpowiedzi:


2

NIE potrzebujesz / nie chcesz samochodu do zwiedzania Paryża i okolicznych atrakcji.

Paryż jest (względnie) niewielki i gęsty oraz ma dobrą sieć metra i autobusów.

Jako turysta najlepiej jest chodzić i korzystać z transportu publicznego.

Wszystko jest dostępne środkami transportu publicznego, nawet główne atrakcje poza Paryżem, Wersalem, Euro Disneyland, ...

Nawet jeśli chcesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do pobliskiego miasta (na przykład Reims, Strasburg, Gniew, ...) Podróż pociągiem będzie tańsza i łatwiejsza niż jazda samochodem.


0

Czy masz międzynarodowe prawo jazdy? Zasadniczo jest to oficjalne tłumaczenie Twojej licencji, a nie samo zezwolenie.

Jeśli tak, powinieneś być w stanie prowadzić samochód we Francji, ponieważ Francja rozpoznaje IDP.


No @om Nie mam IDP. To tylko krajowe prawo jazdy, ważne tylko w Indiach ...
JayyM

4
Możesz dostać IDP w Indiach; to tylko wielojęzyczne tłumaczenie twojej istniejącej licencji dla kogoś, kto nie czyta hindi i angielskiego (ani żadnego innego języka na twojej licencji). Chciałbym jednak powtórzyć drugiemu komentatorowi, że ruch uliczny i parkowanie w Paryżu są bardzo trudne. Metro i kolej podmiejska (RER) to zdecydowanie lepszy pomysł. W przeciwieństwie do systemów w niektórych indyjskich miastach, obejmują one całą metropolię. Nigdzie nie potrzebujesz samochodu.
Andrew Lazarus

Co z ubezpieczeniem?
nikhil
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.