Przewodnik po tym, jak się zachować lub czego się spodziewać w Panto w Anglii?


21

Zostałem zaproszony do Panto w Anglii.

Teraz powiedziano mi o tym sporo, ale myślę, że będzie to szok dla ludzi, którzy nigdy nie byli na takim przedstawieniu teatralnym.

Czy istnieje przewodnik dla osób, które chcą pójść i dołączyć do publiczności w Panto's?

Widziałem opisy w książkach, takie jak A Scandal Mercedesa Lackeya w Battersea, ale łatwiej jest, gdy przewodnik jest „wolnostojący”, a nie częścią książki.


13
O nie, nie masz
Christopher

9
„Czy istnieje przewodnik dla osób, które chcą pójść i dołączyć do publiczności w Panto's?” To za tobą!
Ambo100

On za tobą !!
Valorum

2
O tak, mam !!!
Willeke

1
O nie, nie masz
Christopher

Odpowiedzi:


29

Istnieje wiele zasobów online, w tym:

Oto fragment pierwszego linku:

Większość Pantomimów jest luźno oparta na bajce, wierszyku dziecięcym lub książce dla dzieci. Niektóre z najbardziej popularnych to Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka i Peter Pan. Wspólne dla wszystkich są pewne postacie i tradycyjne reakcje publiczności, które przedstawię tutaj w skrócie Szybki przewodnik.

Pani

Ta postać jest najbardziej niegrzeczna, głupia i oburzająca ze wszystkich - tradycyjnie grana przez mężczyznę. Nigdy nie ma co do tego wątpliwości - Panto Dames nie jest drag queen! Będą większe niż życie, będą miały sklep z mądrymi pęknięciami, podwójnym wstępem, ogromne sukienki, peruki sztuczne rzęsy i więcej makijażu niż w całej sekcji kosmetyków Superdrug w Southside! Mimo to są gadżetami i zachęcają publiczność do reagowania na frazy i żarty, i będą zachęcać, dopóki nie uzyskają entuzjastycznej odpowiedzi, jakiej chcą. Kiedy Dame wchodzi, kibicujesz, krzyczeć, klaskać i wydawać dobre dźwięki!

Baddie

Baddie może być mężczyzną lub kobietą, w zależności od historii i, jak można się domyślać, jest złym facetem. Kiedy wchodzą (zwykle w towarzystwie „złej muzyki” i jednego lub dwóch beznadziejnych pomocników) publiczność musi krzyczeć „boo!” Tak głośno, jak to tylko możliwe.

Bohaterka

Często tytułową rolę gra całkiem młoda kobieta. Skrypty są różne i czasami może być trochę mokra, ale często jest przedstawiana jako całkiem sprytna, zadziorna, młoda rzecz, ale zawsze z życzliwym sercem.

Bohater

Zagrała także młoda kobieta, zwykle z dużą ilością nóg na wystawie! Zachęca to do „uderzania się w uda”, z czego słynie Panto. Bohater jest sprytny i odważny, w pewnym momencie zakocha się w bohaterce i razem pokonają złych, a prawdziwa miłość zwycięży.

Dobra Wróżka

Wróżka lub duch, który obserwuje los bohatera i bohaterki i pomaga im się wydostać. Zwykle łagodna i miła postać, pełna odwagi, ale często z kiepskimi dowcipami!

Inne postacie to głupi gadżet, głupi baddie, gadające zwierzę (kot, mysz, koń, krowa), ktoś beznadziejnie zakochany w bohaterce, przyjaciel bohatera i starszy król / królowa / rodzic.

Udział w widowni:

Oprócz kibicowania Dame i wygwizdywania Baddiego, istnieje wiele innych okazji do hałasowania, na przykład:

Postać nazywa „O tak, to jest!”

Publiczność odpowiada „O nie, nie jest!”

Powtarzane trzy razy, nie więcej, i można je dostosować lub cofnąć w zależności od sytuacji.

Jeśli za postacią dzieje się jakaś aktywność, której głupio nie widzą ani nie słyszą, krzycz: „to za tobą!”

W pewnym momencie gadżety często będą wymagać pomocy publiczności, czasem wszyscy wykonują jakąś niedorzeczną akcję, czasem krzyczą lub śpiewają magiczne zaklęcie. Cokolwiek by się nie stało, musisz dołączyć, bo inaczej wszystko skończy się naprawdę źle. Wszystko zależy od ciebie.

Czasami jeden lub dwóch wyjątkowych członków publiczności wzywa się do wejścia na scenę i udzielenia pomocy przysmakom. Jest to bardzo ważna rola i jeśli zostaniesz wezwany, musisz zrobić to, o co się poprosi, aby publiczność mogła dopingować naprawdę słodkie dziecko lub dobrze się bawić kosztem nieszczęsnego dorosłego. Tak czy inaczej, to wielki zaszczyt być wybranym.

Źródło Przewodnik nieznajomego do Panto - lub - Jak uzyskać z niego jak najwięcej!


6
+1 za „musisz się przyłączyć, bo inaczej wszystko skończy się naprawdę źle. Wszystko zależy od ciebie”.
DJClayworth,

Jeśli (kiedy!) Baddie (lub jego poplecznicy) spróbują podkraść się do gadżetów, publiczność krzyknie: „On za tobą!”
CSM

@CSM To już odpowiedź :)
DavidPostill

@DavidPostill, więc tak jest; nie zauważyłem tego wcześniej
CSM

1
Obecnie dość powszechną rolę w roli Principle Boy (Bohatera) odgrywa młody mężczyzna, a nie dziewczyna z dużą ilością ud.
Sarriesfan

9

To nie jest takie trudne.

Publiczność w pantomimach to w większości dzieci (i ich dziadkowie), z których wielu po raz pierwszy pójdzie do teatru, więc wykonawcy będą to proste. Bohaterowie są dobrzy, a źli są oczywiście źli. „Czwarta ściana” jest nie tylko zbita, ale w dużej mierze ignorowana, a wykonawcy zwracają się bezpośrednio do publiczności, aby powiedzieć im, kiedy marzyć, a kiedy kibicować, a kiedy krzyczeć „On jest za tobą!” lub „O nie, nie jest”.

To naprawdę dość oczywiste, ponieważ musi być przeznaczone dla młodych i niedoświadczonych odbiorców. Po prostu idź z falą!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.