Komu narzekać na szybkość ochrony lotniska we Frankfurcie?


43

Zwykle lecę kilka razy w miesiącu lub dwa w Europie, aw ostatnich latach widziałem, że sytuacja podczas kontroli bezpieczeństwa jest coraz gorsza.

Tydzień temu miałem lot przez Frankfurt. Miałem połączenie przez 1 godzinę i 10 minut; mój poprzedni lot był spóźniony. Musiałem biec przez lotnisko i zatrzymałem się przy kontroli bezpieczeństwa.

Były tylko dwoje drzwi, jedno dla ekonomii, drugie dla biznesu i pierwszej klasy. Latając ekonomicznie, ale mając krótkie połączenie, pojechałem do kolejki w klasie biznesowej. Po około 15 minutach w kolejce w końcu doszedłem do kontroli (jeśli przejdę do ekonomii, przypuszczam, że byłaby to godzina).

Tam widziałem wielu agentów spacerujących, śmiejących się, rozmawiających ze sobą itp. Nie obchodzi ich to, że wiele osób może przegapić swój lot. Powiedziałem jednemu z nich, że to nie w porządku. Dostałem odpowiedź, że jeśli coś mi się nie spodoba, mogę zadzwonić na policję. Nie miałem na to czasu, ponieważ moje połączenie było bardzo krótkie. Pobiegłem do mojej bramy i spóźniłem się na lot.

Po moim odlocie bez siebie miałem inne problemy i zapomniałem o tej sytuacji. Ale następnym razem ci agenci bezpieczeństwa, kim oni są? Personel lotniska? Nie sądzę, że to policja lub że mają jakiś związek z policją.

Czy ktoś wie, gdzie mogę złożyć skargę następnym razem?

Aktualizacja 17.12.2017 : Chciałbym podziękować za wszystkie odpowiedzi i komentarze, daje użyteczne doświadczenie. Tylko mały szczegół: po tym, jak spóźniłem się na lot, spędziłem dwa dni we Frankfurcie, aż udało mi się zdobyć kolejny. Dlatego jestem taki nieszczęśliwy


21
Jak śmiesz bawić się na stanowiskach służbowych podczas zabawy! Zwłaszcza, gdy mają obsługiwać kolejkę ... no cóż, wiesz na pewno , że mieli prowadzić kolejkę, a nie monitorować klientów, obserwować innych pracowników lub robić krótkie przerwy, prawda?
Nij

3
Twoim jedynym celem jest narzekać na lotnisko, że przejście przez ochronę zajmuje zbyt dużo czasu. Lotnisko sprawdzi, co się dzieje (jak długo to trwa, ile osób przejeżdża) i sprawdzi, czy mieści się w granicach określonych w umowie. Jeśli będzie to w granicach, nie będzie miało znaczenia, ilu pracowników cię nie obsługuje. I założę się, że już monitorują te dane we własnym zakresie, ale możesz narzekać, jeśli to cię uszczęśliwia. Pamiętaj, że jesteś klientem lotniska, nie jesteś klientem firmy ochroniarskiej ani jej szefem.
SJuan76,

29
They really don't care that a lot of people *who arrive late* miss their flights. FTFY. To ty musisz dotrzeć do ochrony z wystarczającą ilością czasu, aby ją usunąć; fakt, że się spieszysz (nawet jeśli to nie twoja wina) nie ma żadnego znaczenia dla ludzi ochrony (zawsze jest ktoś, kto się spóźnia i hej, nawet nie wiedzą). Możesz miło poprosić o pomoc, ponieważ jest to dla ciebie zła sytuacja, ale nie jesteś niczyim szefem, który powiedziałby, co powinien, a czego nie powinien robić.
SJuan76,

5
@ SJuan76 Pole komentarza służy prośbie o wyjaśnienia. Jeśli odpowiadasz na pytanie, skorzystaj z sekcji odpowiedzi, aby społeczność mogła je zweryfikować.
rura

10
@ djsmiley2k będę wziąć szybki bezpieczeństwa , dziękuję bardzo [Jestem bardziej prawdopodobnie zginął w wypadku samochodowym, mimo to].
Maciej Piechotka,

Odpowiedzi:


56

Ze strony internetowej lotniska we Frankfurcie :

Policja federalna zajmie się również komplementami i skargami dotyczącymi kwestii związanych z ochroną lotnictwa.

Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku +49 (0) 69 690 - 78578 bpold.frankfurt@polizei.bund.de

Wierzę, że większość pracy wykonują kontrahenci, ale policja nadzoruje operację.

Jeśli chcesz, lotnisko ma również ogólny adres zwrotny, feedback@fraport.de, i możliwe, że wezmą pod uwagę skargi niezadowolonych pasażerów w swoich planach na przyszłość.


17
Tak więc mieli rację, sugerując OP „wezwać policję”. Nie jest zły. +1
David Foerster,

2
Zinterpretowałbym to inaczej. „Ochrona lotnictwa” dotyczy wszystkiego, co zagrażałoby ludziom lub mieniu. Ktoś, kto zgubił lot łączący, naprawdę nie należy do tej kategorii.
mrks,

3
@mrks, ale jest napisane „ komplementy lub skargi”. Włączenie komplementów oznacza, że ​​chodzi o coś więcej niż zagrożenie i mówi o kwestiach bezpieczeństwa jako całości. Nie możesz zadzwonić, aby pochwalić fakt, że ktoś zostawił podejrzaną torbę bez opieki czy coś, prawda? Ale możesz uzupełnić ich protokoły i tak dalej, co rozumiem przez to, że możesz również narzekać na te protokoły.

Dobrze, że mnie to przekonało.
mrks,

50

Pozwól, że spróbuję poradzić sobie z twoim niejawnym pytaniem, które, jak zakładam, brzmi „co mogę zrobić, aby temu zapobiec następnym razem?”.

Jeśli jesteś w kolejce w celu zapewnienia bezpieczeństwa i uważasz, że istnieje niebezpieczeństwo, że spóźnisz się na lot, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest porozmawianie z kimkolwiek, kto kieruje liniami. Prawie zawsze jest ktoś, a jeśli zgodzi się, że spóźnisz się na lot, często przekieruje cię na przód linii. W rzeczywistości, jeśli uważasz, że spóźnisz się na lot, dobrym pomysłem jest poprosić personel lotniska (lub personel linii lotniczych) o pomoc tak szybko, jak to możliwe. Zaniechanie lotu przez pasażerów stanowi problem zarówno dla linii lotniczych, jak i lotniska, a oni często podejmą wielkie wysiłki, aby dotrzeć do Twojej bramki na czas, jeśli wiedzą, a linie lotnicze są bardziej skłonne odbyć lot kilka minut, jeśli wiedzą, że jesteś na Twojej drodze.

Czekanie, aż znajdziesz się na czele linii, a następnie mówienie personelowi, że ich zachowanie jest złe, wcale nie pomoże. Jak również wszystkie wymienione powody, prędkość linii bezpieczeństwa jest zwykle ograniczona przez liczbę worków, które można przepuścić przez maszynę. Obecność większej liczby osób lub ponura (zamiast śmiechu) lub milcząca (zamiast mówienia) w niczym nie pomoże.


2
I nie było nikogo, kto kierował liniami
Vitalii

4
Co powiesz na „poproś personel przylatującego (opóźnionego) lotu o pomoc, gdy tylko stanie się jasne, że opóźni cię duża szansa na brak połączenia”? Co zaskakujące, często to pomaga - mają wiele opcji.
user3067860,

5
Byłem tam, zrobiłem to. Piza, myślę, małe lotnisko, piątek po południu, taksówka złapana w korku. Ja, głośno, uśmiechając się „Pomocy, ludzie, mój lot leci za 10 minut, przepuśćcie mnie!” Ludzie „Oczywiście tutaj, w ten sposób!” Zadzwonili nawet do przodu, więc samolot czekał na mnie, gdy wbiegłem po schodach, silniki pracowały i zamknęli za mną drzwi.
RedSonja,

9
@Vitalii nie zakłada, że ​​wszyscy fizycznie są przeszkoleni i posiadają certyfikaty, aby legalnie obsługiwać nieużywany sprzęt.
Moo,

6
@RedSonja - Z drugiej strony to, co włoski personel robi RedSonji, niekoniecznie musi być tym, co niemiecki personel zrobiłby Vitalii.
Thomas

23

Podczas gdy policja będzie obecna na lotnisku, kontrahenci mogą przeprowadzać faktyczne kontrole.

  • Firmy świadczące usługi bezpieczeństwa są pod presją obniżania kosztów.
  • Ci wykonawcy ochrony zwykle nie są dobrze opłacani, co nie zwiększa ich motywacji ani kompetencji dostępnych pracowników.
  • Powiedział, że oni mają prawo do przerwy na odpoczynek, itd. Trzeba żadnego pojęcia, kiedy szli na zmianę, kiedy mieli zaplanowane przerwy, a kiedy mieli się udać się zmiany.

2
Chociaż dotyczy to niektórych pytań PO, nie dotyczy to tytułu tytułowego ani ostatniego pytania: jak złożyć skargę.
user1997744,

Zgadzam się. Jeden mały dodatek: przynajmniej w Berlinie nie chodzi o kompetencje. Aby móc pracować w ochronie lotniska, potrzebujesz szkolenia i kontroli przeszłości. Potrzebujesz informacji na temat bezpieczeństwa lotu i prawa.
Fabian Blechschmidt,

@FabianBlechschmidt nie jest to kompetencja?
DonQuiKong,

@ user1997744, OP napisał: „Ale następnym razem ci agenci bezpieczeństwa, kim oni są?”
om

@om Dlatego potwierdziłem, że odpowiedziałeś na niektóre pytania PO, ale nie na tytułowe.
user1997744,

20

Z moich doświadczeń z lotniskami i liniami lotniczymi często najlepszym sposobem jest wizerunek „publiczny”. E-maile można zignorować, przekierować rozmowy telefoniczne (nie zawsze tak jest), ale menedżerowie mediów społecznościowych wydają się mieć opis pracy jako „zły” lub „gorzki” lub jakiekolwiek inne negatywne opinie z Twittera, szczególnie JAK NAJSZYBCIEJ w prywatnych wiadomościach.

Na przykład w tym przypadku wysłałbym tweet i wspomniał o nim Airport_FRA oraz hashtag #frankfurtairport. W ten sposób przynajmniej wspomniana wzmianka może zostać przekazana.


Bardzo dobry punkt :)
Vitalii,

6

Nie pamiętam źródła, ale około rok temu przeczytałem artykuł napisany przez personel lotniska i zawierał odpowiedź na to pytanie: „Co zrobić, jeśli brakuje mi czasu i muszę przejść przez zabezpieczenia, aby dostać się do mojego lot łączący.". Zasadniczo odpowiedź brzmiała, że ​​musisz udać się do pracowników ochrony (zwykle ktoś patroluje kolejki lub podobne) i wyjaśnić swoją sytuację. Nie idź na przód linii i pytaj ludzi w punkcie kontrolnym. Są zbyt zajęci.

Ponieważ linie lotnicze ponoszą wiele strat z powodu konieczności zmiany rezerwacji z powodu nieudanych lotów, stale naciskają na lotnisko i jego pracowników ochrony, aby działali jak najskuteczniej, a pracownicy ochrony wiedzą, że im mniej osób rezerwuje się z powodu brak połączenia, tym lepiej dla nich, więc chętnie Ci pomogą.

Zazwyczaj jest to pozycja częściowo zamknięta lub pozycja VIP, którą wykorzystają do natychmiastowej obsługi. Ale naprawdę musisz się spóźnić, ale nadal masz spore szanse na nawiązanie połączenia, aby to zadziałało, więc sprawdzą twoją przepustkę przed zrobieniem czegokolwiek i nadal mogą odmówić pomocy.


5
"I had a connection for 1 hour and 10 minutes"

To za krótko, aby nawiązać połączenie międzynarodowe. Zakładam, że twoje połączenie było międzynarodowe, ponieważ powiedziałeś, że utknąłeś na dwa dni przed uzyskaniem alternatywy. Spróbuj ubiegać się o ubezpieczenie podróżne, ale prawdopodobnie go nie zaakceptują. Sugeruję, abyś skarżył się, komu kiedykolwiek zarezerwowano bilet, możesz mieć szczęście.

Wytyczne dotyczące transferu i przydatne wskazówki dla lotniska we Frankfurcie są opublikowane tutaj: https://www.frankfurt-airport.com/en/flights---more/transfer.detail.suffix.html/article/flights-and-more/services- az / easy-travel / transfer-at-fra.html # fratransfer i obejmuje zapewnienie rozsądnego czasu na oczyszczenie bezpieczeństwa, w tym uwzględnienie faktu, że przylatujący lot może się spóźnić! Z twojego opisu, Security wykonali swoją pracę i działali zgodnie z opublikowanymi wytycznymi, więc wygląda na to, że nie ma uzasadnionej skargi, którą możesz złożyć w tej sytuacji, ale jeśli chcesz to kontynuować, ochrona byłaby pracownikami lotniska, więc możesz skontaktować się z same władze lotniska w pierwszej kolejności pod adresem feedback@fraport.de


3
Kupiłem bilet bezpośrednio na stronie internetowej Lufthansy. Sprzedaj takie połączenia. Wybrałem tę samą trasę co najmniej trzy razy i 1h wystarczyło do transferu + kontroli paszportowej + kontroli bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o ubezpieczenie trevel, rozmawiałem z nimi, a oni mogli zaoferować hotel + taksówkę, co oferowała lufthansa.
Vitalii

1
Łączenie przez 1 godzinę nigdy nie będzie akceptowane w Stanach Zjednoczonych ze względu na bezpieczeństwo. Jest to prawie nie do przyjęcia w przypadku połączenia z lotniskiem.
Harper

3
@Vitalii - Teraz wiesz, że 1 godzina połączenia jest wystarczająca. Trzy razy na cztery.
Paul Smith,

5
@PaulSmith Jeśli Lufthansa sprzedaje to w ten sposób, wystarczy. Ale czegoś brakuje całkowicie na liście odpowiedzi. Jeśli wiesz, że masz ścisłe połączenie, a lot przylatujący jest opóźniony, poinformuj personel pokładowy o locie przylotowym. Zabiorą cię z samolotu w mgnieniu oka, czasem kiedy wszyscy każą zapiąć pasy, zostajesz ponownie umieszczony w wolnym miejscu biznesowym; i powiedzą ci, jak obejść zabezpieczenia.
Alexander

3

Oprócz odpowiedzi Marka pomocny może być także post wymieniający linię lotniczą. Chociaż niekoniecznie jest to wina linii lotniczej, mają większą moc, aby wywierać presję na lotnisko i / lub wykonawców ochrony, aby skutecznie wykonywali swoje zadania.

Utracone połączenia są drogie i niewygodne nie tylko dla pasażerów, ale także dla linii lotniczych. Bezpieczeństwo, które powoduje, że pasażerowie niepotrzebnie spóźniają się na lot, jest czymś, o co dbają (dobre) linie lotnicze. Oprócz złego PR linia lotnicza otrzymuje od pasażerów brakujących lotów, konieczność ponownego przyjęcia pasażerów na późniejsze loty, umieszczenia ich w hotelach, opłacenia kosztów opóźnień lub zwrotu biletów itp. To duże koszty dla linii lotniczej. Wszędzie zawsze będzie kilka incydentów, ale jeśli stanie się to czymś powszechnym na lotnisku, linia lotnicza (szczególnie duża, która reprezentuje duży ruch na lotnisku) może wywrzeć dużą presję na właściwych ludzi, aby rób rzeczy wydajniej.

Jeśli kontrahenci zajmujący się ochroną nie są wystarczająco zainteresowani utrzymaniem płynności operacji na lotnisku, linia lotnicza może naciskać, aby zmusić wykonawcę do rozpoczęcia opieki lub zastąpić go tym, który dba o to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.