Dlaczego istnieją przejścia graniczne w Kalifornii, które wydają się nic nie robić?


30

Dlaczego kierowcy zatrzymują się na granicy jadącej do Kalifornii?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdjęcie dzięki uprzejmości reviewjournal.com przez Google.

Na autostradzie Interstate 40 znajduje się punkt kontrolny na granicy, który zatrzymuje kierowców jadących z Arizony do Kalifornii (ale nie w drugą stronę). Kiedy byłem dzieckiem, pytali, czy masz jakieś produkty, a potem machali do ciebie, gdy mówiłeś „nie”.

Kiedy teraz przechodzę, zatrzymuję się w punkcie kontrolnym. Strażnik nic mi nie mówi (ani nawet na mnie nie patrzy). Po pewnym czasie od 20 sekund do 5 minut machają do mnie. Nie wychodzą do mojego pojazdu, nie zadają mi żadnych pytań ani nie robią nic, co mogłoby się wydawać konstruktywne.

Kilka razy, gdy zapytałem, o co chodzi, facet zignorował moje pytanie i kazał mi iść.

Zatrzymałem się również na granicy w Nevadzie z podobnymi wynikami - bez pytań i kontroli.

Co oni właściwie robią w tych punktach kontrolnych? Czy jest coś, co mogę zrobić, więc po prostu nie siedzę tam przez kilka minut bez wyraźnego powodu?


31
Ćwiczenie na wypadek sekretu Kalifornii.
DJClayworth,

4
Czy to możliwe, że strażnik patrzył na ekran w kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym otaczające samochód, szukając oznak produktu?
IanF1,

Czy zazwyczaj dyskryminujesz grupę, jeśli nie masz nic przeciwko udostępnianiu?
FooBar,

@ IanF1 - Jest to możliwe, ale moja ostatnia ciężarówka miała przyciemnione szyby, które utrudniałyby wejście do środka - szczególnie gdy jest jasno i słonecznie. Tint odcień mojej obecnej ciężarówki jest trochę lżejszy.
Hannover Fist,

Czy mógłbyś nagrać wideo następnym razem?
JonathanReez wspiera Monikę

Odpowiedzi:


26

To punkt kontrolny kontroli rolniczej w Kalifornii . Możesz przeczytać FAQ na temat tego, kim są i co robią:

CZEGO OCZEKUJĄ TWÓJ INSPEKTORZY?

Nasi inspektorzy sprawdzają pojazdy i towary pod kątem zgodności z przepisami Kalifornii i federalnymi przepisami dotyczącymi kwarantanny roślin. Sprawdzają również towary, aby upewnić się, że są wolne od egzotycznych gatunków inwazyjnych, które mogą podróżować z nimi autostopem. Chociaż główny nacisk kładziony jest na materiały roślinne (tj. Owoce, warzywa, materiał szkółkarski, siano, drewno opałowe itp.), Inne elementy są również często sprawdzane.

Są głównie zainteresowani pojazdami użytkowymi, łodziami i samochodami pochodzącymi z większej odległości.


8
Wiem, po co to było, ale wydaje się, że nie sprawdzają niczego i nie zadają już żadnych pytań. Siedzę w moim SUV-ie, a facet w szałasie ignoruje mnie przez 1 do 5 minut, zanim mnie macha. Myślę, że z tego, co wiedzą, mógłbym załadować ciężarówkę roślin i błędów.
Hannover Fist,

1
Tak - facet po prostu stoi w kabinie, a ja siedzę w mojej ciężarówce. Kilka razy, gdy zapytałem, czego potrzebuje, facet zignorował mnie i odstąpił przez minutę. Jak na zdjęciu, nikt nie chodzi po żadnym pojeździe. Kilka lat temu zostałem zwolniony bez zatrzymywania się.
Hannover Fist,

5
@HannoverFist Od kilku lat zdarza się, że rzadko sprawdzają samochody z tablicami rejestracyjnymi z Kalifornii lub sąsiednich stanów, a nawet proszą o własne owoce i warzywa, tak jak kiedyś. W rzeczywistości, gdy jest zajęty, będą sprawdzać tylko większe pojazdy, takie jak łodzie, furgonetki i przyczepy ciągnikowe, chyba że oczywiście ciągniesz coś takiego jak ściółkę, arbuzy lub fretki. Wiadomości mówią, że około 70% jest pomachanych na przykład w Truckee, tylko za pomocą szybkiej kontroli wizualnej.
choster

1

Kalifornijskie stacje ochrony granic (BPS) to pierwsza linia obrony w naszych wysiłkach na rzecz wykluczenia szkodników. Na tych stacjach pojazdy są sprawdzane pod kątem towarów zainfekowanych gatunkami inwazyjnymi. Kalifornia utworzyła swoje pierwsze stacje kontroli rolnictwa na początku lat dwudziestych. Obecnie istnieje 16 takich obiektów zlokalizowanych na głównych autostradach wjeżdżających do państwa (patrz mapa interaktywna). Na tych stacjach sprawdzane są pojazdy i towary, aby upewnić się, że są wolne od szkodników i spełniają wszystkie wymogi prawne.

Przez większość lat w BPS sprawdzono ponad 20 milionów pojazdów prywatnych i 7 milionów pojazdów użytkowych. Z tych pojazdów inspektorzy odrzucili ponad 82 000 partii materiału roślinnego (owoce, warzywa, rośliny itp.), Ponieważ naruszały przepisy Kalifornii lub federalne przepisy dotyczące kwarantanny roślin.

Jednostki pływające, samojezdne, rekreacyjne i pojazdy użytkowe stanowią około pięciu procent pojazdów, które przejeżdżają przez stacje rocznie. Pojazdy użytkowe obejmują ponad 25 procent ruchu. Pozostałe 70% sklasyfikowano jako prywatne pojazdy osobowe, które należy poddać kontroli bezpieczeństwa na trasach podróży, określając ryzyko wystąpienia szkodników i poziom kontroli. Inspektorzy są zajęci dzień w dzień, filtrując i sprawdzając te 20 milionów pojazdów, które trafiają do państwa. W rezultacie inspektorzy przechwytywali tysiące kontrabandy rocznie.

https://www.cdfa.ca.gov/plant/pe/ExteriorExclusion/borders.html To pytanie należy do Google.


4
Dlaczego mówisz, że należy do Google? Nawet nie odpowiadasz na pytanie, po prostu skopiuj i wklej standardowe wyjaśnienie. Dlaczego musi się zatrzymać, kiedy nie sprawdzą pojazdu?
rura

1
@pipe Myślę, że mówi, że to pytanie powinno zostać zastąpione w Google. Co również jest nieodpowiednie dla tej witryny, ponieważ celem tej witryny jest to, by każde pytanie było pierwszym wynikiem w Google podczas wyszukiwania czegoś związanego z pytaniem. W rzeczywistości, teraz to pytanie jest w Google w rankingu 5, kiedy googluje pytanie, od którego się zaczyna.
Nzall,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.