Czy turysta może odwiedzić Osetię Południową?


12

Osetia Południowa jest buntowniczą prowincją Republiki Gruzji uznaną i wspieraną przez Rosję jako niezależne państwo od 2008 r., Ale uznaną przez większość krajów na świecie za część Republiki Gruzji.

Ostatnio usłyszałem, że sytuacja była nieco inna niż w Abchazji, którą, jak sądzę, można jakoś odwiedzić.

Słyszałem, że w przypadku Osetii Południowej nie możesz odwiedzać Rosji (Osetii Północnej), chyba że jesteś obywatelem kraju WNP i że w ogóle nie możesz przyjechać z Gruzji.

Czy nadal tak jest w listopadzie 2011 r.? Czy mogę odwiedzić zagranicznego turystę z Gruzji lub Rosji, a jeśli tak, to jakich wiz / pozwoleń / dokumentów będę potrzebować? Jeśli mogę przyjechać z Rosji, ale nie z Gruzji, czy będę miał później problemy z odwiedzeniem Gruzji z pieczęcią paszportową Osetii Południowej?

PS

Nie pytam o to, czy jakiś kraj zachodni wydaje porady dotyczące podróży, prosząc mnie, abym nie odwiedził. Wiem, że do pewnego stopnia jest niestabilna. Jeśli istnieją udokumentowane zabójstwa lub porwania zachodnich turystów w ostatnim roku, może to mieć jednak znaczenie.


Moje odpowiedzi są dość podobne. Może możemy dołączyć do tych pytań.
VMAtm,


VMAtm: Postanowiłem zadać osobne pytania, ponieważ wydaje się, że Abchazja jest o wiele bardziej odwiedzalna niż Osetia Południowa, a także, ponieważ są osobno prowadzone, muszą mieć różne formalności. Ale znajduję wiele rozmytych, sprzecznych i zmieniających się informacji, więc pomyślałem, że zapytanie tutaj ekspertów może uzyskać bardziej jednoznaczne odpowiedzi.
hippietrail

Odpowiedzi:


10

Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Gruzja mówi, że Abchazja i Osetia Południowa to terytoria gruzińskie i można tam dotrzeć z Gruzji przez to przejście graniczne:

  • do Osetii Południowej z Gori - moi przyjaciele z Niemiec odbyli w tym roku podróż.

Jeśli dostaniesz się na te terytoria nie przez te punkty, będziesz mieć problemy (opłata od 1200 $ lub więzienia do 5 lat!) Podczas następnej wizyty w Gruzji, zgodnie z prawem gruzińskim (przepraszam, tylko po rosyjsku), ponieważ dostaniesz znaczki z Abchazji i Osetii Południowej.
Możesz spróbować zdobyć nowy paszport tylko przed wizytą w Gruzji.

Z Rosji możesz odwiedzić te terytoria przez to przejście graniczne:

Nie ma większego problemu z uzyskaniem wizy w konsulacie Osetia Południowa w Moskwie


Kiedy mówisz „możesz przejść z Gruzji przez to przejście graniczne” i „możesz odwiedzić te terytoria przez to przejście graniczne”, czy chcesz powiedzieć, że wiesz, że turyści zagraniczni będą mogli przekraczać te punkty? Myślę, że słyszałem inaczej.
hippietrail,

Znam cudzoziemców, którzy w tym roku podróżowali tą drogą.
VMAtm

Łał, naprawdę? Słyszałem, że przed moją wycieczką ten był naprawdę nie do przejścia na innych forach, więc to dla mnie ważna wiadomość - dzięki!
hippietrail,

@hippietrail Być może moi przyjaciele mieli ogromne szczęście - nie mieszkam w Gruzji i nie mogę sam sprawdzić informacji.
VMAtm,

Nie, to wciąż świetna informacja, ale może możesz edytować swoją odpowiedź, aby uwzględnić narodowość swoich znajomych. No i czy wjechali oczywiście przez Gruzję czy Rosję!
hippietrail

3

Próbowałem dostać się do Osetii Południowej z Gori w maju 2008 r. Mniej niż 3 miesiące przed wojną 5-dniową. Kiedy dotarłem do punktu kontrolnego po stronie gruzińskiej, wojsko zapytało mnie, co tam robię „Czy wiesz, że toczy się tutaj wojna”, powiedział. Cóż, miał rację - 2 miesiące później.

Więc chciałbym powiedzieć. W żaden sposób nie możesz dziś dostać się do Soth Osetia z Gori. Musisz iść z północy, weź tunel Roki. Jeśli dostaniesz wizę z ambasady Osetii Południowej w Moskwie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.