Czy to normalne, że podczas wizyty w Wielkiej Brytanii podczas wywiadu wizowego i danych biometrycznych w VAC Malaysia nie ma żadnych pytań?


25

Wziąłem udział w wywiadzie w celu przesłania moich dokumentów i danych biometrycznych w Visa Application Center (VAC) w Malezji, aby odwiedzić Wielką Brytanię. Byłem przygotowany na wszelkiego rodzaju pytania z żoną, która planuje mi towarzyszyć.

Ku mojemu zdziwieniu oficer w ogóle nie zadawał pytań. Właśnie przedstawili swoje szybkie usługi i podpisali swoje przesłane dokumenty.

Czy to normalna procedura? Czy daje to pozytywne wskazanie lub nie ma związku ze statusem zatwierdzenia wizy?

Odpowiedzi:


31

W Wielkiej Brytanii zasadniczo nie przeprowadza się wywiadów w sprawie wniosków o wizę standardową dla gości (choć odbywają się rutynowe rozmowy w sprawie wiz studenckich na poziomie 4 ). Kandydaci są czasami, rzadko, proszeni na rozmowy kwalifikacyjne, jeśli konsulat zdecyduje, że chcą z tobą porozmawiać, ale większość decyzji podejmowana jest na podstawie wniosku i dokumentów potwierdzających.

Osoba, którą widziałeś, pracuje dla VAC i jest tam, aby zebrać twoje dokumenty i dane biometryczne. Nie jest on decydentem (Urzędnik ds. Odprawy celnej lub ECO) i nie przeprowadza żadnych wywiadów. VAC spakuje wniosek i przekaże go pracownikom konsularnym Wielkiej Brytanii, który dokona jego przeglądu i podejmie decyzję.

Jest to normalna procedura i nie ma znaczenia, czy twoja wiza zostanie zatwierdzona. W tym momencie Twoje zgłoszenie zostało złożone i nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na decyzję, choć może to być stresujące.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.