Przypadkowo wziął koc samolotu linii lotniczych; nie zdawałem sobie sprawy, że to zabronione. Co powinienem zrobić?


146

Ogólnie jestem nowy w podróżowaniu. Kiedy leciałem długim lotem, linia lotnicza dała nam koce i poduszki. Ja, nie mając pojęcia, że ​​powinienem zostawić koc, zostawiłem go, gdy zebrałem wszystkie swoje rzeczy i wyszedłem. Założyłem, że ponieważ był to dość tani koc, stanowiły one część kosztu biletu czy coś w tym rodzaju. Nie bardzo tego chciałem, ale zasnąłem i byłem bardzo zimny i po prostu złapałem to z innymi rzeczami. Nikt mi nic nie powiedział, tak jak ja to zrobiłem.

Dopiero po powrocie do domu odkryłem koc i zauważyłem maleńką metkę z napisem „nie usuwaj z samolotu”. Oczywiście, czułem się okropnie z powodu przypadkowego kradzieży koca. Oczywiście, nigdy więcej tego nie zrobię, ale nadal czuję się winny, że tym razem to zrobiłem. Czy istnieje sposób, aby zwrócić go linii lotniczej? A może powinienem o tym zapomnieć po wyciągnięciu lekcji?

Przepraszam, jeśli to głupie pytanie, po prostu wpadłem w panikę, kiedy zdałem sobie sprawę, że ukradłem je przypadkiem !!

Dla porównania, w szczególności linią lotniczą był Aer Lingus.


60
Cieszę się, że ktoś ma sumienie. Osoba siedząca obok mnie na początku tego roku wzięła koc, a kiedy zobaczyła, że ​​moja została pozostawiona, również ją wzięła, plus jedno miejsce po drugiej stronie.
Itai

2
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

Odpowiedzi:


203

Aby uniknąć utrzymującego się poczucia winy, możesz zadzwonić do linii lotniczej i zapytać, co chcieliby zrobić z kocem. Wyjaśnij, że wziąłeś to przez pomyłkę, ponieważ nie byłeś w pełni czujny, kiedy opuszczałeś samolot.

Najprawdopodobniej powiedzą ci, abyś go zatrzymał, ponieważ kosztem byłoby więcej dla nich, aby otrzymać go pocztą i zwrócić do puli koców niż po prostu kupić nowy koc. Ale jeśli masz ich wyraźne instrukcje, aby je zachować, nie będziesz musiał się o nic martwić. Co więcej, w (mniej prawdopodobnym) przypadku, gdy poprosą cię o odesłanie go, możesz odesłać go z powrotem, co uwolni cię od utrzymującego się poczucia winy.

Możesz dowiedzieć się, jak się z nimi skontaktować na https://www.aerlingus.com/support/contact-us .


250
Najprawdopodobniej skontaktowanie się z nimi kosztuje linię lotniczą więcej niż koszt koca.
Lassi Uosukainen


79
A jeśli każą ci to zachować, zawsze możesz wyjść i ofiarować to pierwszej bezdomnej osobie, którą zobaczysz. Jestem pewien, że niedługo będzie to niemożliwe. Tak właśnie robię, gdy znajduję pieniądze na ulicy: daj je komuś, kto naprawdę ich potrzebuje.
Kate Gregory

33
Minusem tego jest to, że prawdopodobnie linia lotnicza nie ma procedury zwrotu zagubionych koców, więc każdy, kto odbierze Twój telefon, nie będzie mógł po prostu powiedzieć ci, aby go zatrzymać, musiałby przekazać problem przełożonemu, pociągając za sobą znaczne zasoby itd. W końcu zmarnujesz dużo czasu, zarówno czasu, jak i czasu linii lotniczych.
el.pescado,

62
@ArrowCase - Myślę, że masz na myśli ociągającą się kołdrę ...
Valorum,

147

Żyjemy w dziwnym świecie, w którym wytwarzane towary (takie jak koce) są bardzo tanie, a czas ludzi jest bardzo drogi. Nasze moralne (i prawne) kodeksy nie nadążają za tym: więc czujemy się źle, biorąc koc z linii lotniczej, ale nie jest nam przykro z powodu poświęcania 15 minut czasu ich pracownikom. Ale 15 minut kosztuje linię lotniczą znacznie więcej niż koc. Nie pogarszaj błędu, biorąc oba.


2
@HankyPanky - upewnij się, że sprawdziłeś, czy z twojego konta wyszła dodatkowa gotówka! Ale to wskazuje na usterkę maszyny, którą bank musi naprawić, więc dobrze, że powinieneś powiadomić ich o tym. Jest to bardziej jak przypadkowe zabranie długopisu z banku, a zwracanie długopisów wymaga od kasjera spędzenia godziny na wypełnianiu dokumentów.
colmde

3
Trudno mi uwierzyć, że poradzenie sobie z tym zajęłoby piętnaście minut pracownikowi. I na pewno nie godzinę! (cc @colmde)
David Richerby,

17
Najlepsze, co możesz zrobić, to upewnić się, że koc się nie zmarnuje. Po prostu użyj go lub przekaż komuś, kto tego potrzebuje. - Z punktu widzenia ochrony środowiska marnowanie zasobów i marnowanie czasu może być czymś innym, ale w praktyce sama logistyka, aby przywrócić ten koc do samolotu, zrównoważy wszelkie korzyści, nawet bez uwzględnienia czasu. - Jedyny wyjątek, jaki mogłem wymyślić, to fakt, że mógłbyś go przemycić w sobie podczas następnego lotu.
Dennis Jaheruddin

18
@DavidRicherby Świat staje się jeszcze bardziej dziwny z powodu ekstremalnego podziału pracy: jeśli kiedykolwiek musiałeś zarządzać jakąkolwiek obsługą klienta korporacyjnego, szybko to zauważysz, chyba że punkt kontaktowy ma jawnie indeksowaną procedurę, do której mogą się odwołać w celu rozwiązania problemu zadzwoń w ten sposób, albo będą musieli podjąć własną decyzję (często wbrew polityce korporacyjnej), albo będą musieli ją eskalować. W dużym przedsiębiorstwie nawet próba znalezienia właściwej osoby, która może wiedzieć, jaka jest właściwa procedura, może potrwać kilka godzin / dni. Dlatego mamy IVR na szczycie indyjskich centrów telefonicznych.
cowbert

4
masz rację, ale w obu przypadkach jest różnica, koc nie jest przeznaczony do zabrania, ale należy zająć czas pracownika obsługi klienta, aby odebrać połączenia z klientem.
Muhammed Refaat

142

A może powinienem o tym zapomnieć po wyciągnięciu lekcji?

Po prostu zapomnij o tym. Nikt nie przyjdzie po ciebie za kradzież koca o wartości 2 euro. Zachowaj to jako pamiątkę i nie kradnij żadnych w przyszłości.


46
Byłbym cholernie zaskoczony, gdyby to był koc za 2 euro. Z pewnością kupują te tanie rzeczy przez dziesiątki tysięcy.
davidbak

8
odpowiedź phooga jest bardziej uczciwym sposobem radzenia sobie z tego rodzaju sprawami.
Panzercrisis

8
@Panzercrisis Może (nawet nie jestem przekonany). Ale zdecydowanie kosztuje to zarówno linię lotniczą, jak i OP więcej niż tylko zapomnienie o tym. Wszelkie działania wiążą się z pewnymi kosztami, a proponowany kompromis nie ma tutaj sensu.
Konrad Rudolph

16
odpowiedź phoog może być bardziej szczera, ale w praktyce jest to poprawna odpowiedź. Całe pytanie jest ogromną przesadą wobec całkowitej trywialności.
Lekkość ściga się na orbicie

Prawdopodobnie różni się w zależności od jurysdykcji, ale kradzież zwykle wymaga zamiaru pozbawienia prawowitego właściciela ... czego w tym przypadku wydaje się brakować.
Fizz

30

Poza ponownym lotem Aer Lingus i pozostawieniem koca na pokładzie, 99,4% linii lotniczej nie ma procedury ani możliwości odzyskania go.

Jeśli to był naprawdę niedopatrzenie, zapomnij o tym. Jeśli koc jest nieco ładny, użyj go. Nie ma sensu, żeby to zmarnowało.

BTW, naprawdę, naprawdę nie chcą, żeby ludzie brali rzeczy, ale wiedzą, że ludzie to robią i nie warto się tym przejmować. Nigdy nie widziałem, żeby FA szukał brakującego elementu.


16
Nie sądzę, aby przywrócenie koca z powrotem incognito było dobrym pomysłem. Głównie dlatego, że w dzisiejszych czasach, jeśli zostaniesz przyłapany na robieniu czegoś takiego, pasażer obok ciebie może zacząć myśleć w stylu „Może koc jest pełen wirusa” lub innej niepokojącej teorii. Oczywiście może OP przynosi koc, a ludzie wokół niego nie zauważają / nie przejmują się tym, ale po co robić coś, co może być źle zrozumiane w kontekście tak wrażliwym jak lot komercyjny, tylko ze względu na ręcznik?
SJuan76,

16
Jeśli samolot wyląduje z większą ilością koców niż startował, załoga będzie miała bardzo zły dzień! „OK, przejrzyjmy to jeszcze raz - ile mieliśmy koców, kiedy wystartowaliśmy z Kennedy'ego?” „54, kapitanie”. „OK, a ile mieliśmy koców, kiedy wylądowaliśmy tutaj w Dublinie?” „55, proszę pana”. „( wzdycha ) OK, jeszcze raz… z iloma kocami zdejmowaliśmy?” „54, proszę pana”. „A ilu mamy na pokładzie PRAWIDŁOWO TERAZ?!?” (Łapie koc, rzuca go za drzwi) „Uch… 54, proszę pana!” „PRAWO! Teraz, kiedy już to ustaliliśmy, chodźmy na pasek - potrzebuję strzału lub sześciu…”.
Bob Jarvis

5
@ SJuan76 Nikt nie zauważy, a 98%, koc OP wraca z domu jest czystszy niż siedzenie.
Johns-305

16
@BobJarvis Koce nie są liczone. Wykonawca sprzątania po prostu wrzuca je do worków w celu dostarczenia do prania.
Johns-305

16
@ Johns-305 - nigdy nie pozwól, aby fakty stały na przeszkodzie dobrej historii.
Bob Jarvis

11

Przepraszam, jeśli to głupie pytanie, po prostu wpadłem w panikę

To nie jest głupie pytanie.

Nie jest to również pytanie o koce, ale o to, jak rozwiązać te sytuacje, w których zrobiłeś coś złego, a potem „uderza cię” później, kiedy jest o wiele za późno, aby to zmienić. Nosisz go teraz w głowie i to jest problem, który musisz rozwiązać.

Nie zastosowałbym się do żadnej sugestii, która mówi, żebyś po prostu o tym zapomniał. To zwykle nie działa. Fakt, że zamieściłeś tutaj pytanie na temat TSE, oznacza, że ​​jest to dla ciebie bardzo ważne, to oczywiście dręczy twój moralny kręgosłup, że tak powiem, i nie zniknie.

Na szczęście w tym przypadku możesz to zrobić dość łatwo, ponieważ istota, z której wziąłeś przedmiot, wciąż znajduje się w pobliżu. W twoim przypadku po prostu do nich zadzwonię lub, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, napisz do nich maila za pośrednictwem publicznego adresu kontaktowego, krótko opisz im sytuację i zapytaj, czy chcą z powrotem koc.

„Po moim locie XYZ wziąłem koc pod koniec lotu i zobaczyłem naklejkę, która mówi nam, abyśmy nie usuwali go z samolotu zbyt późno. Czy chcesz, żebym ci go zwrócił? wiem, jak to zrobić ”.

Nie musisz zawracać sobie głowy wyjaśnieniami, dlaczego to zrobiłeś.

Stanie się tak:

  • Wyciągnąłeś to ze swojego systemu. Od myślenia o tym jak o kradzieży i wiecznym kopaniu go w głowie, zmieniłeś go w nieco zawstydzającą uciążliwość. Jest to pierwszy i najważniejszy zamierzony rezultat połączenia / poczty.
  • Oni mogą powiedzieć, że to nie jest biggy, że to dzieje się cały czas i że można po prostu trzymać go. Problem rozwiązany. Jeśli czujesz się teraz lepiej, możesz to zatrzymać; lub jeśli oglądanie go cały czas przypomina ci zakłopotanie, rozdaj je lub wyrzuć.
  • Lub mogą ci powiedzieć, abyś go zwrócił. Jestem pewien, że nie ustalą terminu. Ale mogą ci powiedzieć, żebyś je zdeponował, kiedy znów będziesz latać z nimi. Więc po prostu zrób to i skończ z tym.

Z pewnością nie będziesz musiał za to zapłacić grzywny ani iść do więzienia.


12
„Od myślenia o tym jak o kradzieży, którą obiektywnie jest” - nie, nie jest. Kradzież „ nieuczciwie trwale pozbawia właściciela nieruchomości” (przynajmniej w Anglii i Walii, a przestępstwo irlandzkie będzie bardzo podobne - oba wynikają z przestępstwa „kradzieży” powszechnego prawa). OP nie zrobił tego nieuczciwie.
Martin Bonner,

2
@MartinBonner W rzeczywistości kradzież jest bardziej szczegółowa: nie tylko akcja musi być nieuczciwa, ale musi również istnieć zamiar trwałego pozbawienia prawowitego właściciela ich nieruchomości. (Właśnie dlatego jazda konna jest odrębnym przestępstwem w prawie angielskim: nie jest kradzieżą, ponieważ przestępca nie zamierza zatrzymać samochodu). Jak mówisz, pytający nie zachowywał się nieuczciwie, ale nie miał też zamiaru aby trwale pozbawić linię lotniczą ich własności, ponieważ uważali, że linia lotnicza podarowała im koc, więc była to własność pytającego.
David Richerby

@DavidRicherby: a) Powiedziałem „permanentl”. b) Myślę, że się mylisz. Ich intencją było potraktowanie koca jak własnego; zrobienie tego na stałe pozbawiłoby faktycznego właściciela - tak aby gałąź warunku została spełniona. To „nieuczciwe” zawodzi - ponieważ OP wierzył, że koc został im dany.
Martin Bonner,

3
To nie jest obiektywnie kradzież. Ten pogląd moralistyczny ignoruje koncepcję męskiej rea , którą pozostawiam wam Google. To bardzo ważne, ponieważ był to los Randala Schwarza. Zapytano go, czy celowo zhakował swojego pracodawcę, zlekceważył męską rea , udzielając uczciwej odpowiedzi, huku, przestępstwa. Przykład z obrazka przedstawiający, dlaczego rozmowa z policjantami jest ZŁA, kiedy jesteś niewinny.
Harper

5
mens rea - / menz ˈrēə / - rzeczownik LAW. Zamiar lub wiedza o przestępstwie stanowiącym część przestępstwa, w przeciwieństwie do działania lub postępowania oskarżonego. (@Harper David Richerby już o tym wspominał, mogłeś tylko powiedzieć „zamiar to męska rea” zamiast prosić mnie i wszystkich innych, aby google go ...)
Xen2050

9

Stosunkowo proste rozwiązanie: następnym razem, gdy będziesz z jakiegokolwiek powodu na lotnisku, zanieś koc do biura biletowego Aer Lingus, powiedz „Przypadkowo zdjąłem go z samolotu”, podaj mu i odejdź.

[Zredagowany w celu dodania: @ Xen2050 wskazuje, że lotniska są wystarczająco paranoicznym środowiskiem, że nie należy po prostu upuszczać koca i odejść - byłoby o wiele mniej groźne zrobić coś takiego, jak podejść do agenta biletowego z kocem w dłońmi i mówicie: „Przypadkowo zdjąłem to z samolotu, czy możecie się tym zająć?”]

Stosunkowo niski poziom kosztów administracyjnych, możesz oczyścić sumienie, zwracając koc do linii lotniczej, a agent biletowy prawie na pewno może znaleźć właściwy sposób, aby przywrócić koc do obiegu.

Niezależnie od tego, czy zajmuje to tydzień, miesiąc, czy kilka miesięcy, koc nadal jest tak samo cenny dla linii lotniczych.


9
Zapytanie agenta, czy zniknęli z koca, może być trochę mądrzejsze, wręczanie rzeczy na lotniskach lub zostawienie ich w spokoju i odejście nie jest bardzo dobrą etykietą na lotnisku, ochrona może mieć dla ciebie pewne pytania
Xen2050

5

Sam byłem w tej pozycji: przez przypadek zabrałem ze sobą małą zabawkę ze sklepu odzieżowego i zdałem sobie z tego sprawę znacznie później.

Zamierzałem za to zapłacić, ale moi przyjaciele bardzo długo robili zakupy i w pewnym momencie zapomniałem, że mam go w ręku i nieświadomie schowałem do kieszeni. Nie było tagu bezpieczeństwa, nie zauważono żadnego zapobiegania stratom (albo mnie nie powstrzymali), więc „uciekłem”.

Dopiero kilka dni później zauważyłem, że jest w mojej kieszeni. Byłem bardzo daleko od oryginalnego sklepu, nie mieli lokalizacji w moim mieście, więc nie było możliwości osobistego powrotu. Zwrot go pocztą kosztowałby więcej niż był wart.

Uznałem to za zwykły błąd, a nie kradzież. Przebaczyłem sobie i ruszyłem dalej. Oto co polecam dla ciebie. Życie się dzieje, pojawiają się drobne błędy, c'est la vie. Firmy budżetują pośrednio na tego typu rzeczy.

Jeśli jednak nie możesz sobie wybaczyć, skontaktuj się z linią lotniczą. Prawdopodobnie powiedzą ci, żebyś to zatrzymał.


2

Prostym faktem jest to, że jest to ich własność, a zwrot jest słuszny. To jedyny ciężar moralny, jaki musisz rozwiązać.

Jest to niezależne od przypuszczalnych kosztów po ich stronie. Osoba, z którą się skontaktujesz, nie będzie musiała pracować przez dodatkowe 15 minut z twojego powodu.

Opcje

napisz ccu@aerlingus.com i poczekaj na odpowiedź.

Oddaj go w kasie biletowej lub bagażowej, jeśli wkrótce lecisz.

Lub najszybszym jest wysłanie koca pocztą na adres:

Siedziba Ameryki Północnej
Aer Lingus 300 Jericho Quadrangle, Suite 130 Jericho, NY 11753

Lub znajdź swój kraj tutaj:

Lub https://www.aerlingus.com/support/contact-us/#/tab-0-ireland

Przesyłanie go wymaga trochę czasu i kosztów, ale nie wywołuje frustracji. Nie wymaga interakcji z pracownikami obsługi klienta, którzy nie będą w stanie pomóc.


1
Korespondencja ma również tę zaletę, że OP może po prostu dodać małą notatkę z informacją: „Wziąłem to przez pomyłkę z lotu XXX w dniu RRRR, nie zdając sobie sprawy, że zrobienie tego było zabronione. Przepraszam”. OP nie musi podawać swojej nazwy ani innych informacji identyfikujących, a linia lotnicza będzie miała pojęcie, dlaczego koc nagle pojawił się na poczcie. Może to być zaletą dla niektórych osób.
CVn

2

Jednym ze sposobów, w jaki możesz pomóc branży, środowisku i potencjalnie tej konkretnej linii lotniczej, jest zabranie jej ze sobą jako części zestawu podróżnego.

Kiedy przychodzą stewardesy, rozdając koce, zamiast tego odmawiaj i wyciągnij własne. Będzie to korzystne również dla Ciebie, ponieważ nie wszystkie loty mają ten luksus, a nawet wystarczającą liczbę koców.

Zarówno moja żona, jak i ja, nosimy koce (i często poduszki) w naszych torbach, nawet na stosunkowo krótkie loty krajowe w USA. To tylko sprawia, że ​​życie jest wygodniejsze.


1
Kiedy leciałem międzykontynentalnie, kiedy wsiadałem, na każdym siedzeniu była już mała paczka z kocami ...
Henning Makholm

2
Nadal możesz umieścić ten pakiet w nieużywanym pojemniku górnym. Ten sam efekt.
Pete B.

0

Prawdopodobnie powinieneś go po prostu zatrzymać i iść dalej. Czy to moralnie poprawne? Prawdopodobnie nie. Ale życie jest niesprawiedliwe.

Szkody wyrządzone linii lotniczej są raczej nieistotne. Celowo (zakładając, że wyrzucą je po jednym użyciu, tak jak wyrzucają idealnie dobre jedzenie) zabrałem te koce ze sobą przez około 25 lat, zanim zdałem sobie sprawę, że naprawdę chcą je z powrotem. Zgadnij co, nie poszedłem do więzienia, nikt (nawet personel pokładowy obserwujący mnie otwarcie zdejmującego koce z samolotu) nigdy nie powiedział mi, żebym przestał kraść ich rzeczy, i żadna z linii lotniczych, z którymi podróżowałem, nie zbankrutowała . Więc to tyle.

Z drugiej strony koce te - mimo że są wyjątkowo tanie - mają zaskakująco dobrą jakość i bardzo pożądane właściwości, dzięki czemu ten, który zabrałeś, jest najcenniejszym posiadaniem. Co więcej, jest dość ciepły i wygodny i ognioodporny, czego nie można powiedzieć o żadnym kocu, który można kupić w sklepie.

Jeśli twoje nieczyste sumienie nie pozwoli ci zatrzymać koca, możesz po prostu oddać go z powrotem personelowi pokładowemu bez komentarza (więc to mniej krępujące) podczas następnego lotu. To prawdopodobnie będzie jedyny praktyczny sposób na pozbycie się koca.

Bardzo wątpię, czy linia lotnicza chciałaby poradzić sobie z nadmiernym kosztem zwrotu w większości bezwartościowego przedmiotu, w przeciwnym razie wysiłek przewyższa zyski.
Jeśli do nich zadzwonisz, operator telefonu prawdopodobnie powie Ci, abyś je zatrzymał (i powinieneś być przygotowany, że operator się z ciebie śmieje). Facet na linii telefonicznej nie tylko dba o siebie, ale także z punktu widzenia firmy jest o wiele lepiej, aby pozwolić ci na bezpłatną reklamę (niosąc koc z logo linii lotniczej) niż mieć kogoś, komu faktycznie płacą, aby coś zrobić przydatne marnowanie 15 minut swojego czasu na odzyskanie przeważnie bezwartościowego przedmiotu.
Dopóki nie każdy pasażer kradnie koc (i siedzenie!), Nie stanowi to poważnego problemu, tym bardziej, że maksymalna liczba koców, które można ukraść, jest ograniczona.


Przeczytaj istniejące odpowiedzi, zanim je napiszesz, zwłaszcza gdy jest już tak wiele odpowiedzi. Nie dodałeś nic nowego, po prostu powiedziałeś to samo, co kilka odpowiedzi już tam dostępnych.
Willeke

-1

Po pierwsze, nawet tego nie zauważą, nie będą się dziwić, mają mnóstwo dodatkowych koców w swoich magazynach, wielu pasażerów codziennie zabiera ze sobą małe rzeczy samolotem jak koce, a linie lotnicze nie czują się sfrustrowane że koszt odkażania koca byłby nieco niższy niż koszt użycia nowego.

Z drugiej strony TAK jest to „jakoś” uważane za kradzież, ta uwaga nie pochodzi od linii lotniczej, ale od standardów ludzkich obyczajów, co zrobić najlepiej, dać to bezdomnemu lub zachować przy sobie następnego lotu i zostaw go w samolocie (ale proszę nie zabieraj nowego), cokolwiek zdecydujesz, po prostu zostaw linii lotniczej delikatny e-mail, aby uwolnić się od winy z ramion i uwierz mi, że nie zrobią tego nawet zwróć na to uwagę.


4
To nie dodaje wiele, a może wcale, do już opublikowanych odpowiedzi.
Willeke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.