Czy mogę używać zasilacza zaprojektowanego dla USA w Japonii?


19

Mam zamiar udać się do Japonii (z Wielkiej Brytanii) i wydaje się, że nie mogę kupić zasilacza, który wyraźnie mówi, że można go używać w Japonii. Jednak internet (np. Wikipedia ) mówi mi, że japońskie gniazda zasilania „wydają się fizycznie identyczne” z amerykańskimi (chociaż używają innego napięcia), więc zastanawiam się, czy mogę użyć „międzynarodowego adaptera” (np. Tego , z bardzo przydatną funkcją ładowania USB i wieloma typami gniazd), które mogą być używane w USA, lub czy będę musiał czekać, aż dotrę na lotnisko i zapłacę za to więcej pieniędzy.


Czy posiadasz już taki adapter, czy planujesz go kupić? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​te rzeczy są tańsze w Japonii niż w Wielkiej Brytanii. Transport i zakwaterowanie są tam drogie, ale wiele innych rzeczy jest zaskakująco rozsądnych, niektóre rzeczy są nawet tanie!
hippietrail

Chciałem kupić taki - wolę kupić, zanim pójdę, nawet jeśli jest trochę droższy, ponieważ zarówno mój telefon, jak i komputer mają krótką żywotność baterii i będę musiał je naładować, gdy dotrę do hotelu w wieczorem, zanim będę miał okazję iść na zakupy. Będę o tym pamiętać!
Nathaniel

3
Adaptery podróżne, zwłaszcza te, które twierdzą, że są „ogólnoświatowe” lub „uniwersalne”, powinny działać wszędzie. Poszukaj renomowanych firm lub witryn z recenzjami takich produktów. Ale spodziewam się, że chyba nie wydaje się to dość śmieciowy przedmiot, powinien dobrze działać, szczególnie w przypadku gadżetów zaprojektowanych również do podróżowania, takich jak laptopy, telefony, tablety itp.
hippietrail

1
Jakie urządzenia zamierzasz do niego podłączyć?
Random832

@ Random832 to tylko ładowarki do mojego telefonu, laptopa, maszynki do strzyżenia włosów i czytnika ebooków. Sprawdziłem, czy wszystkie z nich mogą obsłużyć zasilanie 110 woltów; niewielką komplikacją jest to, że większość z nich ma wtyczkę brytyjską, ale maszynki do strzyżenia włosów mają europejską. Już poszedłem i kupiłem ładowarkę, do której podałem pytanie, ponieważ ludzie w sklepie powiedzieli, że powinien działać w Japonii i może zrobić wszystko, czego potrzebuję.
Nathaniel

Odpowiedzi:


18

Musisz odróżnić fizyczny kształt wtyczki od wymagań dotyczących napięcia urządzenia, które chcesz podłączyć.

Jeśli masz adapter stworzony dla USA, to tak, w większości przypadków będziesz w stanie podłączyć ten adapter pod względem fizycznym do gniazd w Japonii.

Jednak będziesz musiał sprawdzić za pomocą każdego urządzenia, którego chcesz użyć, czy obsługują napięcie i częstotliwość sieci, które otrzymujesz w Japonii z gniazdka. Jeśli etykieta na urządzeniu wskazuje na przykład 100–240 V, 50/60 Hz (jak napisano w większości zasilaczy do laptopów), BĘDZIE działać w Japonii. Jeśli mówi 110 ... lub tylko 240 V, istnieje duża szansa, że ​​NIE zadziała w Japonii. Należy także wziąć pod uwagę, że różne części Japonii używają różnych częstotliwości sieci: 60 Hz, która jest używana w USA, i 50 Hz, która jest używana w Europie.

Dobrą rzeczą podczas podróży z Europy (240 V) do Japonii (100 V) jest to, że najprawdopodobniej nie zepsujesz swojego sprzętu, jeśli go podłączysz i nie będzie działać z napięciem 100 V. Odwrotnie, w większości przypadków urządzenie usmaży się. Jeśli go podłączysz, po prostu będzie działać - lub nie. Jeśli nie, nadal możesz spróbować znaleźć alternatywne urządzenie w Japonii na czas, gdy tam będziesz. Zasadniczo podstawowa zasada: przedmioty o wysokim natężeniu prądu (suszarki, tostery itp.) Nie będą działać. Przedmioty, które w większości przypadków mają być przenośne lub do podróży. Sprawdź naklejkę na zasilaczu pod kątem wymagań dotyczących „mocy wejściowej”.


1
Aby potwierdzić na przyszłość, międzynarodowy adapter, o którym wspomniałem w pytaniu, działa doskonale w każdym japońskim gnieździe, z jakim się zetknąłem.
Nathaniel

3
110 jest wystarczająco blisko, aby bez problemu pracować w Japonii. Niewiele urządzeń jest dokładnie tak, jak mówi ich napięcie znamionowe.
drugi

9

Gdy potrzebuję potwierdzenia, muszę sprawdzić tę stronę:

http://users.telenet.be/worldstandards/electricity.htm

Posiada wyczerpującą listę każdego rodzaju, napięcia i krajów, które ich używają. Przydało się to w niektórych dziwniejszych krajach, w których byłem, i jeszcze nie zawiodłem.

Ja sam mam adapter wielozadaniowy. Jedynym krajem, z którym nie radzi sobie, jest Republika Południowej Afryki, która ma 3 gigantyczne zęby - większe niż w Wielkiej Brytanii!

Warto zauważyć, że:

** Mimo że napięcie sieciowe w Japonii jest wszędzie takie samo, częstotliwość różni się w zależności od regionu. Wschodnia Japonia wykorzystuje głównie 50 Hz (Tokio, Kawasaki, Sapporo, Jokohama, Sendai), podczas gdy Japonia Zachodnia preferuje 60 Hz (Osaka, Kioto, Nagoya, Hiroszima).


„Każdy i każdy typ” wtyczki / gniazda? Lub adaptera? Informacje na temat wtyczki / gniazda w Wikipedii wydawały się odpowiednie, ale pozostawiono otwarte pytanie o niektóre urządzenia - a adapter jest rodzajem urządzenia\-:
hippietrail

5

W praktyce odpowiedź brzmi „tak, zwykle”. Jeśli w USA jest OK, istnieje duża szansa, że ​​zadziała bez problemów w Japonii.

Japońskie gniazda są (głównie) fizycznie kompatybilne z amerykańskimi wtyczkami i chociaż nominalne napięcie sieciowe jest niższe w Japonii (100 V), zdecydowana większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych przeznaczonych na amerykańskie napięcie sieciowe (110 V) działa dobrze w Japonii. Większość zasilaczy prądu stałego ma wystarczającą szerokość geograficzną, aby bez problemu poradzić sobie z różnicą. Nawet korespondowałem z producentem elektroniki, który potwierdził to dla swojego produktu, mówiąc, że większość zasilaczy jest celowo zaprojektowana z dużym marginesem bezpieczeństwa, aby poradzić sobie z brakami zasilania i specyfikacją mocy, a różnica między USA a Japonią łatwo spada. w tym zakresie.

Druga kwestia, częstotliwość, nie jest problemem dla większości elektroniki, ponieważ i tak generalnie natychmiast zamieniają się w prąd stały (może to być problem dla starszych zegarów lub czegokolwiek z silnikiem wyłączonym z prądu przemiennego).

Od dawna mieszkam w Japonii i bez problemu wykorzystałem tu mnóstwo amerykańskich produktów elektronicznych. Wydaje mi się, że miałem tylko jedną rzecz, która nie działała poprawnie (analogowy syntezator z rzadkim zasilaczem prądu zmiennego, który zależał od napięcia linii do strojenia ... bity cyfrowe działały dobrze, ale dźwięk nie był dostrojony ).


1
Wyraźnym przykładem marginesu jest w UE: zgodnie z prawem wszędzie jest 230 V ± 10% (207 V – 253 V); w rzeczywistości kontynent wykorzystuje swoje historyczne napięcie 220 V, a Wielka Brytania - ich historyczne napięcie 240 V, i wszystko jest w specyfikacji.
gsnedders

Amerykańskie napięcie sieciowe wynosi w rzeczywistości 120 V. Nie było 110 V, odkąd energia elektryczna została po raz pierwszy wprowadzona na rynek dla konsumentów, trzeci wzrost do 115 V był przedwojenny. To zabawne, że reklama wczesnych firm Edison tak mocno utkwiła w świadomości zbiorowej.
Harper - Przywróć Monikę

4

Element, z którym się łączysz, to adapter gniazda, a nie konwerter napięcia. To będzie nie konwertować japoński standardową energię elektryczną do brytyjskiej normy elektrycznej. Dlatego można go używać tylko z urządzeniami pracującymi w szerokim zakresie napięć. Lepszy sprzęt elektroniczny (np. Laptop) i sprzęt przeznaczony dla podróżujących (np. Podróżna suszarka do włosów) może być w porządku, ale należy to dokładnie sprawdzić.

Nawiasem mówiąc, nie wszystkie gniazda USB są sobie równe. Maksymalne napięcie wyjściowe 1 A wynosi gniazdo USB podłączonej ładowarki podróżnej. To nie jest złe, ale powiedzmy, że ładujesz z niego iPhone'a, może to potrwać dłużej niż się spodziewasz.0

Mogę dodać do powyższego. Wysokoprądowe produkty brytyjskie 240 V, takie jak suszarki do włosów i czajniki, nie będą działać w Japonii, ale można kupić typy podróżne z wyłącznikiem napięcia 240/120, które powinny działać w USA i Japonii z odpowiednim adapterem wtyczki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.