Jaki jest obecny stan bezpośrednich pociągów Eurostar Londyn-Amsterdam?


12

W maju 2017 r. Pojawiły się różne doniesienia prasowe, że do końca roku Eurostar będzie prowadził bezpośrednie pociągi z Londynu do Amsterdamu; na przykład zobacz London Evening Standard . Jaki jest obecny status tych planów? Rezerwacje Eurostar są otwarte w styczniu 2018 r., Ale kiedy szukam Londynu do Amsterdamu, w dowolnym dniu próbuję wydajności. Niestety, w tej chwili nie ma pociągów wracających w wybranym dniu. Spróbuj ponownie później. Rozpoznaje on jednak Amsterdam jako miejsce docelowe, w przeciwieństwie do innych holenderskich stacji, które nie są planowane do obsługi przez Eurostar.

Jaki jest ostatni stan w dniu rozpoczęcia bezpośrednich pociągów Eurostar między Londynem a Amsterdamem?


Jaka jest Twoja lokalizacja? Kiedy wybieram Stany Zjednoczone, nawet nie sugeruję Amsterdamu jako miejsca docelowego. Kiedy wybieram Wielką Brytanię, oferuje mi Amsterdam, a nawet sporo połączeń z Londynu do Amsterdamu (ale oczywiście żadne z nich nie jest bezpośrednie).
martin.koeberl

@ martin.koeberl Mam siedzibę w Wielkiej Brytanii. Czy próbowałeś dat po zmianie harmonogramu w grudniu? Dla mnie nie dałoby to nawet pociągów pośrednich, prawdopodobnie dlatego, że pociągi nieobsługujące Eurostar w NL / BE / FR nie są jeszcze możliwe do rezerwacji, chociaż te ostatnie mogą się zmienić każdego dnia.
gerrit

Chociaż nie możesz jeszcze pojechać pociągiem do Amsterdamu z Londynu, możesz wziąć Eurostar do Brukseli i połączyć się tam z pociągiem w Amsterdamie, więc nadal jest to dość dogodna podróż.
Jim MacKenzie,

@JimMacKenzie Tak, oczywiście i robiłem to wiele razy. Bezpośrednie pociągi będą jednak 45 minut szybsze
gerrit

@gerrit Tak, próbowałem przez cały tydzień w styczniu. Dziwne, że oferowało mi połączenia, których nie oferowało.
martin.koeberl

Odpowiedzi:


9

Edytuj 4 lutego 2020 r

Należy pamiętać, że ta odpowiedź ma teraz wyłącznie znaczenie historyczne. Pełny obraz znajduje się w odpowiedzi @jcaron Kiedy planowane jest uruchomienie bezpośrednich pociągów Eurostar z Amsterdamu do Londynu?

W skrócie, zaczynają się od 30 kwietnia 2020 r. Z Amsterdamu Centraal, ale dopiero 18 maja 2020 r. Z Rotterdamu Centraal, ponieważ potrzeba tam więcej pracy na terminalu.

================ bit historyczny zaczyna się tutaj ==================

Sytuacja się zmieniła. Mężczyzna w fotelu 61 podał nawet stronę o postępach.

https://www.seat61.com/trains-and-routes/direct-eurostar-london-to-amsterdam.htm

Zasadniczo mamy nadzieję na uruchomienie pociągów wiosną 2018 r., A pociągi testowe już jeżdżą na trasie. Podjęto prace nad obiektami zarówno w Rotterdam Centraal, jak i Amsterdam Centraal w celu kontroli bezpieczeństwa pasażerów udających się do Londynu. Jednak dokładne ustalenia będą podlegać zatwierdzeniu przez rząd, więc może się zdarzyć, że w momencie rozpoczęcia usługi pasażerowie do Londynu będą musieli zatrzymać się w Brussel / Bruxelles w celu kontroli.

Artykuł zawiera więcej szczegółów, choć wstępnych na tym etapie (luty 2018 r.).

========== edytuj 9 lutego ==============

Na szczęście dzień po tym, jak opublikowałem, że CEO Eurostar zadzwonił do Marka Smitha (aka Man in Seat 61), aby poinformować go, że usługi rozpoczną się 4 kwietnia, a rezerwacja rozpocznie się 20 lutego. Zobacz jego tweet tutaj i różne inne tweety w tym samym czasie.

========== dalsza edycja 7 marca ===========

Teraz jest jasne, że chociaż uruchomią się bezpośrednie pociągi Amsterdam-Amsterdam, nie będzie bezpośredniej obsługi Amsterdamu, dopóki kontrole paszportowe nie zostaną wdrożone na holenderskim końcu. Więc chociaż pociągi wrócą, będą przewozić tylko pasażerów z Brukseli w Brukseli i Brukseli z Londynu. Przystanek w Brukseli nie jest wystarczająco długi, aby wysiąść i ponownie się odprawić. Więcej szczegółów na stronie Seat 61 znajduje się powyżej.


1
Potwierdzony przez The Guardian: theguardian.com/business/2018/feb/09/… . Wreszcie! :)
gerrit

Zrobiłem dzisiaj wiadomości radiowe (9 lutego 18) i kiedy wróciłem do domu, ktoś inny je dodał. :-)
Willeke

5

Zdecydowanie nie jest na dobrej drodze do 2017 roku. Najnowsze prognozy wskazują nie wcześniej niż Wielkanoc 2018 roku. From the Independent


Ale artykuł mówi, że usługa rozpocznie się w 2017 roku, ale regularna usługa zostanie uruchomiona nie wcześniej niż przed Wielkanocą. Teraz tak naprawdę nie wiem, co to jest usługa nieregularna, ale nie znalazłem ani jednego bezpośredniego pociągu przez cały tydzień w styczniu. Nie jestem więc pewien, czy artykuł jest przestarzały, system jeszcze nie zna pociągów, czy nieregularna usługa to pociąg mniej niż raz w tygodniu.
martin.koeberl

Najwyraźniej Wielkanoc 2018 jest potwierdzona przez Eurostar, cokolwiek to znaczy railmagazine.com/news/network/…
mdewey

2
Usługi testowe są teraz wyświetlane od St Pancras do Amsterdamu twitter.com/Clinnick1/status/943387457235640320
mdewey,

4

Pociągi bezpośrednie (w sensie „pozostań w tym samym pociągu”) w kierunku Londyn -> Amsterdam kursują od kwietnia 2018 r.

Jednak do tej pory w odwrotnym kierunku (Amsterdam -> Londyn) użytkownicy musieli zabrać Thalys z Amsterdamu do Brukseli, przejść tam kontrolę bezpieczeństwa i kontrolę paszportową, a następnie wsiąść do pociągu Eurostar do Londynu.

Zmieni się to w kwietniu 2020 r. Wraz z wprowadzeniem kontroli bezpośrednio w Amsterdamie oraz podróż pociągiem z Amsterdamu do Londynu. Bezpośrednie podróże z Rotterdamu do Londynu zostaną wprowadzone w maju 2020 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie /travel//a/152224/30703


2

Kilka holenderskich źródeł twierdzi, że rozpocznie się również od grudnia 2017 r.

Teraz te artykuły pochodzą również z maja 2017 r. I wydają się być oparte na cytacie prezesa Eurostar Nicolasa Petrovica, co jest prawdopodobnie zbyt optymistyczne. Jego plany mają zacząć od dwóch codziennych wycieczek i dodać trzecią około Wielkanocy 2018.

Z drugiej strony „źródło firmy” mówi, że usługa „regularna” (w przeciwieństwie do jazdy testowej?) Nie rozpocznie się do Wielkanocy: http://railnews.mobi/news/2017/05/25-eurostar-plans- easter-launch-to.html? utm_source = dlvr.it & utm_medium = twitter

Nie udało mi się znaleźć bardziej aktualnych informacji, ale gdyby naprawdę zaczęły się w grudniu, prawdopodobnie zaczęłyby już reklamować.


2

Nawiasem mówiąc, The Guardian / Mark Smith (The Man in Seat 61) niedawno opublikowany 9 października 2017:

Eurostar planuje w przyszłym roku uruchomić bezpośrednie pociągi z Londynu do Amsterdamu Centraal, skracając czas podróży do 3 godzin 55 minut. W międzyczasie łatwo jest dotrzeć do Holandii pociągiem z przesiadką w Brukseli, w około 4 godziny 40 minut od 99 £ rezerwacji powrotnej w Eurostar lub b-europe.com.


„Następny rok” może nawet oznaczać na początku harmonogramu 2019 w grudniu 2018 r. Miałem nadzieję na bardziej precyzyjną odpowiedź. I dlaczego nie dziwię się, że artykuł napisał Mark „Seat61” Smith :)?
gerrit

I nawet nie zauważyć, że @gerrit chociaż ja zastanawiam się, dlaczego wszystkie najlepsze komentarze były Dzięki Mark człowiek w seat61 ...
davidb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.