Co jest wyświetlane na tablicy przylotów na lotnisku, jeśli brakuje lotu lub nastąpił awaria?


57

Co jest wyświetlane na tablicy przylotów na lotnisku, jeśli brakuje lotu lub nastąpił awaria?

Czy rzeczywiście powiedzą rozbił się / przegrał lub po prostu coś takiego opóźniony .

enter image description here


Komentarze nie są przeznaczone do szerszej dyskusji; ta rozmowa była przeniósł się do czatu .
JonathanReez

Odpowiedzi:


61

Nie ma ogólnego standardu; zależy to od własnych procedur portu lotniczego, ilości dostępnych informacji i potencjalnie szybkiej decyzji podjętej przez kierownika portu lotniczego.

Oto artykuł , znalezione przez Googlinga „Tablica przylotów uległa awarii” , ze zdjęciami tablic przylotów po słynnych wypadkach.

Statusy pokazane w różnych przypadkach obejmują Licznik opóźniony, przejdź do informacji, anulowany, i nic w ogóle (puste pole statusu).


7
Prawdopodobnie zależy to również od tego, co oprogramowanie, z którego korzysta, wspiera ...
Jasper

30
System zadziałał! Googling arrival board crashed teraz wskazuje na te pytania.
Engineer Toast

4
Plz nie łączy się z artykułami, w których pokazują artykuły NSFW na pasku bocznym
Ferrybig

10
@Ferrybig: Nie mam kontroli nad tym, które inne artykuły wybiorą na pasku bocznym w danym momencie.
Henning Makholm

8
@Ferrybig wyświetlane reklamy są prawdopodobnie dopasowane do Twojej ostatniej aktywności przeglądania. Na przykład niedawno szukałem oprogramowania, a paski boczne na tej stronie reklamują to, czego szukałem! Być może powinieneś korzystać z prywatnego przeglądania podczas odwiedzania niektórych witryn w przyszłości, aby uniknąć dostępu do historii sieci reklamowych
Darren H

19

TL / DR: To, co pokazuje, pochodzi z połączenia różnych źródeł danych i zasad mających zastosowanie do priorytetów i innych anomalii. Ponieważ na szczęście strata samolotów jest tak rzadka, jest obsługiwana w niestandardowy sposób, a czasami nieprawidłowo.


Będzie to zależało od operatora ekranu, na którym uzyskują dane i jakie mają określone reguły wyświetlania.

Same dane są scalane z:

  • Różne agencje rządowe, FAA / EuroControl
  • GDS jak Sabre
  • Same linie lotnicze
  • Agregatory komercyjne

Problem polega na tym, że nie ma akceptowanego sposobu oznaczania tego typu sytuacji. Ponadto nie jest niczym niezwykłym, że określony lot spada z kanału ASDI lub ACARS z nieszkodliwych powodów, więc operator ekranu nigdy nie powinien zakładać, że brakujący samolot uległ awarii.

Dlatego może to zająć trochę czasu i mieć różne wyniki w sytuacji. Wyświetlacz nigdy nie pokazywałby „Crashed” lub „Lost”. Po pierwsze, to po prostu szalone; po drugie, wyświetlacz nie jest wolnym tekstem, to tłumaczenie kodu.

Wiele zależeć będzie od tego, które informacje mają pierwszeństwo. Tak więc, jeśli dostawca danych opiera się tylko na źródłach rządowych, a lot spada z kanału, może po prostu kontynuować używanie ostatnich znanych wartości, aż upłynie czas przybycia, a następnie przyjąć opóźnienie lub po prostu odejść i zostać usuniętym z lista wyświetlania. Istnieją podobne zasady wykrywania wykroczeń, zwrotów i innych sytuacji operacyjnych.

Ale jeśli mają również GDS lub kanał lotniczy, mogą pokazać Anulowane lub bardziej szczegółowe informacje. Dlatego też zobaczysz różnice między informacjami na tablicach, szczególnie między tymi obsługiwanymi przez linie lotnicze i przez lotnisko.


10
„wyświetlacz nie jest wolnym tekstem, to tłumaczenie kodu”. - nie jest wykluczone, że może istnieć kod „Zagubiony”, chociaż wyświetlanie go publiczności byłoby, jak mówisz, „szalone” z powodu niewrażliwości na pozwolenie ludziom dowiedzieć się w ten sposób.
Random832

3
@ Random832 Tak, nadpisanie jest w miksie, ale jest jednym z tych „Czekaj, kto pamięta, jak to zmienić?” sytuacje. Nawet nie pamiętam, czy to było częścią FID, z którym pracowałem (tak, wiem, o czym tu mówię;). Po ustabilizowaniu instalacji po prostu działa.
Johns-305

7
@emory AR51 dla Ameryki Północnej i ER2B w Europie dla niekontrolowanego przekierowania do kosmosu. Dyspozycja pasażera nie obejmuje telemetrii lotu. Opóźnienie powinno być jednak zgłaszane normalnie.
Johns-305

1
- Uwaga UWAGA! Lot 513 zaplanowany na 17:25 jest anulowany, ponieważ uderzył w ocean.
JonathanReez

1
@RobertColumbia W tym celu lotnisko dywersyjne zostaje zmienione na JIRA, a czarna dziura to DLMN. Chociaż czas przybycia jest zazwyczaj odległy.
Johns-305
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.