UK.gov mówi, aby nie dołączać „rezerwacji lotu / hotelu”, ale wtedy moja automatycznie wygenerowana lista kontrolna prosi mnie o zaznaczenie, czy dołączam ten dokument


16

„Gość: przewodnik po dokumentach towarzyszących” sekcja 4 określa dokument, którego „ NIE powinienem wysyłać, chyba że wyraźnie o to poproszę”. Do tych dokumentów, których nie należy składać, należą rezerwacje lotów i rezerwacje hotelowe.

Jednak po uiszczeniu opłaty wizowej otrzymałem listę kontrolną obejmującą następującą sekcję i prosi mnie o zaznaczenie, jeśli chcę dołączyć określony dokument:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co więc należy tutaj zrobić? Gdzie jest bezpieczniejsza strona tego problemu? Dołączać czy nie dołączać?

Odpowiedzi:


12

Co więc należy tutaj zrobić? Która strona jest bezpieczniejsza? Dołączać czy nie dołączać?

Nie dołączać. Nie kupuj płatnego biletu, nie płać za hotel. Te listy kontrolne są ogólne i obejmują szeroki zakres przypadków, a nie tylko standardową wizę dla gości. Absolutnie dobrze jest nie zaznaczać niektórych pól wyboru. Na przykład, jeśli ubiegasz się o tranzyt, potrzebujesz potwierdzonego biletu itp.

Część 4: dokumenty, których nie powinieneś wysyłać, chyba że wyraźnie o to poprosisz

...

rezerwacje hoteli

rezerwacje lotów

Referencje: Gość: Przewodnik po dokumentach pomocniczych

Jednak wycieczka to nie tylko bilet. To właściwie plan. Udostępnij im ten plan. Na przykład, jeśli planujesz wyjechać na 6 dni w listopadzie, wtedy na faktyczne daty podróży uzyskaj rezerwacje biletów (nieopłacone - w przypadku odwołania zostaną one zapłacone) i pokaż im, jak i kiedy planujesz przyjechać i wrócić z Wielkiej Brytanii.

Oto oficjalny tekst na poparcie mojej oceny

W przypadku wniosków wizowych odwiedzający nie muszą przedstawiać planu podróży, ale zwykle należy się spodziewać, że wnioskodawca będzie miał pewne plany dotyczące pobytu i poda informacje na ten temat w formularzu wniosku.

Na granicy należy oczekiwać, że wnioskodawca będzie mógł odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co planuje zrobić

Źródło: Odwiedź wytyczne - Opublikowane dla pracowników Home Office w dniu 14 czerwca 2017 r

Oczywiście, jeśli masz list z zaproszeniem, musisz go przedstawić i przedstawić dowód imigracji sponsora w Wielkiej Brytanii, który jest oczywisty.

Jeśli kupisz bilety i zapłacisz za hotele i dostarczysz im je przed uzyskaniem wizy do Wielkiej Brytanii , faktycznie osłabisz, a nie wzmocnisz swój wniosek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.