Jaka jest wartość „ludobójstwa” i podobnych pytań na temat amerykańskiej imigracji z I-94?


26

Minęło trochę czasu, odkąd byłem w Stanach Zjednoczonych, więc nie jestem pewien, czy nadal jest używany, ale pamiętam, że zawsze musiałem wypełniać formularz I-94, który zadawał dziwne pytania: na przykład, czy masz kiedykolwiek byłeś zamieszany w ludobójstwo lub szpiegostwo, czy też starasz się o wejście w działalność przestępczą lub niemoralną.

Zawsze zastanawiałem się, jaka jest wartość tych pytań. Zakładam, że amerykańscy urzędnicy imigracyjni nie są na tyle naiwni, by wierzyć, że ktoś zgodnie z prawdą odpowiedziałby „tak”. Zakładam jednak, że te pytania nie są tylko po to, by „bawić” podróżników. Jedyne, co mogę wymyślić, to to, że leżenie tam może być użyte przeciwko komuś w sądzie później? Czy to prawda, czy może jest inna wartość zadawania tych pytań?


Zakładam, że dzieje się tak ze względów prawnych. Chcą się chronić prawnie.
RoflcoptrException

1
Stany Zjednoczone są dalekie od jedynego kraju, który zadaje takie pytania w formularzu imigracyjnym.
hippietrail

Tak, ale masz pytanie: „Czy jesteś uzależniony od narkotyków?” Odpowiedź pozytywna nie musi uniemożliwiać Ci wejścia, ale fałszywa odpowiedź negatywna może później sprawić kłopoty.
jo '11

Wydaje mi się, że nigdy nie dowiem się, co oznaczało „moralne zmartwienie” :)
Roddy

1
Ponieważ pytanie zostało podważone, dodam link do artykułu BBC o Mandie Stevenson , niefortunnej Brytyjce, która przez przypadek zaznaczyła „tak” pod kątem bycia terrorystą przy składaniu wniosku o ESTA, a następnie została odrzucona i zmuszona do złożenia wniosku o pełna wiza.
choster

Odpowiedzi:


23

Jest na to pytanie w Skeptics-SE:

Przyjęta odpowiedź podała dwa przykłady deportacji osób za leżenie na swoich formularzach, w tym jedną, która nie wspomniała o swojej historii z SS podczas ubiegania się o wizę w 1959 r., A DoJ dogonił ją w 2004 r. I deportował.


Czy to powinno oznaczać, że gdyby wspomniała o swojej historii SS, to USA nie deportowałyby jej za to?
hippietrail

4
Mogli odrzucić początkowy wniosek wizowy.
DJClayworth,

16
@hippietrail: oznacza to, że nie potrzebują żadnego dodatkowego powodu do deportacji, oprócz podania fałszywych informacji we wniosku wizowym. To nie byłoby możliwe, gdyby nie było takiego pytania.
vartec,

13

Po pierwsze, jest to sposób wyrażenia sprzeciwu USA wobec niektórych osób przybywających do ich kraju. To stanowi podstawę prawną. To sposób, w jaki mówią każdemu z góry: „jeśli to zrobisz, nie chcemy cię tutaj”.

Dla większości z nas nie ma to różnicy, ale ci, którzy mówią, że popełnili ludobójstwo lub mają choroby zakaźne, są tego świadomi. To drobiazg, ale później staje się ważny. Oczywiście ktoś Mógł Kłamać, ale później będzie to duże. Zobacz, dlaczego wkrótce ...

Po drugie, JEŻELI popełnisz przestępstwo i jest to w ogóle wątpliwe w sądzie - powiedzmy, że myślą, że próbowałeś popełnić masowe morderstwo, ale nie możesz tego zrobić. Nie chcą cię w pobliżu, bo, szczerze mówiąc, wiedzą, że chcesz zabić, ale nie mogą tego udowodnić. Ale teraz, dzięki niektórym badaniom CIA, odkryli, że powodowałeś problemy w jakimś losowym afrykańskim kraju i dlatego skłamałeś na swojej formie, boja, mają oni prawny powód, aby cię wyrzucić z kraju. Kara za okłamanie urzędnika amerykańskiego (policjanta, straży granicznej i innych) może być poważniejsza niż kara za przestępstwo!

Po trzecie, powiedzmy, że jesteś emerytowanym szpiegiem dla ... Holandii. Rzeczy wyszły - odtajnione, a CIA wie, że byłeś szpiegiem, ale hej, jesteś w dobrych stosunkach. Musisz jednak zaznaczyć tak dla tego formularza, mimo że wszystko, co zrobiłeś, jest zgodne z prawem. Podniesie to kwestię i pozwoli ambasadom i konsulatom USA rozważyć takie trudne kwestie przed podróżą, kiedy ubiegają się o wizę.

Być może zostałeś również deportowany z kraju, jak na przykład kubański uchodźca. Teraz, lata później, wszyscy jesteście legitymowani, jesteście politykiem, ale musicie zaznaczyć tak, ponieważ szczerze mówiąc, chcą wiedzieć, czy ktoś, kogo deportowali, próbuje wrócić, LUB, co ważniejsze, mogą mieć jesteś już w aktach. Zgłaszając „tak” przy ubieganiu się o wizę, ambasada może rozwiązać ten problem przed podróżą, ponieważ USA poinformują ich, że może to być problem, aby umożliwić prawidłowe uwierzytelnienie.

Zastanów się nad Nelsonem Mandelą. W Afryce apartheidu w Południowej Afryce uważał się za terrorystę. Był w więzieniu przez dziesięciolecia. Potem został prezydentem. Więc kiedy jego biuro wypełnia formularze, możesz zagwarantować, że USA wiedziały o swojej kryminalnej przeszłości - to były wiadomości ze świata! Jednak jako prezydent Republiki Południowej Afryki miał teraz bardzo ważny powód do podróży do USA.

Tak więc, te pytania mają określoną wartość. „Zabawne” i „dziwne” jest myślenie o zaznaczeniu tego, ale dla wielu osób mających ważne powody podróży muszą upewnić się, że potencjalne problemy zostaną rozwiązane, zanim dotrą do granicy z USA.


dyplomaci są generalnie wykluczeni z przepisów wizowych :) Jako BYŁY dyplomata, tak.
jwenting

2
@jinginging wręcz przeciwnie, osoby podróżujące do USA jako dyplomaci są zobowiązane do otrzymania wiz dyplomatycznych, nawet jeśli inaczej nie potrzebowaliby wizy, ponieważ pochodzą na przykład z kraju VWP. Prawdą jest jednak również to, że osoby ubiegające się o takie wizy są zwolnione z prawie wszystkich podstaw dyskwalifikacji.
phoog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.