Jak mam radzić sobie ze żebrakami w Indiach?


81

Słyszałem, że pokazanie pieniędzy lub pomoc komuś w Indiach jest niebezpieczne.

Czy są jakieś zasady, które powinienem przestrzegać, aby uniknąć kłopotów? Jak mam radzić sobie z tymi żebrakami?


10
Nie mam żadnej konkretnej porady, aby odpowiedzieć na twoje pytanie, ale podczas moich podróży bardzo rzadko ktoś mnie martwił. Nie jestem pewien, czy to pomogło, czy nie, ale byłem ubrany i podróżowałem bardzo tanio, więc może nie uważali, że warto się tym przejmować!
Ciaocibai

4
Nawiasem mówiąc, w Indiach są one nazywane „żebrakami”. Paupers to archaiczny termin, którego wielu może nie rozumieć w Indiach.
Ankur Banerjee

6
Byłem ubrany tanio i podróżowałem tanio, a przede wszystkim denerwowały mnie kierowcy rikszy. Czasami ich grupka. Jeśli chodzi o żebraków, prześladują one głównie obszary turystyczne, więc bardzo mnie dręczyły w tych miejscach. Wiedzą, że miejscowi są odporni na ich oszustwa. Idąc tylnymi drogami o jedną czy dwie przecznice dalej, byłem traktowany raczej jako ciekawostka niż drzewo pieniędzy.
hippietrail

6
Nie wspierać tych rikszy, ale to głównie entuzjazm, który sprawia, że ​​zachowują się tak i nic więcej. Zwykły uśmiech i cześć sprawiłyby, że hem się zarumieniłby i byliby bardzo szczęśliwi mogąc ci pomóc, jeśli potrzebujesz ... To INDIA ...
mk ..

Powinieneś spróbować zaangażować się w pełnoetatowego przewodnika.
Kinjal Dixit,

Odpowiedzi:


80

Jeśli nie wyglądasz jak tubylec, będziesz ścigany przez nędzarzy / żebraków. Jeśli ci pomożesz, mogą przyjść zazwyczaj żebracy z prośbą o pieniądze.

Zasadą, którą należy szanować, jest ignorowanie każdego, kto prosi o pieniądze - rozmowa nigdzie nie prowadzi.

Dbaj o bezpieczeństwo - nie wystawiaj swoich pieniędzy. Nigdy nie wiesz, kto na ciebie patrzy i co mają na myśli.


41
Możesz być również zaskoczony, gdy dowiesz się, że istnieje wiele rakiet nędzarzy / żebraków, które działają jako firmy, w których wielu biednych ludzi będzie pracować pod szefem, a nie dla siebie. To nie jest coś wymyślonego dla Slumdog Millionaire. Powszechnym oszustwem, kiedy kilka lat temu byłem w Bombaju, najwyraźniej młode matki prosiły cię o kupienie mleka w proszku dla swoich dzieci. Zazwyczaj nie są to matki dzieci, a mleko w proszku zostanie odsprzedane do sklepu, a pieniądze zostaną podzielone między różnych uczestników programu.
hippietrail

104

Najlepszą taktyką w Indiach jest ignorowanie żebraków / nędzarzy i kontynuowanie działania. Sam fakt, że ludzie dają pieniądze, tworzy błędne koło, w którym ludzie są zmuszani do wykonywania zawodu przez lokalną mafię. Tak, możesz myśleć, że twoje jałmużny dla małego dziecka go nakarmią, ale w rzeczywistości bardzo często zdarza się, że rodzice dzieci lub miejscowa mafia zabiorą swoje pieniądze pod koniec dnia.

Czasami żebracy mogą być bardzo natarczywi i mogą nawet fizycznie próbować cię powstrzymać, szarpiąc koszulę itp. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z sytuacją nie jest wrzucanie w nią pieniędzy, ale grzeczne, ale stanowcze odmawianie i odejście.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Dobrym punktem wyjścia jest GiveIndia , katalog organizacji w Indiach zajmujących się różnymi problemami w tym kraju.


6
Zawsze możesz jednak kupić im jedzenie.
Salman von Abbas

5
Kupowanie im jedzenia nie wydaje się nawet „czymś do zrobienia” :( Cytując @hippietrail tutaj ”Powszechnym oszustwem, kiedy byłem w Mumbaju kilka lat temu, najwyraźniej młode matki prosiły cię o zakup mleka w proszku dla swoich dzieci. zazwyczaj nie matki matek, a mleko w proszku zostanie odsprzedane do sklepu, a pieniądze zostaną podzielone między różnych uczestników programu ”
Adrien Be

@AdrienBe Co dajesz coś, co należy spożywać mniej więcej bezpośrednio?
Bernhard,

@Bernhard: prob najlepszy pomysł
Adrien Be

18

To trudny problem w każdym kraju. Jednak większość organizacji charytatywnych powie ci, że nigdy nie powinieneś dawać pieniędzy żebrakom. Powodem jest to, że są to tylko pieniądze i często pieniądze trafią na narkotyki, napoje, a nawet „przełożonego” - jak widać w Slum Dog Millionaire - dzieci żebrzą o gang, a same nie dostają pieniędzy.

Organizacje charytatywne mają pogląd, że mogą lepiej dystrybuować pieniądze, kupować ubrania, jedzenie itd. I zapewniać dotarcie do właściwych ludzi.

Są jednak z tym problemy. Niektóre organizacje charytatywne mają ogromne koszty ogólne - duża część darowizn przeznaczana jest na opłacenie części personelu, koszty transportu itp. - więc tylko niewielki procent darowizny dociera do osoby końcowej.

Ponadto w niektórych krajach nie ma organizacji charytatywnych dla każdego obszaru lub ludzie nie mogą dotrzeć do organizacji charytatywnej, lub boją się jej użyć, a nawet nie wiedzą, że istnieją.

Jeśli martwisz się tym, zamiast dawać pieniądze, oferować jedzenie lub wodę, jest to natychmiast korzystne - jeśli będą się błagać, będą wdzięczne, a Twoja darowizna nie zostanie zmarnowana. Po prostu spróbuj traktować ich jak osoby, bez względu na to, czy to narkotyki, bezrobocie, czy cokolwiek, co sprawiło, że znaleźli się w takiej sytuacji, są w trudnym miejscu, ale wciąż są ludźmi i nadal zasługują na szacunek.


18

W Indiach prawdopodobnie będziesz stale atakowany przez udręczone istoty ludzkie - matki z niemowlętami na rękach, małe dzieci, osoby niepełnosprawne, trędowatych i inne. Często trudno jest przymknąć oko. Najczęściej sugerowałbym ignorowanie, stwardnienie, nie mów stanowczo i odejdź. Ale może czasami chcesz poddać się szarpnięciu serca - szczególnie w przypadku małych dzieci i osób chorych. Zachowaj małe zmiany na te okazje. Jeśli jesteś otoczony przez wielu, ponownie bądź stanowczy i powiedz „nie”.

Prawdą jest, że większość żebraków należy do zorganizowanych żebraków. Zamiast pieniędzy, możesz zapewnić dziecku jeden kwadratowy posiłek dziennie. To naprawdę niewiele; dziecko nie głoduje, a ty odejdziesz czując się dobrze.

Moja rada, spójrz na każdą sytuację i zdecyduj, jak sobie z tym poradzić. Jedną rzecz, którą staram się zastosować, jeśli ktoś świadczy usługi - takie jak czyszczenie pojazdów na skrzyżowaniu, sprzedaż gazet - „kupuję” tę usługę od nich i daję im coś więcej niż oczekują (zapłać 5 Rs za gazeta, jeśli gazeta faktycznie kosztuje 2 Rs ).

Nie powiedziałbym, że dawanie jest „niebezpieczne”. Jak w każdym innym kraju, zawsze dobrze jest zachować ostrożność.


28
Nie mogę mówić w imieniu Indii, ale w Meksyku bardzo mocno zniechęcam do dawania dzieciom. W Meksyku każde dziecko ma prawo do bezpłatnej edukacji. Ale jeśli odniosą sukces, żebracy, pójdą tą ścieżką kariery i nie pójdą do szkoły. Ponieważ są to małe dzieci, poddajemy się holownikom naszego serca, ponieważ ich kariery są krótkie, gdy pojawiają się nowe małe słodkie dzieci, które nie mają wykształcenia ani dochodów. W tym momencie mają niewiele opcji oprócz życia przestępczego lub bardzo krótkiego życia.
hippietrail

11

Po wielu miesiącach w Indiach natknąłem się na moją preferowaną metodę:

Zdjęcie Saptarshi Biswas.  licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  • kontynuuj to, co robiłem

Podoba mi się, że jest to trochę bardziej szanowane dla drugiej osoby. Jednak główną zaletą jest to, że kiedy po prostu zignorowałem osobę błagającą, często kontynuowali mnie i pytali i za każdym razem, gdy wypróbowałem powyższą metodę, zawsze szli dalej. Działa jak magia.


10

Jeśli nie możesz ich zignorować, przygotuj kilka rzeczy, które możesz im dać zamiast pieniędzy. Batony czekoladowe byłyby w porządku - dzieci będą szczęśliwe i nie będziesz mieć złego samopoczucia. Nie dawaj im pieniędzy. Spróbuj wydostać się z miejsc, w których może cię otaczać wiele osób i wypatruj złodziei.


5
Widziałem starsze dzieci bijące młodsze dzieci za przyjmowanie jedzenia zamiast pieniędzy. Chociaż może dlatego, że się nie dzieliłem. Nie pamiętam, czy było to w Indiach czy Meksyku. Miałem przeczucie, że starsze dziecko było jakimś szefem młodszego. Młodsze dzieci są bardziej opiekuńcze, dlatego otrzymują pierwszą pracę żebrzącą.
hippietrail

Również czekolada może nie być dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę, że mogą nie mieć dostępu do dentystów.
drat

6

Popieram odpowiedź Ankur Banerjee. Żebraki w Indiach mogą łatwo odróżnić cudzoziemców (jak nazywają) od Desi (tj. Indian). Mają też talent do identyfikowania nawet od miejscowych, którzy mogą zdobyć pieniądze w porównaniu z tymi, którzy nie dadzą, to wszystko z doświadczenia.

Nie trzeba dodawać, że znają wartość dolara, i widziałem żebraków proszących o dolara, gdy cudzoziemiec daje im rupię, a stado innych żebraków. Ujawni to również twoje kosztowności - większość żebraków to kieszonkowcy.

Najlepiej zignoruj ​​je całkowicie. Nawet na nich nie patrz. Dałem rupię w Indiach, ale żebrak był arogancki, że, jak mówi, dajcie dolara. Teraz żebracy nie biorą jedzenia (New India) - jednym z powodów jest to, że miejscowi dają stare lub zepsute rzeczy, i żebracy są ostrożni. Po drugie, za pieniądze mają więcej opcji na jedzenie i inne rzeczy - żebracy mają też telefon komórkowy (powiedzmy telefon komórkowy)

Czytam książkę Kirana Bedi zatytułowaną What Went Wrong - w jednym z rozdziałów pamiętam, że obcokrajowiec wpadł w pułapkę, pomagając żebrakowi, który był przemytnikiem narkotyków. Ponownie policja jest również skorumpowana, że ​​cudzoziemiec nie może się udowodnić i wdał się w różne problemy.

Bądź więc ostrożny - lepiej nie pomagać, niż pomagać i wpaść w kłopoty. Zazwyczaj przekazuję darowiznę na iskcon.org; twierdzą, że edukują i karmią biedne dzieci.


5
„większość żebraków to kieszonkowcy” - Czy masz statystyki potwierdzające to roszczenie? Ja i mój towarzysz podróży błagaliśmy wiele razy w Indiach, ale nigdy nie okradliśmy.
hippietrail

3
Proszę nie zrozum mnie źle, powiedziałem to z doświadczenia. Myślę, że byłeś ostrożny i nie dałeś szansy.
oneworld

5

Podróżuję drogami Indii i znajduję cudzoziemców zalanych żebrakami. Lepiej ich unikać. W nielicznych przypadkach, gdy ktoś udziela jałmużny, przyciąga jeszcze kilka osób zza rogu.

Ostatecznie to Ty decydujesz, komu dać, a kogo nie. Miejscowi żebracy lub czarne prywatne orgia opuszczają żebraków, począwszy od osób starszych po dzieci z dziećmi w rękach, w ruchliwych miejscach o wczesnych godzinach porannych. Zazwyczaj można zobaczyć wiele sygnałów drogowych w pobliżu itp. Można uniknąć dawania jałmużny. Pamiętaj także, aby nie narażać kosztownych gadżetów lub biżuterii podczas podróży.


5

Będąc tutaj tubylcem, zwykle chodzę po drogach, gdzie widzę obcokrajowców oferujących pieniądze żebrakom, a następnie otaczającą ich grupę żebraków proszących o pieniądze. Może to stanowić prawdziwy problem.

Nie można opisać, że osoba, która prosi o pieniądze, jest tak naprawdę żebrakiem lub porywaczem. Przypadki kradzieży są dość powszechne w Indiach (przynajmniej w naszym regionie). Dlatego lepiej nie rozmawiać ze żebrakami i ruszać się.

Nawet jeśli naprawdę chcesz pomóc żebrakowi, możesz zaoferować im jedzenie, a nawet ubrania, ponieważ większość żebraków płci męskiej prosi o pieniądze ze względu na narkotyki.


2

Bądź ostrożny i trzymaj się z dala od żebraków.
Bądź zawsze czujny.
Nie noś żadnych ozdób podczas podróży po Indiach.


5
Nie noś Google Glass podczas pobytu w Indiach.
gparyani

2

Jedną z najlepszych strategii dla ludzi, którzy cię nie puszczą, pomimo ich ignorowania, było dla mnie zawsze zatrzymywanie się, patrzenie im w oczy i mówienie „marnujesz swój czas”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.