Jak podróżować do kraju o innej walucie?


150

Niedawno moja żona i ja pojechaliśmy do Włoch i zanim wyjechaliśmy, dostaliśmy około 85% naszych pieniędzy na czekach podróżnych, a pozostałe 15% zrealizowaliśmy gotówką. Kiedy tam dotarliśmy, nikt nie przyjmował czeków podróżnych, a wiele miejsc nie akceptowało kart kredytowych. W końcu znaleźliśmy miejsca wymiany walut, które zabierałyby czeki podróżne i dawały nam euro, ale za 7-15% opłaty, co nie było naprawdę zabawną niespodzianką.

Chociaż miałem wrażenie, że bezpieczniej jest korzystać z czeków podróżnych, wydaje się, że nie zostały one naprawdę zaakceptowane (zwykle jest to oszustwo). Pytanie brzmi: czy najlepiej jest po prostu wymienić walutę w domu i zabrać ją ze sobą podczas podróży, czy też istnieją inne alternatywy dla bezpieczniejszego i tańszego transportu gotówki?


22
Odpowiedź zależy od kraju, do którego podróżujesz, jakie rzeczy kupisz, jak długo podróżujesz itp.
Joel Spolsky

2
@Darren: Odpowiedź zależy od tego, jak długo oznacza dla ciebie „długość urlopu” \ -:
hippietrail

91
Czek podróżny pochodzi z innej epoki. Są teraz w większości przestarzałe; zastąpiony przez bankomat.
Jacco

19
@Andrew Grimm, tak mi powiedziano kilka razy. Do tej pory nie znalazłem kraj gdzie to było bardziej dogodna lub tańsze w użyciu travelcheckes; Nie w krajach Afryki Wschodniej i Zachodniej, nie w Afryce Południowej. Nie w Azji Południowo-Wschodniej, ani w Rosji, ani w krajach obejmujących jej południową granicę, nie w Chinach ani w Mongolii. Nie w krajach na zachodzie Ameryki Południowej. I nie w Magrebie ani Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jeśli więc nadal istnieją kraje, w których czeki podróżne są bardziej wygodne niż bankomat, wymień te kraje! Ogólny niewiarygodny oneliner nie jest zbyt pomocny w innym przypadku.
Jacco

12
@AndrewGrimm: w Japonii wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć 7-11 (są wszędzie!) I skorzystać z jednego z bankomatów, ponieważ te biorą karty zachodnie.
BrendanMcK

Odpowiedzi:


119

Myślę, że obecnie zwykłym rozwiązaniem jest uzyskanie karty debetowej (lub w przypadku braku karty kredytowej) z niskimi / brakiem transakcji zagranicznych i opłat za wypłatę gotówki. (W Wielkiej Brytanii karta Halifax Clarity Card jest obecnie najlepsza do tego celu)

Następnie, po przyjeździe do kraju, należy okresowo wypłacać gotówkę. Nie za dużo w przypadku problemów, ale nie zakładaj, że możesz to robić zbyt często, ponieważ nie zawsze możesz znaleźć bankomat w zależności od tego, gdzie jesteś.

Warto dostać trochę gotówki przed wyjazdem (jeśli nie masz jej z kolejnej podróży), więc możesz kupić kawę, czekając, aż wszyscy, którzy wysiądą z samolotu szybciej niż ty, skończą korzystać z gotówki maszyna na porcie / lotnisku / stacji!

Edycja : Ponieważ powiedziałeś, że jesteś w USA, nie mogę zaproponować najlepszej karty, aby uniknąć / zminimalizować opłaty za transakcje zagraniczne, ale zapytanie na stronie finansów osobistych jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, aby dowiedzieć się co to za karta.


Czy kiedykolwiek miałeś problemy z odpieniaczami w bankomatach?
Darren Kopp

7
@Darren Mam, ale wiele miesięcy później próbowali wykorzystać szczegóły w nieuczciwy sposób. Proponuję zdobyć niezależną podróżną kartę kredytową / debetową i anulować ją po powrocie do domu. Należy pamiętać, że nie ponosisz odpowiedzialności za nieuczciwe transakcje, to niedogodność związana z anulowaniem karty podczas pobytu za granicą jest problemem. Wiele instytucji radzi sobie z tym, wysyłając ci z dnia na dzień nową kartę po cenie kosztowej - o co pytać, kiedy się ubiegasz.
John Lyon

6
Lubię mieć jakąś siatkę bezpieczeństwa, gdy zdałem sobie sprawę, że podróżuję za granicę z dokładnie jednym źródłem gotówki, moją kartą bankomatową. Więc teraz muszę mieć trochę gotówki w USA, na przykład banknot sto dolarów, który można zmienić w banku, oraz drugą kartę kredytową lub bankomatową, dla której znam PIN. Nie potrzebuje dobrych stawek, ponieważ będzie używany tylko w nagłych wypadkach i nie trzymam go z moją główną kartą bankomatową.
Scott McIntyre,

1
Pamiętaj, że jeśli otrzymasz wypłatę za pomocą karty kredytowej, zazwyczaj naliczane będą odsetki od momentu wypłaty
Casebash

2
Oprócz tego, co powiedział @Casebash, karty kredytowe często pobierają wyższe odsetki za wypłaty gotówki niż za zakupy. Również jeśli masz już saldo na karcie, wiedziałem, że firma CC nie wypłaca salda w porządku chronologicznym, ale najpierw wypłaca część salda z najtańszym oprocentowaniem i pozostawia tę kosztowną wypłatę gotówki na karcie do ostatnie $ salda jest rozliczane.
Rincewind42

102

Zanim wyjedziesz, zadzwoń do swojego banku. Będziesz chciał ostrzec ich, że będziesz używać zagranicznych kart kredytowych lub debetowych, aby nie wywoływać alertów oszustwa. Następnie zapytaj ich, czy w miejscu docelowym istnieje sieć, która wiąże się z niższymi opłatami. Na przykład mój bank podał mi nazwy konkretnych banków w Anglii, Włoszech i Niemczech i powiedział, że jeśli korzystam z bankomatów w tych bankach, nie naliczę dodatkowych opłat za obsługę. Bardzo uspokajające.

Jeśli wybierasz się w odległe miejsce, na przykład na małą wyspę, sprawdź przewodniki online, aby sprawdzić, czy bankomaty nie mają pieniędzy. Jeśli tak, przyniesienie około 100 USD w akceptowanej przez siebie walucie zewnętrznej (dolary amerykańskie na Fidżi, na przykład peso chilijskie na Wyspie Wielkanocnej), którą można uzyskać idealnie, gdy jesteś w innym kraju na trasie), jest dobrym zabezpieczeniem. Nie staraj się zdobyć ich waluty z góry na wszelki wypadek, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz jej używać.


8
Tak, miałem z tym problemy we Francji. Skończyło się na tym, że musiałem zadzwonić pod numer UK 0870 na moim telefonie komórkowym przez 30 minut podczas sortowania. Rachunek za telefon był fenomenalny.
Wielomian

1
Do tego należy dodać jedno: jeśli jest to wspólne konto, a drugi posiadacz karty nie podróżuje z tobą, daj o tym znać bankowi! W przeciwnym razie może się okazać, że korzystanie z karty w kraju ojczystym spowoduje zablokowanie konta.
Cam Jackson

1
Znam ludzi, którzy to zrobili i wciąż mieli zatrzymane karty. Niektóre banki mają automatyczny system, a dodanie notatki do konta nie zapobiega problemowi.

2
@Liam, czy mógłbyś wymienić te banki?
o0 ”.

30

Moja odpowiedź dotyczy Europy:

Jesteśmy przyzwyczajeni do banków w USA, które dadzą ci kartę debetową lub czekową z paskiem magnetycznym. Karty kredytowe są takie same. Niektóre z tych kart kredytowych mają mikroprocesor i prawie żadna z nich nie wymaga przypięcia, gdy jest używana jako karta kredytowa.

Z drugiej strony, kiedy lecisz / płyniesz / płyniesz przez staw do Europy, prawie każda lokalna karta ma Chip i Pin.

Większość sklepów europejskich akceptuje amerykańskie karty kredytowe. Byłem w stanie kupić jedzenie, sklep spożywczy itp., Używając moich amerykańskich kart kredytowych.

Automaty biletowe do pociągów lub autobusów, inne automaty, drobni kupcy itp. Będą wymagały Chip i Pin. Brak Chipa i Pin, co sprawiło, że czekałem w kolejce na bilet na 80 minut na Gare du Nord w Paryżu i ledwo złapałem pociąg.

Teraz nieistniejący: paszport gotówkowy Travelex, który jest chroniony chipem i pinem, to dobry pomysł, ale kosztuje dużo. Jeśli załadujesz go w małych krokach, mogą naliczyć ci tylko około 14%.

Możesz także otworzyć konto zagraniczne, ale słyszałem, że takie konto jest zwykle uważane za czerwoną flagę dla audytu IRS.

Przeczytaj ten bardzo pouczający wątek zapoczątkowany przez Joela Spolsky'ego .


Niestety Travelex wycofał paszport gotówkowy w maju 2013 r.
Dan Neely

I w końcu USA dodały Chip. Ale nie dodaliśmy PIN-u, więc jest to chip-n-sig dla kart kredytowych i chip-n-PIN dla kart debetowych (wcześniej były to PIN). Karty debetowe to zazwyczaj Visa lub Mastercard. Trudny termin wypowiedzenia dla handlowców upłynął w październiku 2015 r., Więc ma go oczywiście około połowa wszystkich amerykańskich firm. Znasz nas, słynnie spóźniających się na wojnę ...
Harper

Oczywiście nie możemy się niczego nauczyć od ludzi, którzy nie rozumieją nawet mil, funtów, galonów i Fahrenheita! Niektórzy nie potrafią nawet zrozumieć angielskiego!
WGroleau

19

To, co teraz robię i od kilku lat działa naprawdę dobrze, to średnio zaplanować, ile będę potrzebować, zostaw to wszystko na koncie bankowym z kartą debetową wizową (Maestro nie zawsze działa).

Następnie rysuję to w 2/3 wersjach.

Bezpiecznie, wygodnie, łatwo i tanio.


5
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wiza jest najczęściej akceptowana. Tylko w Rosji znalazłem miejsca, w których zaakceptowali Maestro, gdzie nie przyjęli wizy.
Jacco

18

To naprawdę zależy nie tylko od tego, dokąd idziesz, ale także od tego, dokąd idziesz. Zwykle noszę ze sobą wystarczającą ilość pieniędzy, aby zapłacić za wszystko, czego potrzebuję przez pierwsze 3 dni. Resztę pieniędzy staram się uzyskać kartami kredytowymi i zwykle staram się nosić ze sobą dwie z nich. Zawsze staraj się płacić za hotel, samochód itp. Przed rozpoczęciem podróży. W takim przypadku przynajmniej będziesz mógł spać pierwszej nocy. Postaraj się zdobyć pieniądze w walucie krajowej zamiast w walucie pośredniej, aby uniknąć podwójnych opłat. Staraj się także nie wymieniać pieniędzy na lotnisku. Jeśli to możliwe, nawet w twoim hotelu. To są dwie osoby, które pobierają najwyższe opłaty. Większość amerykańskich kart kredytowych / debetowych nie jest tak zwanymi „kartami inteligentnymi” lub „kartami z chipem”. To był problem dla mnie w niektórych miejscach we Francji w 2004 roku, kiedy nie mogłem kupić pamiątek z ostatniej chwili. Staram się też nie odzyskiwać pieniędzy z kraju. Zazwyczaj staram się je wszystkie wydawać, ale jeśli nie mogę, staram się płacić za niektóre zdarzenia w hotelu, używając tych pieniędzy. Zawsze możesz spróbować zapłacić część swojego hotelu lokalną gotówką, a część kartą kredytową, jeśli nie zapłaciłeś z góry.


3
Lubię zabierać ze sobą do domu małą lokalną walutę, zwłaszcza monety. Będzie bardzo przydatny następnym razem, pozwalając dostać drinka lub wózek bagażowy na lotnisku, jeśli przyjedziesz zmęczony i nie możesz znaleźć bankomatu. To także piękny przedmiot „Wrócę tam kiedyś”, aby trzymać go w domu. Tylko 5 USD lub 10 USD robi różnicę.
Kate Gregory

17

Karty kredytowe są dość bezpieczną metodą, jeśli są akceptowane. Pamiętaj jednak, że oprócz bardzo niewielu kart kredytowych zdecydowana większość pobiera opłatę za konwersję za każdą transakcję (około 2% -5%).

Inną alternatywą jest korzystanie z karty debetowej i pobieranie pieniędzy z bankomatu (chociaż znów może być to ograniczone przez sieć bankomatów). Są też opłaty, ale zwykle nie tak straszne jak dedykowane wymiany.

Może się również okazać, że banki, które są poza pułapkami turystycznymi, dadzą lepsze kursy walut.

Z mojego doświadczenia, podróżując po kraju pierwszego świata, możesz bezpiecznie zabrać około 20% gotówki, na wypadek incydentów, wypełniając resztę wypłatami debetowymi i kartami kredytowymi, jeśli są dostępne.

Przed wyjazdem zadzwoń do swojej firmy obsługującej karty kredytowe i do banku i poinformuj ich o datach podróży. Zaoszczędzi Ci niewygodnych chwil przed bankomatem lub w restauracji, gdy Twoja transakcja zostanie odrzucona.

Na koniec pamiętaj o codziennej karcie debetowej i jednorazowych limitach wypłat. Z powodu opłat możesz chcieć wypłacić do maksimum, a jeśli twoje maksimum jest zbyt niskie, a jeśli możesz wypłacić do tego maksimum raz dziennie, twój dostęp do gotówki może być ograniczony. Dzwoniąc do swojego banku, zapytaj także o te limity i sprawdź, czy możesz je zwiększyć, jeśli to konieczne.


15

Zawsze wybieram różne rodzaje funduszy. Mam dwie różne karty kredytowe, jedna z nich jest również kartą debetową. Niosę walutę domową i staram się zdobyć walutę dla kraju, do którego podróżuję, zanim wrócę do kraju.

Miałem mieszane wyniki z wymianami. W moim własnym kraju, Australii, pobierają oni wiele opłat za przeliczenie waluty i ogólnie dają złą stawkę, szczególnie na lotnisku (opłata za przeliczenie i procent kwoty oraz zły kurs transferu). W innych krajach zauważyłem, że otrzymałem doskonałe współczynniki konwersji, a lotnisko nie różni się niczym od miasta. Nigdy sam nie korzystałem z czeków podróżnych, ale słyszałem o złym współczynniku konwersji dla nich.

Naprawdę będziesz musiał podjąć decyzję w oparciu o to, dokąd idziesz. Duże miasta ogólnie oznaczają, że karty są w porządku i wiele wymian, mniejsze miasta oznaczają tylko gotówkę, a czasami upewnij się, że masz mniejsze banknoty.

Uważaj, aby pieniądze w niektórych krajach były trudne do przeliczenia w innych krajach. Dong wietnamski nie jest akceptowany w wielu miejscach na wymianę. Zaakceptuj, że w zamian stracisz trochę pieniędzy.


15

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić główny sposób płatności w kraju, do którego się wybierasz. Sprawdź także sposób zamiany pieniędzy na walutę kraju goszczącego.

Korzystając z karty debetowej / kredytowej, pamiętaj, że może się zepsuć lub po prostu przestać działać, a powinieneś mieć trochę gotówki, aby rozwiązać ten potencjalny problem.


14

Podróż do Europy:

 • nie zawracaj sobie głowy przyjmowaniem dolarów amerykańskich, czeków podróżnych, regularnych czeków, sztabek złota itp
 • uzyskać międzynarodową kartę kredytową i kartę debetową - Visa lub Master Card (najlepiej połączenie obu); wybierz te z niskim spreadem i bez dopłaty dla głównych walut, takich jak euro lub funt brytyjski;
 • nie dostają egzotycznych kart, takich jak American Express czy Diners Club, nie są akceptowane w większości placówek w Europie
 • dostać karty z chipem EMV
 • upewnij się, że Twój bank oferuje pełne ubezpieczenie od oszustwa
 • płacić kartą kredytową, kiedy tylko możesz (chyba, że ​​firma wygląda podejrzanie)
 • pobierać gotówkę z bankomatu w większych porcjach - jeśli bank nalicza opłatę za wypłatę z bankomatu, zazwyczaj obowiązuje minimalna opłata za transakcję

Skąd wiesz, że karta ma niski spread?
cspirou

1
@cspirou: z Regulaminu lub tabeli opłat dostarczonej przez Twój bank.
vartec

11

Kontrole nie są już tak powszechne w UE. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane w bankomatach i restauracjach / hotelach itp. Jednak w przypadku niewielkich kwot mogą one przyjmować tylko gotówkę (np. Kwoty <50 €)

Większość kart debetowych / kredytowych jest tutaj typu chip & pin w UE, a wielu sprzedawców może to zaakceptować.

Zarówno Mastercard, jak i Visa są najczęstszą formą kart kredytowych. Inne karty amerykańskie mogą nie być akceptowane (np. American Express lub Diners Something (patrz, nie znam nawet prawdziwego imienia) ). W przypadku gotówki proponuję wypłacić pieniądze z bankomatów, aby uzyskać gotówkę. Większość bankomatów akceptuje szeroką gamę kart kredytowych i debetowych. Jeśli masz kartę Cirrus lub Maestro (zobaczysz ją na odwrocie karty), powinieneś być w stanie używać jej w tym bankomacie.

W Afryce Wschodniej / Południowej (np. W Kenii, Zambii, Tanzanii) większość bankomatów / banków (które nie są tak powszechne) akceptuje karty kredytowe, ale Visa jest częściej akceptowana niż Mastercard. (np. 100% miejsc, w których pojechałem na kartę Visa, ale 30% kart Mastercard zostało zaakceptowanych. To był problem, ponieważ miałem kartę MasterCard)


2
Niektóre kraje na wschodzie Europy chętnie przyjmują karty kredytowe nawet w małych celach. Kupiłem przekąski za kilka euro na Węgrzech na stacjach benzynowych, kiedy zabrakło mi gotówki euro i nie było problemu.
hippietrail

2
Stacje benzynowe byłyby wyposażone w karty kredytowe (ponieważ ludzie często płacili 50 EUR), ale małe kioski lub małe kawiarnie nie. Również Węgry nie używają euro, sprawdź otrzymaną wymianę!
Rory

Ups, przepraszam forint! W innych krajach fakt posiadania karty (bankomatu, a nie tylko kredytu) nie oznacza, że ​​możesz używać swojej karty do małych zakupów. W Australii minimum wynosi zwykle 10 USD, mimo że automaty do kart są dość wszechobecne.
hippietrail

Niektórzy kupcy (np. Puby / kioski) mogą nie akceptować transakcji kartą za mniej niż niewielką kwotę (np. 10 EUR)
Rory

10

Moją sugestią byłoby poszukiwanie przedpłaconych kart podróżnych, takich jak karta Visa TravelMoney . Banki oferują je pod różnymi nazwami, więc skonsultuj się z nimi i sprawdź, co mają. Zasadniczo przed wyjazdem kupujesz lokalną walutę kraju, który zamierzasz odwiedzić (lub tylko USD), a ta stała kwota jest dostępna za pośrednictwem nowej karty. Możesz użyć tej karty, aby wypłacać gotówkę w bankomatach, nie będąc dotkniętym opłatami za konwersję w samym bankomacie, lub przesuń ją w lokalizacjach handlowych w celu dokonania płatności. Visa ma również globalną infolinię pomocy, która może zapewnić ci karty zastępcze, jeśli zgubisz jedną; i tak strata jest ograniczona do kwoty środków przeznaczonych na tę kartę.

Uważam, że ta metoda jest o wiele mniej uciążliwa niż konieczność noszenia dużych ilości gotówki lub kłopotania się tym, czy czeki podróżne będą akceptowane. Jeśli przedpłacona karta podróży nie jest dostępna w wybranej walucie, najlepiej jest uzyskać kartę podróży USD, a następnie użyć jej do wypłaty gotówki; opłaty są naliczane według hurtowych kursów wymiany walut Visa plus 1-2% opłaty transakcyjnej (w zależności od banku).


Wow, to chyba najlepsza kombinacja wszystkich rekomendacji w jednej karcie. Dzięki za udostępnienie.
Darren Kopp

10

Zawsze zmieniam pewną ilość obcej waluty w domu, która pozwala mi tam mieszkać bez problemów przez 3-4 dni i zabrać ją ze sobą. Potem, jak tylko zabraknie mi pieniędzy, używam mojej karty maestro, aby po prostu wypłacić pieniądze z bankomatu. Ponadto zawsze staram się używać mojej karty kredytowej, gdy tylko jest to możliwe, aby zminimalizować potrzebną mi gotówkę. Moim zdaniem jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza opcja. Nie możesz stracić dużo pieniędzy, gdy zostaniesz okradziony, ale z drugiej strony zawsze masz wystarczająco dużo gotówki, jeśli w pobliżu nie ma bankomatu. Upewnij się tylko, że znasz liczby blokujące twoje karty.

Jeśli chodzi o czeki podróżne: sam w sobie dobry pomysł, ale ma pewne praktyczne problemy: 1) zawsze musisz znaleźć bank, aby je wymienić. Nie tylko bankomat otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale prawdziwy bank, który może mieć absurdalne godziny otwarcia. 2) W rzeczywistości zagraniczne banki nie mogą pobierać prowizji, ale nie wszystkie przestrzegają tej zasady. Wyjaśnienie tego może być trudne w niektórych krajach. 3) W różnych krajach zajęło mi dużo czasu, aby wymienić pieniądze na czeki podróżne. Najpierw musisz znaleźć bank, potem stać w kolejce, a potem wydaje się, że to dużo pracy administracyjnej ... sprawdzają twój paszport, potem sprawdzają numer seryjny, potem muszą zdobyć pieniądze itp.


9

Dla wszystkich Niemców i osób, które mogą założyć konto bankowe, bank ComDirect wydaje bezpłatną kartę Visa, z której można korzystać w obu krajach bez opłat i dobrego kursu wymiany walut. Korzystałem z niego w ponad 40 krajach i nigdy nie musiałem płacić żadnych opłat, z wyjątkiem jednego razu, kiedy wycofałem równowartość zaledwie 3 euro. Opłata wynosiła około 16 centów.

Należy również pamiętać, że w niektórych krajach nie można w ogóle używać kart zachodnich. Przychodzą mi na myśl Birma, Iran i Korea Północna. W Wenezueli można było korzystać z kart, ale stawka byłaby o ponad 100% gorsza niż wymiana gotówki w dolarach amerykańskich na ulicy.


8

Zwykle używam karty bankomatowej, aby uzyskać gotówkę lokalnie, a także nosić ze sobą kilka dolarów jako kopię zapasową, którą mogę wymienić w razie potrzeby. Niedawno znalazłem inny sposób na zabranie pieniędzy do kraju, który omija dzienny limit bankomatów i może mieć niższe opłaty za większe kwoty - Western Union .

Możesz założyć u nich konto na swojej stronie internetowej przed podróżą i podłączyć do niego konto bankowe - weryfikacja za pomocą niewielkich wpłat na konto zajmuje kilka tygodni (a jeśli poprawnie przywołam pocztówkę na twój adres domowy z tajnym kodem na które musisz wejść na stronę). Następnie możesz wysłać pieniądze do siebie, korzystając z (tańszej) usługi w ciągu 3 dni roboczych. Opłata wyniosła 14 USD za wysłanie 2500 USD do siebie w Peru. Mniej, jeśli wyślesz mniej. Odbierasz pieniądze w dowolnym biurze Western Union za pomocą numeru kontroli pieniędzy z przelewu oraz paszportu jako dowodu tożsamości - w średniej wielkości mieście jest zwykle wiele biur WU. Podczas dokonywania przelewu wybierasz, czy chcesz wziąć pieniądze w dolarach, czy w lokalnej walucie. Wydawało się, że kurs wymiany mieści się w granicach 1% najlepszego kursu w kantorach wymiany walut.

Porównując tę ​​opłatę z opłatą 5-12 USD, którą naliczam za pobranie 300 USD waluty obcej z bankomatu, jest to lepsza oferta, jeśli możesz planować z wyprzedzeniem i potrzebujesz większej kwoty pieniędzy na dłuższą podróż. Korzystanie z karty bankomatowej w celu wykupienia 2500 USD może potrwać 7 dni, aby zgromadzić całkowitą kwotę i kosztować 35-84 USD w łącznej wysokości opłat. Kursy bankomatów różnią się także w zależności od banku - zwykle zarabiają na kursie wymiany (myślę, że 1-3%).

Uwaga: opłata WU za przelewy natychmiastowe jest znacznie wyższa - około 9% - więc jeśli robisz to, aby zaoszczędzić opłaty, wybierz wolniejszą opcję. Również podczas wysyłania pieniędzy przez Internet może być konieczne sprawdzenie tożsamości przez telefon przy użyciu amerykańskiego prawa jazdy. Robię to za pomocą Skype'a z mojego laptopa.


Ponieważ Schwab i niektóre inne banki zwracają wszystkie opłaty bankomatowe i korzystają ze stawek międzybankowych, nie widzę żadnej wartości w rekomendowaniu WU.
WGroleau

8

Czeki podróżne są prawie wszędzie nieaktualne i wiążą się z wysokimi opłatami.

Jeśli jesteście parą, zabranie karty Visa dla jednej karty i karty MasterCard dla drugiej karty zwykle nie kosztuje więcej niż dwóch marek tego samego produktu i jest to praktyczne, ponieważ opłaty bankomatowe mogą się znacznie różnić w zależności od banku i miasta / kraju / country, w zależności od ulubionej sieci kart tam. Zwłaszcza na uboczu, np. W Azji Środkowej, Afryce ... Pamiętaj też, że w niektórych krajach bankomaty są rzadkie i / lub tylko dekoracyjne, nawet w dużych miastach.

W strefie euro, jeśli masz kartę europejską w EUR, płacenie kartą debetową lub kredytową nie wiąże się z opłatami, a przyjmowanie gotówki w bankomacie lub przelewy nie są droższe niż w kraju ojczystym (zazwyczaj jeśli masz dobry bank, to wynosi 0 €).

Gotówka w dolarach amerykańskich lub euro jest zwykle powszechnie akceptowana lub łatwa do zmiany; jeśli boisz się kieszonkowców (i słusznie w wielu miejscach!), użyj paska pieniędzy pod ubraniem, jest to bardzo bezpieczne. Nie używaj „worków” z pieniędzmi na szyi - naszyjnik łatwo będzie wyciąć rabuś. Przecinanie paska i zdejmowanie go pod spodnie / spódnicę / ... jest znacznie trudniejsze!

W niektórych krajach, takich jak Uzbekistan, zwitki gotówki (i worki z gotówką) są zwykle spowodowane inflacją i czarnym rynkiem, ale należy pamiętać, że są to lokalne banknoty, a nie twarda waluta! Nie pokazuj, ile masz, bo zostaniesz uznany za „dolara na stopę”.

Możesz przechowywać małe, ale wystarczające „awaryjne” banknoty w „międzynarodowej” walucie, takiej jak USD lub EUR, w różnych miejscach / kieszeniach: nie wkładaj wszystkich jajek do tego samego koszyka.

Oczywiście wszystkie te rzeczy są mniej potrzebne w Europie lub Ameryce Północnej, gdzie dostęp do bankomatów jest częsty i zróżnicowany, a gdzie mnóstwo gotówki (oprócz np. Niemiec) jest dość niezwykłe!


3
 1. Oblicz szacunkowy koszt podróży.

 2. Wycofaj 1/3 przed wyjazdem i dokonaj konwersji w lokalnym banku (który obejmie transfer na lotnisko, pierwsze posiłki itp.).

 3. Gdy skończy Ci się gotówka, wypłać w dowolnym bankomacie (co 2 lub 3 dni, najlepiej nie w tym samym oddziale).

 4. Najlepiej wykorzystaj swoją kartę kredytową tylko na pamiątki i ostatnie zakupy przed wyjazdem (pozwoli to uniknąć konieczności noszenia karty kredytowej i potencjalnej utraty karty podczas pobytu).


Niosę swoje karty i gotówkę w ten sam sposób, bez względu na to, gdzie jestem. Niepotrzebna zmiana rutyny wiąże się z ryzykiem utraty lub zapomnienia.
WGroleau

3

Przepraszam, jeśli przeoczyłem, ale nie sądzę, aby ktokolwiek wspominał o powszechnej praktyce u sprzedawców w Europie (i niektórych bankomatów): zaoferowana zostanie „wygoda” płacenia w walucie własnego kraju. To, co nie będzie oczywiste (a czasem nawet nie pokazywane), to to, że kupiec i / lub jego bank otrzymują dodatkową premię, prosząc bank o więcej dolarów, niż powinni. Czasami nawet nie oferują; po prostu to robią i mają nadzieję, że nie zmusisz ich do cofnięcia. Jeden z menedżerów McDonalda powiedział mi nawet kłamstwo , że byli do tego zobowiązani .


1
Nie możesz uwierzyć, że ktoś pojedzie do innego kraju, a potem je w McDonald's? Ja też nie. Ale autobus wysadził mnie o trzeciej nad ranem, a ja przeszedłem już pięć kilometrów lub więcej, próbując znaleźć coś otwartego. Niemniej wolałbym pozostać głodny niż nagradzać kogoś za próbę oszukiwania mnie.
WGroleau

McDonalds jest często jedyną opcją, jeśli chcesz dostać coś przed 9 rano. I mają w menu regionalne odmiany, więc często je odwiedzam, żeby zobaczyć różnicę.
JonathanReez

Używaliśmy McDonalds w niektórych obszarach, w których brakowało czystych toalet.
Andrew Lazarus

Byłem w miejscach, w których kawiarnie znacznie przewyższają liczbę restauracji, i żadne nie otwiera się przed dziesiątą. Musiałem szybko dowiedzieć się, gdzie znajdowały się rzadkie wyjątki!
WGroleau

2

To zależy od Twojego banku (np .: w HSBC możesz wypłacać za darmo w dowolnym HSBC na świecie), twojej karty kredytowej, kraju, kraju podróży itp.

np .: jeśli jesteś w strefie euro (z euro): nie będziesz pobierać żadnych opłat.

W każdym razie powinieneś sprawdzić partnerstwo swojego banku z bankami kraju, w którym będziesz gościć.

np .: we Francji BNP Paribas współpracuje z Barclays w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu możesz bezpłatnie wypłacać funty


2

Niektóre banki faktycznie zawierają umowy międzynarodowe, aby nie pobierać opłat od członków. Na przykład: członek Bank of America może korzystać z dowolnego bankomatu BNP Paribas bez opłaty za bankomat i odwrotnie. Jeśli chodzi o karty kredytowe, istnieje kilka, które mają zerowe opłaty za transakcje zagraniczne. Kurs wymiany z kartami jest całkiem dobry, więc polegam na tym przez większość czasu i używam gotówki w ostateczności. Więcej kart również otrzymuje inteligentne układy scalone. Jak dotąd jedyną amerykańską kartą, którą znalazłem bez opłaty za transakcje zagraniczne, bez opłaty rocznej i inteligentnego chipa jest karta BA Travel Rewards , ale możesz mieć szczęście, kupując inną kartę.

Jeśli chodzi o gotówkę, uważam, że absolutnie najlepszy kurs walutowy pochodzi od osoby podróżującej w drugą stronę. Możesz wymieniać po kursie rynkowym, ponieważ przyniesie to korzyści wam obojgu. W przeciwnym razie bankomaty są dobrym rozwiązaniem. Unikaj TravelEx za wszelką cenę! Będą cię kosztować najwięcej pieniędzy. Ponieważ często podróżuję do Europy, oszczędzam ~ 150 euro na następny raz. To wystarczająco dużo pieniędzy, aby dostać się do hotelu i dodatkowe w nagłych przypadkach. Muszę to wytrzymać, dopóki nie dostanę się do bankomatu.


Obecnie (maj 2016 r.) CapOne ma kilka kart bez opłat za transakcje zagraniczne, bez opłat rocznych i kart chipowych.
LN6595

1
@ LN6595 - Od czasu mojego postu liczba kart ze smartchipami w USA znacznie wzrosła. Prawie wszystkie moje karty mają teraz żetony, a kilka, które ich nie będą, wkrótce. W tym czasie Capital One nie miał inteligentnego układu, ale teraz.
cspirou

2

Właśnie wróciłem z podróży do Hiszpanii (z USA). Przyznaję, źle zaplanowałem, jeśli chodzi o badanie tego, co bym zrobił na wydatki. Kiedy poszedłem wymienić pierwsze 100 USD w kiosku na lotnisku, dostałem około 65 USD, co było okropne, biorąc pod uwagę kurs wymiany wynoszący 1,12 USD za euro. W Hiszpanii zauważyłem, że każda taksówka i sklep akceptują karty kredytowe. Użyłem karty tak często, jak tylko mogłem, a napiwki są głównym wykorzystaniem gotówki. Właśnie sprawdziłem wyciąg z karty kredytowej online i stwierdziłem, że użył on dokładnego kursu wymiany z danego dnia, i dodałem opłatę w wysokości 1%. Zasadniczo kosztowało mnie to 1,13 USD za euro. Wiem, że OP zapytał o Włochy i istnieje szansa, że ​​inne kraje różnią się od tego, co znalazłem. Zadzwoniłbym również do twojego wystawcy karty kredytowej, aby potwierdzić opłatę za wymianę, ale nawet 5% było lepsze niż to, co dostałem na stoisku wymiany. Stoiska w Hiszpanii dawały podobne złe oferty. Zła wymiana plus opłata.

Edycja - Właśnie otrzymałem rachunek z innej karty, którą noszę. Kurs wymiany był taki sam, jak kurs tego dnia, ale dodana opłata wynosiła 3%. Gorąco sugeruję skontaktowanie się z wystawcą karty i potwierdzenie opłat, które pobierają.


Kioski na lotniskach zawsze dają okropne stawki i powinny być używane tylko w ostateczności i dla niewielkich kwot, które Cię przewrócą, dopóki nie znajdziesz miejsca z lepszą stawką.
Peter Taylor

Większość lotnisk ma bankomaty, więc po co chodzić do skalera nawet za niewielką kwotę? Kiedy przybywam do kraju, na który nie mam gotówki, szukam bankomatu i dostaję go na tydzień. Bez opłaty; prawidłowy kurs walutowy.
WGroleau

1

Zależy to głównie od tego, skąd podróżujesz i od tego, jak dobre są banki w Twojej okolicy:

 1. Jeśli masz konto bankowe, które pobiera niskie opłaty za międzynarodowe wypłaty z bankomatów i płatności w obcej walucie, lepiej skorzystaj z karty. Jakikolwiek kurs wymiany otrzymasz za USD, prawdopodobnie nie będzie lepszy niż kurs w bankomacie.

 2. Jeśli twój bank nie ma opcji niskiej opłaty, sugeruję otwarcie konta wirtualnego w Revolut . Jest to karta bankowa z zerową opłatą, która jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Europy i Ameryki Północnej bez konieczności odwiedzania fizycznego biura. Zamawiasz go za pośrednictwem aplikacji, otrzymujesz pocztą, a następnie doładowujesz zwykłą kartą (w EUR / GBP). Revolut jest również świetny, ponieważ pobiera opłatę międzybankową za wszystkie transakcje w walutach obcych i zwykle jest na równi z Transferwise.

 3. Jeśli wolisz gotówkę tylko dlatego, trzymaj się USD jako najbardziej akceptowanej waluty na świecie.

Poza jakąkolwiek opcją, którą wybierzesz, zalecam otrzymanie co najmniej 200 $ w gotówce w nagłych wypadkach. Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz go potrzebować.

Pamiętaj też, że powyższa odpowiedź dotyczy tylko krajów / regionów, które faktycznie mają bankomaty i nie mają rynku czarnej waluty. Jeśli więc zamierzasz pojechać do Wenezueli, Uzbekistanu, Kuby itp., W najbliższym czasie trzymaj się gotówki.


Twierdzenie Revolut, że „wylądował w USA”, jest bardzo popularne. Nadal są w trakcie procesu aplikacyjnego. To samo dotyczy ich roszczenia o bycie prawdziwym bankiem, gdy tylko złożyli wniosek. Ich konkurencja, Denizen.io, jest równie winna nieuczciwego szumu. Niemniej jednak Revolut wydaje się być dobrym zasobem, jeśli trzymasz pod ręką ziarno soli.
WGroleau

0

Jeśli przyjeżdżasz z USA, załóż konto CapitalOne 360 ​​Checking (wcześniej INGDirect).

Za pomocą karty debetowej możesz dokonywać wypłat z bankomatów z opłatami ZERO pobieranymi po stronie amerykańskiej. (Jedyne możliwe opłaty są pobierane przez lokalny bankomat / bank. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kraje rozwinięte = łatwe do znalezienia bankomaty bez opłat; kraje rozwijające się = trudne.)

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to najtańszy sposób na zabranie ze sobą pieniędzy. Kurs wymiany jest zawsze co najmniej tak dobry, jak wszystko, co można uzyskać od osoby zmieniającej pieniądze. Przykład: będąc ostatnio w Makau, otrzymałem stawkę 1 USD = 7,967 MOP. Nawet na bardzo konkurencyjnym rynku podmiotów wymieniających pieniądze jedna stawka, którą widziałem, wynosiła 7,872, czyli około 1,2% gorzej.

Dlatego nawet w krajach, w których bankomaty zwykle nakładają pewne opłaty na karty międzynarodowe --- np. Bankomaty w Tajlandii zwykle pobierają opłatę w wysokości 180 THB (lub 5,64 USD) --- nadal oszczędzasz pieniądze, wypłacając pieniądze z bankomatu, zamiast zmieniać pieniądze za pomocą kantor.

Nie trzeba dodawać, że wypłaty z bankomatów mają tę dodatkową zaletę, że są bezpieczniejsze i wygodniejsze niż noszenie dużej ilości gotówki lub czeków podróżnych.

Za pomocą tego konta możesz także natychmiast sprawdzić online, ile dokładnie USD zostało potrącone na kwotę X wypłaty w walucie lokalnej. Więc jeśli chcesz, możesz nawet przetestować wody, najpierw pobierając niewielką ilość i sprawdzając, jaka jest stawka. Jeśli jest gorszy niż lokalny wskaźnik wymiany pieniędzy (którego nigdy nie doświadczyłem), możesz iść z tymi wymieniającymi pieniądze.

PS Jedyną niedogodnością związaną z kartą CapitalOne jest to, że możesz wypłacać tylko maksymalnie 500 USD pieniędzy dziennie.

PPS Prawdopodobnie istnieją jeszcze inne bezpłatne karty do międzynarodowych wypłat z bankomatów, ale o tym wiem. Byłbym bardzo zainteresowany poznaniem innych podobnych kart.


Charles Schwab oferuje taką kartę. schwab.com/public/schwab/client_home
Andrew Lazarus

1
Schwab zwraca opłaty drugiego banku. A ich dzienny limit jest znacznie wyższy niż większość.
WGroleau
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.