Obróć plik MP4, zachowując jednocześnie kodek i atrybuty jakości


14

Muszę obrócić wideo MP4 o 90 stopni. Dostępne jest oprogramowanie takie jak Free Video Flip and Rotate, które robi to, ale tworzy plik AVI.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące oprogramowania do tworzenia MP4, który ma taką samą jakość (i rozmiar pliku) jak oryginał, tylko obrócony o 90 stopni? Nie musi być wolnym oprogramowaniem ;-)


To narzędzie nie otworzy dla mnie MP4.
user15507,

Odpowiedzi:


3

Nie ma możliwości obrócenia wideo bez ponownego kodowania. Możesz więc jedynie zbliżyć się do rozmiaru i jakości.

Polecam VirtualDub do rotacji. Jest darmowy i szybki.


6
VirtualDub nie obsługuje MP4, ale Avidemux tak.
sschuberth

6
To w rzeczywistości nie jest prawdą. Format MP4 obsługuje rotateflagę, która informuje gracza o obróceniu wideo przed jego wyświetleniem. Flagę można edytować za pomocą np. MP4Box multiplekser wiersza polecenia.
Witiko

9
 1. Otwórz Avidemux (darmowe oprogramowanie do edycji wideo)
 2. Otwórz plik MP4.
 3. Wybierz „Wyjście wideo” inne niż „Kopiuj” [Wybrałem „Mpeg4 ASP (ff)”]
 4. Wybierz Wideo> Filtry (lub w systemie Windows naciśnij Ctrl+ Alt+ F)
 5. Kliknij dwukrotnie „Obróć”, aby dodać ten filtr
 6. Wybierz 90 stopni
 7. Naciśnij „Zamknij”, aby wyjść z „Menedżera filtrów wideo”
 8. Zapisać

(Dzięki @secret za rozpoczęcie pracy, ale jego lista kroków nie była kompletna).


Użyłem tego raz w przeszłości, nie wiem, co zrobiłem, avidemux wygląda na to, że wykryte wideo zostało obrócone automatycznie, a samo wideo zostało obrócone: / ... teraz mam kolejną czystą instalację i już tak nie działa, a kiedy wybieram wyjścia wideo (wypróbowałem wszystkie możliwe kombinacje), nigdy nie kończy się to tym samym rozmiarem pliku, co za pierwszym razem ... Chciałbym mieć sposób na powiedzenie ... „format taki sam jak początek” i obracanie tylko
Yogurtu

7

Użyłem Avidemux , darmowego edytora wideo.

To oprogramowanie pozwala obrócić dowolny film.

Z rozwijanej listy możesz wybrać żądany format wyjściowy (np. MP4, AVI, FLV itp.).

Jeśli używasz ustawienia ASP MPEG-4 na liście rozwijanej wideo, będziesz musiał bawić się przy ustawieniu Quantizera (wyższa liczba oznacza mniejszy rozmiar pliku i niższą jakość).

To narzędzie jest świetne, gdy nagrywasz film na telefonie komórkowym i chcesz wysłać film znajomym!


7
 1. Otwórz Avidemux
 2. Naciśnij Ctrl+ Alt+ F(dla Windows)
 3. Wybierz Obróć
 4. Zapisać

Najłatwiejsza jak dotąd metoda!
TimothyP,

Kiedy zapisuję, otrzymuję plik o tym samym rozmiarze, który nie jest odtwarzany. Nie działało to, dopóki nie zmieniłem „Wyjścia wideo” z copyna coś w rodzajuMpeg4 ASP (ff)
Sterno,

1
-1, ponieważ chociaż sugerowany program jest pomocny, kroki są niepełne.
JYelton

Zobacz rozwiązania Ryana, aby zapoznać się z kompletnymi krokami.
Anton


2

Jeśli faktycznie nagrałeś wideo w trybie poziomym, ale telefon błędnie zapisał w metadanych, że jest obrócony o 90 stopni (zdarzyło mi się to dzisiaj podczas lotu helikopterem), po prostu pobierz ffmpeg i użyj tego polecenia (całkowicie bezstratne, ponieważ zapisuje nowy nagłówek - metadane) :

ffmpeg -i input.mp4 -c copy -metadata:s:v:0 rotate=0 output.mp4

Właśnie przetestowałem to podejście, wydaje się nie tracić jakości, rozmiar pliku jest o 0,001% trudniejszy, nie wiem, dlaczego to tylko zmiana nagłówka-metadanych.
Yogurtu,

1

Najłatwiejszą metodą, jaką widziałem, jest QuickTime (Pro), otwórz Właściwości filmu, kliknij Ścieżka wideo, a następnie przejdź do Ustawień wizualnych i użyj strzałek, aby obracać w razie potrzeby. Następnie zamknij Właściwości filmu, a następnie wykonaj Plik Zapisz jako.


0

Miałem wiele plików .mov, które wymagały rotacji. Użyłem Square 5 Streamclip i nie straciłem żadnej jakości. Bardzo łatwy do zapisania, jak w wielu formatach plików: http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html


Twoja odpowiedź brzmi podejrzanie jak reklama. Przeczytaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące tego typu postów. Jeśli masz zamiar podać link do swojego produktu, poświęć przynajmniej trochę czasu, aby pokazać, jak byś to zrobił. Przynajmniej twoja odpowiedź miałaby więcej zalet niż tylko link.
slm

Próbowałem tego. Najpierw „stabilna” wersja 1.2 - nie ma opcji Obróć. Wersja beta 1.2.1b6 ma taką opcję, ale nie działała dla mnie przy pierwszej próbie i nie kontynuowałem. Przynajmniej nie ma nic do zainstalowania - po prostu rozpakuj plik wykonywalny - i nie wydaje się, aby zawierał łańcuchy (tj. Crapware). Wymaga zainstalowania określonej wersji Quicktime Alternative. Link do tego jest na ich stronie
Cristi Diaconescu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.