Dlaczego system Windows uważa, że ​​moja bezprzewodowa klawiatura jest tosterem?


2035

Odziedziczyłem stary komputer od taty mojej dziewczyny, a podczas konfigurowania drukarki miałem trochę niespodzianki:

Klawiatura Toster

Tutaj przychodzą mi na myśl dwa pytania:

  1. Dlaczego system Windows uważa, że ​​moja bezprzewodowa klawiatura jest tosterem?
  2. Dlaczego system Windows ma nawet ikonę tostera w menu urządzeń?

225
Czy możesz dodać nazwę modelu klawiatury?
AL

68
@AL google sugeruje, że może istnieć kilka modeli tosterów z klawiaturą
Kevin L

14
@AE Przy 5 V 500 mA? W tym miejscu spotkasz zapotrzebowanie na moc. Chyba że oszukujesz swoją definicję tostera .

2
@ydaetskcoR może być konieczna aktualizacja sterowników lub znalezienie na stronie internetowej firmy zajmującej się klawiaturą.
Roger Oliveira,

4
Ikona mówi, że Fabrikam na tosterze. Fabrikam to firma Microsoft, której używają w próbkach
Suici Doga

Odpowiedzi:


1995

Powód 1

Ponieważ Microsoft wykonał próbkę sterownika tostera . W próbce jest linia <DeviceIconFile>Toaster.ico</DeviceIconFile>i istnieje szansa, że ​​producent klawiatury pobrał tę próbkę.

Powód 2

Spójrz na tylną część klawiatury, aby znaleźć miejsce do wstawienia kromki chleba…


235
Teraz, kiedy o tym wspominasz, jest miejsce na chleb! Zgaduję, że właśnie skopiowali kod XML i zapomnieli zmienić ikonę? Wciąż dość dziwaczne.
ydaetskcoR

103
@ydaetskcoR Jak widać z ikony, marką tostera jest rzeczywiście Fabrikam (tj. fikcyjna firma ).
i31415

68
Twórca sterownika klawiatury prawdopodobnie używał tego przykładu tostera jako szablonu i zapomniał wymienić ikonę.
Ido.Co,

46
yd: Nie XML, ale plik .INF. (My życzymy oni iść do XML dla plików INF ...) Nie był to przypadek, w którym Spółka otrzymała kopię PCI Systemu Architektury przez Mindshare, która jest niezbędna książka jeśli budujesz urządzeń PCI, a skopiowane z producentem Identyfikator i identyfikator produktu z przykładów w książce dla własnego urządzenia PCI. Sprawia, że ​​chcesz kogoś uderzyć.
Jamie Hanrahan,

13
Oto przykładowy plik INF . Powiązane w poście połączonym przez Kevina L. w komentarzach.
totymedli

213

Jeśli chodzi o „dlaczego konkretnie toster”, „Toster” to stara nazwa typu „catch-all” dla „dowolnego dowolnego urządzenia”. Na przykład można znaleźć „toster SCSI” obok „dysku SCSI”, „taśmy SCSI”, a nawet „skanera SCSI” (tak, skanery były na SCSI ) na niektórych bardzo starych slajdach firmy Microsoft przedstawiających stos pamięci.


75
Czy masz do tego referencje?
slhck

9
Mogę nadal otrzymać materiały z DDC NT z 1992 roku. (Jeśli tak, to nie jest to fizycznie pobliski bankomat.) Być może źle pamiętam rzeczywisty punkt początkowy. Ale jeśli jesteś tak sceptyczny, muszę powiedzieć, że nie mam nic, co można by uznać za dowód (w przeciwieństwie do możliwej manipulacji obrazem).
Jamie Hanrahan,

6
Czy na pewno nie myślisz o Bus Toster ? „Bus Toaster firmy New Media to wysokowydajny adapter SCSI, który umożliwia podłączenie większości płyt CD-ROM, dysków twardych, skanerów itp. Bus Toaster obsługuje do 7 urządzeń logicznych i przesyła dane z prędkością ponad 10 megabajtów na sekundę”. :)
ᴇcʜιᴇ007

18
Oto najstarsze slajdy związane z tosterem, które udało mi się znaleźć (28 lutego 2000 r.): Przykładowy pakiet tostera A oto artykuł MSDN mówiący o urządzeniu tostera: Konfiguracja urządzenia szeregowego innego niż Plug and Play podłączonego do portu RS-232
i31415,

16
Widziałem też nieco podobne użycie słowa „toster”. Zobacz pozycję „toster” tutaj: jargon-file.org/archive/jargon-2.9.12.dos.txt lub catb.org/jargon/html/T/toaster.html
pcnThird

3

System Windows rozpoznaje typ urządzenia na podstawie tego, co mówi urządzenie, które w większości przypadków można zastąpić ...

Jeśli podłączyłeś rzeczywisty napęd pendrive'a (potwierdzony przez obserwację), może to być spowodowane tym, że na tym urządzeniu jest złośliwe oprogramowanie / wirus.

Jest to technika używana przez oprogramowanie oszustów, aby na przykład wyświetlać się jako klawiatura, dzięki czemu system Windows zaufa jej automatycznie, ale będzie działał jako rejestrator kluczy ...

Nigdy nie miałeś doświadczenia z „inteligentnym” tosterem, więc to zależy, czy Windows mu zaufał (zainstalował i zezwolił na jego użytkowanie) bez jakiejkolwiek zgody?

Uwaga: ten scenariusz jest mało prawdopodobny, ale zwróć uwagę;)


30
Uważamy, że nie ma to nic wspólnego z pytaniem. Pytanie nie dotyczy pendrive'a, chodzi o klawiaturę . Czy uważasz, że ktoś włamał się na klawiaturę bezprzewodową i przeprogramował typ urządzenia na „toster”? Dlaczego mieliby to robić na klawiaturze? (Również nastąpił tylko jeden downvote.)
Cody szary

28
Jeśli napisali wirusa, który udaje klawiaturę, pomyślałbyś, że postarałby się umieścić ikonę klawiatury, zamiast używać domyślnej ikony „tostera” w celu lepszego wtopienia się.
Robotnik,

1
@CodyGray możliwe jest, że niedoszły programista szkodliwego oprogramowania popełnił ten sam błąd, biorąc przykład sterownika z sieci.
BAR

4
Pytanie dotyczy klawiatury bezprzewodowej. Gdzie pojawia się złośliwe oprogramowanie? Ktoś zainstalował złośliwe oprogramowanie na swojej klawiaturze?
Cody Gray

2
@CodyGray To nie jest kij w błocie, ale klawiatury mogą być i były programowane za pomocą złośliwego oprogramowania. Weźmy na przykład stary exploit dla klawiatur Apple . Jeśli Apple może zawieść, wyobrażam sobie, że inni producenci urządzeń również mogą. Nie zgadzam się z tą odpowiedzią, po prostu pomyślałem, że dodam moje dwa centy :)
Chris Cirefice
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.