Jak przekonwertować obraz bitmapowy niskiej jakości na wektor?


8

Projektuję witrynę dla grupy, która utraciła oryginalny cyfrowy obraz swojego logo. Jedyny plik, jaki mają, to plik jpg, który został osadzony w dokumencie tekstowym. Na obrazie jest wszystko, co jest z nim nie tak:

 • Wygładzony na białym tle, gdzie powinien być przezroczysty
 • Artefakty obrazu
 • Źle zmieniono rozmiar w dół.
 • Linie, które powinny być proste i solidne, nie są.

Obecnie używam narzędzia różdżki, aby pozbyć się białego tła i utknąłem na stronie internetowej, ale jego niska jakość sprawia, że ​​wystaje jak obolały kciuk. Potrzebuję kilku różnych rozmiarów, żeby go użyć, więc jak mam zacząć tworzyć obraz wektorowy na jego podstawie?

Odpowiedzi:


7

Sądzę, że istnieje także rozwiązanie open source, oprócz oprogramowania Adobe: Inkscape

Kilka lat temu miałem ten sam problem z tuzinem logo i byłem w stanie rozwiązać go w Inkscape w ten sposób:

 1. Otwórz obraz bitmapowy.
 2. Kliknij go lewym przyciskiem myszy, aby go wybrać.
 3. Mapa bitowa ścieżki / śledzenia
 4. Teraz musisz zacząć eksperymentować z możliwymi ustawieniami i odświeżyć podgląd po prawej stronie okna dialogowego. „Inkscape zawiera program Potrace ( http://potrace.sourceforge.net ) w celu zapewnienia tej funkcji, a dogłębną dokumentację dotyczącą funkcji tej funkcji można znaleźć na stronie internetowej Potrace.” - z dokumentacji Inkscape.
 5. Zapisz jako SVG.

5

Są 2 opcje, z których skorzystałem, ale wymagają oprogramowania, które nie jest tanie. Adobe zapewnia 30-dniowe wersje próbne w obu przypadkach.

Metoda 1 - Korzystanie z programu Adobe Illustrator

 • Otwórz program Illustrator
 • Wybierz z menu Plik> Nowy i ustaw układ w razie potrzeby
 • Wybierz Plik> Umieść ... i znajdź plik logo (nie pamiętam, czy obraz musi mieć określony format)
 • Wybierz obraz i przejdź do Obiekt> Aktywne malowanie lub Aktywne śledzenie (w twoim przypadku aktywne malowanie może być lepsze, ponieważ rysowanie nie jest twoją mocną stroną)
 • Obraz powinien być teraz wektoryzowany i można go retuszować w razie potrzeby, a zmiana rozmiaru utrzyma jakość od czasu wektoryzacji.

Metoda 2 - Korzystanie z Adobe Flash i Illustratora

 • Otwórz Flash
 • Utwórz nowy dokument flash
 • Wybierz polecenie Plik> Importuj> Importuj na scenę (Ctrl + R) i znajdź (grafikę bitmapową), którą chcesz przekonwertować na wektorową.
 • Wybierz cały obraz (Ctrl + A), a następnie kliknij Zmień - Bitmapa - Śledź bitmapę. Następnie wybierz opcje z otwartego okna.
 • Eksportuj jako * .ai (plik Adobe Illustrator)
 • Otwórz w programie Illustrator i dostosuj w razie potrzeby.

4

W ImageMagick docs wykorzystania mieć dobre wyjaśnienie, w jaki sposób wykonać wykrywanie krawędzi i rastrowych na wektorowe konwersji. Z sekcji edge_vector, która zaczyna się od powiedzenia, w zasadzie dla uzyskania najlepszych rezultatów, nie używaj imagemagick:

Programy, które mogą to zrobić, to: „ScanFont”, „CorelTrace” i „Streamline” firmy Abobe. Większość z nich kosztuje jednak dużo pieniędzy. Ale darmowym rozwiązaniem jest „ AutoTrace ” lub „ PoTrace ”. Inne sugestie są mile widziane.

Oba programy śledzenia są proste w użyciu, ale wymagają pewnej konfiguracji obrazu przed i po. Mają ograniczoną liczbę formatów wejściowych i generują obraz wektorowy, który utworzy „wygładzoną” formę obrazu wejściowego. Wolę „AutoTrace”, ponieważ nie skaluje uzyskanego pliku SVG, wytwarzając standardową grubość linii, jednak nie można go używać w „potoku”.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, dobrym pomysłem jest upewnienie się, że podajemy tylko podstawowy obraz bitmapowy, który możemy zapewnić, ustawiając próg obrazu wejściowego, podczas gdy konwertujemy go do formatu obrazu, który rozumie autotrace. Następnie mogę przekonwertować ten obraz na obraz wektorowy SVG.

Możesz uruchomić autotrace online, jeśli chcesz go wypróbować.


1

Trudno powiedzieć bez obejrzenia obrazu, ale szybsze może być przerysowanie go od zera przy użyciu jpg jako przewodnika, a nie źródła. Otrzymasz również obraz referencyjny, którego możesz użyć ponownie.

Oczywiście może nie być to opcja, jeśli nie masz narzędzi lub twoje umiejętności rysowania nie są (próbujesz to uprzejmie powiedzieć) do pracy.


Nie mogę rysować dla mojego życia, więc przerysowanie nie jest opcją. Obraz jest herbem.
Macha

0

Nie jest to jednak bezpłatne doskonałe narzędzie do użycia: CorelDraw. Ma funkcję śledzenia bitmapy, aby utworzyć obraz wektorowy i wykonuje to zadanie naprawdę dobrze. Miał z tym wiele świetnych rezultatów. Ponieważ w przypadku wielu logo użycie koloru jest mniejsze, więc dobrym pomysłem może być zmniejszenie głębi kolorów, co również usunie szum z nieregularnej grafiki.

Zanim to zrobisz, przeskaluj go do około 4x (lub więcej) rozmiaru grafiki i zmniejsz kolory, powiedzmy 16 kolorów, jeśli to możliwe. Następnie zwiększ kolory i przeskaluj z powrotem. Zmiękczy granice. Doskonałym narzędziem jest starsza wersja PaintShop Pro (używam wersji 7 z 2000 r.), Miała z nią wiele świetnych rezultatów, król w zmniejszaniu kolorów.

Te metody są bardzo przydatne w przypadku starych dzieł sztuki (zdjęć), naklejek, logo, aby stworzyć obraz wektorowy i zaoszczędzić ci pracy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.